سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک:
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک جشنواره کتابخوانی رضوی را زمینه ساز آشنایی مخاطبان با معارف دینی اهل بیت(ع) معرفی کرد.
با حضور اعضای کمیته برگزار شد؛
دومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی جشنواره کتابخوانی رضوی استان مرکزی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و جمعی از کارشناسان ستادی برگزار شد.
دبیرخانه مرکزی جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام کرد؛
دبیرخانه مرکزی جشنواره کتابخوانی رضوی با توجه به استقبال شرکت کنندگان مهلت ثبت نام در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را تا پایان تیرماه ۱۳۹۹ تمدید کرد.
معاون فرماندار اراک تاکید کرد؛
معاون فرماندار اراک با اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، ترویج سیره امام رضا(ع) با بهره مندی از فرهنگ کتابخوانی را مورد تاکید قرار داد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی؛
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از اقدامات قابل توجه نهاد کتابخانه‌ها است که به جایگاه خوبی در بین مردم دست پیدا کرده است.
فرماندار اراک؛
فرماندار اراک گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی در ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) نقش موثری دارد و این تاثیرگذاری در نسل جوان مهم تر و بیشتر است.
نماینده مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: برگزاری این جشنواره و آشنایی بیشتر علاقمندان به فرهنگ رضوی می‌تواند راهگشای مشکلات بشریت باشد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه برای دستیابی به زندگی سعادتمند باید معرفت افزایی بیشتری به ائمه اطهار(ع) داشته باشیم، گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی می‌تواند پلی برای ارتباط و شناخت بیشتر امام رضا(ع) باشد و مطمئنا خود امام معصوم کمک می‌کند به علاقمندی به مطالعه را بیشتر می‌کند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی:
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی می‌تواند در ترویج سیره اهل بیت(ع) نقش موثری ایفا کند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه:
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه گفت:‌ برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت مجازی راهی برای گذران مطلوب اوقات فراغت در روزهای خانه نشینی است که فرصت کتابخوانی به صورت خانوادگی را به خوبی فراهم کرده است.
با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی؛
اولین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در سال 99، با محوریت دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان مرکزی:
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: مهم ترین اثر جشنواره کتابخوانی رضوی، آشنایی بیشتر علاقمندان با سیره اهل بیت(ع) است.
معاون آموزش و پرورش استان مرکزی:
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصتی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و آشنایی با شیوه ائمه اطهار(ع) دانست.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی خبر داد؛
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی با اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: با بهره مندی از ظرفیت مربیان فرهنگی، هنری و ادبی این کانون در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی همکاری خواهیم کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی مطرح کرد؛
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی پایه گذار یک حرکت فرهنگی عمده جمعی در سطح جامعه است.
جلیل عرفان منش عنوان کرد؛
جلیل عرفان‌منش نویسنده کتاب «شاه‌چراغ؛ احمد بن موسی علیه السّلام»، ضمن تشریح موضوع این کتاب و دعوت از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: ممکن است اماک فرهنگی به دلیل بیناری شایع شده در کشور تعطیل شوند، اما کتابخوانی تعطیل بردار نیست.
ابوالفضل هادی‌منش مطرح کرد؛
ابوالفضل هادی‌منش نویسنده کتاب «خورشید رهنمای» گفت: اگرچه امروز شیوع بیماری فرصت های بسیاری را از ما گرفته، اما فرصت در خانه بودن و مطالعه کردن را به ما داده است. اما از آنجا که انتخاب کتاب مفید و مناسب موضوع بسیار مهمی است، شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی امکان بهره‌مندی از کتاب‌های کارشناسی شده و مناسب را در اختیار مردم قرار می‌دهد.
جعفر ابراهیمی مطرح کرد؛
جعفر ابراهیمی، نویسنده کتاب «۱۰ قصه از امام هادی(ع)» با دعوت از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، درباره این کتاب گفت: وجود الگوهای رفتار و شخصیت های نمونه و مربی، نقش بسیار مهمی در سازندگی انسان ها دارد که در این کتاب تلاش کردم با زبان ساده برای کودکان، این اتفاق را رقم بزنم.
محمدباقر پور امینی عنوان کرد؛
محمدباقر پور امینی نویسنده کتاب «امام رضا(ع)؛ تاریخ و سیره» با ابراز خرسندی از نتخاب و معرفی این کتاب در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، از عموم مردم برای شرکت در این جشنواره و استفاده از فرصت ایجاد شده در قرنطینه خانگی، برای داشتن یک مطالعه هدفمند، دعوت کرد.
سید حسین حُر عنوان کرد؛
سید حسین حُر، نویسنده کتاب «امام رضا علیه‌السلام و ایران» گفت: شیوع بیماری کرونا در کنار اتفاقات دردناک فرصتی را هم ایجاد کرده تا از فرصت در خانه ماندن برای ارتباط و انس با کتاب استفاده کنیم به خصوص مطالعه کتاب‌های ارزشمندی که بر بار علمی و معنوی ما بیفزاید و شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، بهترین مسیر برای رسیدن به این هدف خواهد بود.
سید محمد مهاجرانی عنوان کرد؛
سید محمد مهاجرانی، نویسنده کتاب «زندگی حضرت معصومه(س)» با دعوت از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: این جشنواره فرصت بسیار خوبی فراهم می‌کند که مردم و به خصوص کودکان، یک معرفت و شناخت چند وجهی از سیره اهل بیت(ع) به دست آورند.
نویسنده کتاب «ستاره من: چهل قصه از زندگی امام رضا علیه‌السلام» مطرح کرد؛
ناصر نادری با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره های کتابخوانی برای گسترش فرهنگ مطالعه، اظهار داشت: هر انسانی برای انجام کار خوب علاوه بر باورهای درونی به محرک های بیرونی نیز نیازمند است و جشنواره کتابخوانی رضوی محرکی قوی و مفید برای جهت دهی مسیر فرد محسوب می شود.
جواد محدثی عنوان کرد؛
جواد محدثی، نویسنده کتاب «کتاب حکمت های نقوی» با بیان اینکه استفاده از فرصت نشانه خردمندی است، گفت: به همه عزیزان پیشنهاد می‌کنم که فرصت قرنطینه خانگی را غنیمت شمرده و برای استفاده بهینه در این ایام و مطالعه کتاب‌های مناسب و مفید، در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.
توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛
پوستر دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد.
دعوت خانواده‌ها و علاقه‌مندان به کتابخوانی به ضیافتی متفاوت؛
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب، خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان و گروه‌های مختلف سنی را در فراغت ناخوانده این روزها به حضور مجازی در این ضیافت کتابخوانی دعوت کرد.
با تقدیر از 27 برگزیده؛
آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تجلیل از 27 برگزیده در شهرستان شازند برگزار شد.
همراه با برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
نازنین زهرا آقا بیکی، برگزیده ۶ ساله نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش پویش کودک، با اشاره به همراهی پدرش برای شرکت در این جشنواره، گفت: وقتی یکبار برای فیلمبرداری از شعر خواندنم به مشهد آمدم، دعا کردم که ای کاش بازهم به مشهد و حرم امام رضا(ع) بیایم و چون امام رضا(ع) امام مهربانی‌ها است، در این جشنواره برنده شدم و دوباره به مشهد آمدم.
با مشاركت بیش از 2 هزار نفر از مردم شهرستان؛
آيين اختتاميه نهمين جشنواره كتابخوانی رضوی با تجليل از 14 برگزيده در شهرستان محلات برگزار شد.
با مشارکت بیش از ۴ هزار نفر از مردم شهرستان؛
اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی و تقدیر از ۴۹ برگزیده در شهرستان اراک برگزار شد.
همراه با برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
ملیکا حرمتی برگزیده بخش پویش نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اشاره به نقش خانواده به خصوص مادر خود در آشنایی با کتاب و علافه‌مند شدنش به کتابخوانی، گفت: اصلا برایم جایزه این جشنواره مهم نیست، مهم این است که الان به لطف شرکت در این جشنواره به مشهد آمده‌ام و زیر سایه امام رضا(ع) هستم.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) مطرح کرد؛
محمودرضا برازش، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: این جشنواره یک برنامه کامل و جامع ویژه تمامی اقشار در گروه های مختلف سنی است. امیدوارم با همت مسئولان نهاد این جشنواره روند رو به رشد خود را حفظ کند و گستره آن به خارج از مرزها نیز توسعه یابد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی مطرح کرد؛
سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارسال پیامی به اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره را، تجلی امید به آینده روشن و کتابخوان ایران بصیر و ولایت مدار دانست.
مهدی رمضانی مطرح کرد؛
مهدی رمضانی، دبیر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مشهد مقدس با اشاره به روند برگزاری، سیاست‌ها و تفاوت‌های این دوره از جشنواره نسبت به ادوار پیشین، گفت: در این دوره با رشد ۵۹ درصدی نسبت به دوره پیشین، مشارکت یک میلیون و ۳۶۴ هزار نفر به ثبت رسیده است.
با معرفی ۱۰۴ برگزیده؛
آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بیست و چهارم مردادماه با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با معرفی ۱۰۴ برگزیده، در شهر مشهد برگزار می‌شود.
با مشارکت بیش از ۲ هزار نفر از مردم شهرستان؛
آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تجلیل از ۲۰ برگزیده در شهرستان دلیجان برگزار شد.
با اعلام دبیرخانه تشریح شد؛
دبیرخانه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اعلام میزان مشارکت مردم از نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی جزییات شرکت در بخش های مختلف جشنواره تشریح کرد.
مهدی رمضانی عنوان کرد؛
مهدی رمضانی، دبیر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ضمن تشریح روند برگزاری و افزایش ۵۹ درصدی مشارکت در این دوره از جشنواره، گفت: مراسم اختتامییه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ۲۴ مرداد ماه سال جاری در شهر مشهد برگزار خواهد شد.
دبیرکل نهاد در هفتصد و بیست و نهمین جلسه شورایفرهنگ عمومی کشور خبر داد؛
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد، در هفتصد و بیست و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور، از مشارکت بیش از ۱ میلیون و ۳۶۴ هزار نفر در این جشنواره خبر داد.
با برگزاری مراسم اختتامیه و تقدیر از ۱۰۴ برگزیده برگزار می شود؛
مراسم اختتامیه نهمین دوره جشنواره رضوی در دو سطح ملی و شهرستانی با تقدیر از برگزیدگان بخش‌های مختلف برگزار می‌شود. بر این اساس ۲۴ مرداد ماه ۱۰۴ برگزیده ملی این جشنواره در مشهد مقدس تقدیر خواهند شد.
در مراسم پایانی جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در مشهد انجام شد؛
مراسم پایانی هفدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی، هنری امام رضا (ع) عصر روز گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار خراسان رضوی، سفرای کشورهای اسلامی و بسیاری از مسئولان دستگاه های اجرایی کشور در مشهد برگزار شد و طی آن از نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان دستگاه مشارکت کننده برتر تقدیر به عمل آمد.
نشست کتاب‌خوان با حضور جمعی از دانشجویان و اساتید در دانشگاه آزاد اسلامی شهر نراق برگزار شد.
همزمان با هفته دوم تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی اشراق شهر دلیجان برگزار شد.
همزمان با هفته دوم تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهر محلات برگزار شد.
همزمان با هفته دوم تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) روستای گرکان شهرستان آشتیان برگزار شد.
همزمان با هفته دوم تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای روستای نهرمیان شهرستان شازند برگزار شد.
همراه با برگزیدگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
منصور حسینی مطلق از اعضای کتابخانه عمومی امام علی(ع) یزد، با اشاره به تأثیر آموزه‌های دینی این جشنواره در سبک زندگی خانواده‌ها، گفت: مهم‌ترین مزیت مشارکت در بخش خانوادگی این جشنواره، ایجاد گفتمان در خانواده‌ها با محوریت آثار معرفی شده در این جشنواره است.
همزمان با هفته اول تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهر محلات برگزار شد.
همزمان با هفته اول تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با هفته اول تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی اشراق شهر دلیجان برگزار شد.
همزمان با هفته اول تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای شهر شازند برگزار شد.
همزمان با هفته اول تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی شهرستان خمین برگزار شد.
همزمان با هفته اول تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی حضرت زهرا(س) شهر مهاجران برگزار شد.
همزمان با هفته اول تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای روستای مالمیر شهرستان شازند برگزار شد.
همزمان با هفته اول تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای روستای مرزیجران شهرستان اراک برگزار شد.
همزمان با هفته اول تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی الغدیر روستای راونج شهرستان دلیجان برگزار شد.
همزمان با خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه سید عبدالهادی دلیجانی شهر دلیجان برگزار شد.
همزمان با خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهر هندودر از توابع شهرستان شازند برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی سلمان ساوجی شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای روستای مرزیجران شهرستان اراک برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای روستای علیشار شهرستان زرندیه برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شیخ عبدالنبی وفسی روستای وفس شهرستان کمیجان برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهر محلات برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی فخرالدین عراقی شهر کمیجان برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی اشراق شهر دلیجان برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه عسگری شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با خرداد تیر ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) شهر زاویه از توابع شهرستان زرندیه برگزار شد.
مهدی رمضانی تأکید کرد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: ماهیت و هدف برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از هرگونه آمارسازی و ارائه اعداد و ارقام غیر واقعی به دور است و هیچ گاه اجازه نمی‌دهیم شبهه‌ای به ساحت این جشنواره وارد شود.
همزمان با هفته سوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی حضرت سیدالشهدا(ع) روستای کردیجان شهرستان آشتیان برگزار شد.
همزمان با هفته سوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با هفته سوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهر محلات برگزار شد.
همزمان با هفته سوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با هفته سوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی فاضلین نراقی شهر نراق برگزار شد.
همزمان با هفته سوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهید سیاوش امیری شهر شازند برگزار شد.
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام کرد؛
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی طی اطلاعیه‌ای از اختصاص سهمیه ای وی‍‍ژه در جوایز نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به کارکنان و کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی سراسر کشور خبر داد.
با ارسال پیام هایی جداگانه صورت گرفت؛
چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پیام های جداگانه ای از مردم برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.
حسین فتاحی عنوان کرد؛
حسین فتاحی، نویسنده کتاب «هشت قصه از امام جواد(ع)» گفت: از آنجا که معتقدیم همه ائمه معصومین(علیهم السّلام) نور واحد هستند، ابتکار نهاد در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با افزودن سیره یکی از ائمه معصومین در هر دوره، در کنار سیره امام رضا(ع) به عنوان موضوع اصلی، بسیار قابل تقدیر است.
با حضور سرپرست اداره کل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کمیجان برگزار شد.
کتابداران شهرستان دلیجان با ارائه فراخوان و کتاب‌های جشنواره، کارمندان ادارات را به شرکت در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.
همزمان با هفته دوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهر محلات برگزار شد.
همزمان با هفته دوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی برگزار شد.
همزمان با هفته دوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی آیت الله مقدسی شهر محلات برگزار شد.
همزمان با هفته دوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی اشراق شهر دلیجان برگزار شد.
همزمان با هفته دوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.
همزمان با هفته دوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی حضرت باقرالعلوم(ع) شهر خشکرود برگزار شد.
همزمان با هفته دوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی سلمان ساوجی شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با هفته دوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی شهر دلیجان برگزار شد.
همزمان با هفته دوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شیخ عبدالنبی وفسی روستای وفس کمیجان برگزار شد.
همزمان با هفته دوم خرداد ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی الغدیر روستای راونج شهرستان دلیجان برگزار شد.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فراهان با حضور اعضای انجمن این شهرستان برگزار شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با فرماندار شهرستان شازند دیدار و گفتگو کرد.
نویسنده کتاب «امام رضا علیه السلام»:
زهرا عبدی، نویسنده کتاب «امام رضا علیه السلام» اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی رشته تاریخ اسلام، به ویژه سیره فردی و اجتماعی اهل بیت علیهم السلام و فرهنگ کتابخوانی را ترویج می کند.
علی جانفزا عنوان کرد؛
نویسنده کتاب «مهارت‌های ارتباط موثر در سیره امام رضا علیه‌السلام» ضمن تشریح محتوا و بخش‌های مختلف این اثر گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از سویی مراجعه به کتاب را افزایش داده و از سوی دیگر مشوقی برای تولید آثار کیفی بیشتر توسط اهالی قلم خواهد بود.
همزمان با هفته اول خرداد، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه اشراق شهر دلیجان برگزار شد.
همزمان با هفته اول خرداد، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.
همزمان با هفته اول خرداد، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه علامه طباطبایی شهر محلات برگزار شد.
همزمان با هفته اول خرداد، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه شهید هاشمی نژاد شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با هفته اول خرداد، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه علامه عسگری شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با هفته اول خرداد، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه شهدای شهر قورچی باشی برگزار شد.
همزمان با هفته اول خرداد، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد.
کتابداران استان مرکزی با حضور در راهپیمایی روز قدس ضمن اعلام حمایت از آرمان فلسطین، به توزیع اقلام فرهنگی پرداختند.
همزمان با هفته اول خرداد، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه شهدای شهر پرندک برگزار شد.
همزمان با هفته اول خرداد، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه علامه عبدالهادی دلیجانی شهر دلیجان برگزار شد.
همزمان با هفته اول خرداد، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه شیخ عبدالنبی وفسی روستای وفس شهرستان کمیجان برگزار شد.
همزمان با هفته اول خرداد، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه الغدیر روستای راونج شهرستان دلیجان برگزار شد.
دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلیجان با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی برگزار شد.
همراه با برگزیدگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
مهری کریمی از اعضای کتابخانه عمومی امام صادق(ع) خمینی شهر در استان اصفهان، با اشاره به سطح بالای کیفی منابع ارائه شده در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: نکته جالبی که در این جشنواره آن را تجربه کردیم این بود که مطالعه به صورت خانوادگی، تأثیر به مراتب بیشتری نسبت به مطالعه فردی دارد.
به منظور تسهیل در دسترسی علاقه مندان؛
برای نخستین بار نرم‌افزار نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه تلفن‌های همراه ارائه شد.
همزمان با هفته پایانی اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی سیدالشهدا(ع) روستای کردیجان شهرستان آشتیان برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهر محلات برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی اشراق شهر دلیجان برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی فاضلین نراقی شهر نراق برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه عسگری شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهید سیاوش امیری شهر شازند برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی سلمان ساوجی شهر ساوه برگزار شد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی از کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین بازدید کرد.
همزمان با هفته پایانی اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای روستای علیشار شهرستان زرندیه برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شیخ عبدالنبی وفسی روستای وفس شهرستان کمیجان برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای روستای مرزیجران شهرستان اراک برگزار شد.
با حضور سرپرست اداره کل؛
جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خنداب در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شازند در سالن جلسات فرمانداری شازند برگزار شد.
مجید ملامحمدی عنوان کرد؛
مجید ملامحمدی، نویسنده کتاب «درختی که بال درآورد» گفت: مضامین ارائه شده در این کتاب درباره سبک زندگی، اخلاق اسلامی و نکات ویژه‌ای درباره هدایت و شکل‌گیری تربیتی بچه‌ها است که از زندگی امام جواد(ع) استخراج شده است.
با محوریت جشنواره کتاب‌خوانی رضوی؛
هفتاد و یکمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با محوریت نهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی برگزار شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی دیدار و گفتگو کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با مدیرکل امور اداری و مالی استانداری مرکزی دیدار و گفتگو کرد.
در دیدار با قائم مقام صداوسیمای استان مطرح شد؛
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با قائم مقام مدیرکل صداوسیمای این استان دیدار و گفتگو کرد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه علامه طباطبایی شهر محلات برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه ولایت شهر فرمهین برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه شهدای شهر قورچی باشی برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه اشراق شهر دلیجان برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه شیخ عبدالنبی وفسی روستای وفس شهرستان کمیجان برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه سلمان ساوجی شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه ادیب الممالک شهر جاورسیان شهرستان خنداب برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه فاضلین نراقی شهر نراق شهرستان دلیجان برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه شهدای شهر پرندک شهرستان زرندیه برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه علامه سید عبدالهادی دلیجانی شهر دلیجان برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه کربلایی کاظم ساروقی شهر ساروق شهرستان اراک برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه شهید سیاوش امیری شهر شازند برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه قائم مقام فراهانی شهر فرمهین برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه شهید اسداله هاشمی شهر خنجین شهرستان فراهان برگزار شد.
همزمان با هفته چهارم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه آیت الله مقدسی شهر محلات برگزار شد.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ساوه در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
نویسنده کتاب «فصل فیروزه» اظهار داشت؛
محبوبه زارع، نویسنده کتاب «فصل فیروزه» اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی معرف هویت دینی و ملی است.
با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی؛
اولین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در سال 98، با محوریت نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.
با حضور سرپرست اداره کل؛
جلسه کمیته برنامه‌ریزی نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.
همزمان با هفته سوم اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.
همزمان با هفته سوم اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی اشراق شهر دلیجان برگزار شد.
علی اشرف عبدی عنوان کرد؛
نویسنده کتاب «دُر عصمت» با تشریح محتوای این اثر گفت: حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) در هر مرحله از زندگی و در هر جایگاه اجتماعی که قرار داشتند، تأکید ویژه‌ای بر ولایت‌پذیری داشتند و به نوعی جان کلام این کتاب هم به موضوع ولایت‌پذیری می‌پردازد.
همزمان با هفته سوم اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهر محلات برگزار شد.
همزمان با هفته سوم اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد.
همزمان با هفته سوم اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.
همزمان با هفته سوم اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی فاضلین نراقی شهر نراق برگزار شد.
همزمان با هفته سوم اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی آیت الله مقدسی شهر محلات برگزار شد.
همزمان با هفته سوم اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی فخرالدین عراقی شهر کمیجان برگزار شد.
همزمان با هفته سوم اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی آیت الله اراکی شهر اراک برگزار شد.
همزمان با هفته سوم اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) روستای گرکان شهرستان آشتیان برگزار شد.
همزمان با هفته سوم اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای روستای خیرآباد شهرستان اراک برگزار شد.
در راستای گسترش برنامه‌های فرهنگی انجام شد؛
 سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دیدار و گفتگو کرد.
جواد محدثی عنوان کرد؛
جواد محدثی، نویسنده کتاب «سیره تقوی» با اشاره به تأثیر برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در آشنایی با سیره ائمه معصومین(ع) و ترویج فرهنگ کتابخوانی، گفت: یکی از بهترین موضوعات برای ارائه الگوی مناسب مطالعه، مسائلی است که به فرهنگ دینی ما می‌پردازد و آشنایی با سیره و زندگی ائمه معصومین(ع) نیز از بهترین مسائل برای مطالعه در این حوزه است.
به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
پوستر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف اطلاع رسانی این جشنواره و استفاده در کتابخانه ها، اماکن عمومی و فضاهای شهری در سطح کشور منتشر شد.
همزمان با هفته دوم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه ولایت شهر فرمهین برگزار شد.
همزمان با هفته دوم اردیبهشت، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه امام رضا(ع) شهر تلخاب شهرستان فراهان برگزار شد.
با کلیک بر روی تصاویر زیر می توانید منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را دانلود کرده و پس از مطالعه با مراجعه به آدرس https://razavi.iranpl.ir در مسابقه شرکت نمایید.
با هدف برگزاری باشکوه جشنواره کتابخوانی رضوی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار دیدار و گفتگو کرد.
همزمان با هفته اول اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی قائم مقام فراهانی شهر فرمهین برگزار شد.
همزمان با هفته اول اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد.
همزمان با هفته اول اردیبهشت، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) روستای گرکان آشتیان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی:
حجت الاسلام عباس دانشی با اشاره به آغاز نهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی گفت: کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی آمادگی برگزاری این جشنواره را در استان دارند.
با انتخاب و معرفی ۱۲ اثر به عنوان منابع؛
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی، فراخوان شرکت در نهمین دوره این جشنواره را با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» منتشر کرد.
همزمان با هفته پایانی سال 1397، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه دلیجانی شهر دلیجان برگزار شد.
همزمان با هفته پایانی سال 1397، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای روستای مرزیجران شهرستان اراک برگزار شد.
همزمان با هفته دوم اسفند، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد.
همزمان با هفته دوم اسفند، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی امیرالمومنین(ع) شهر اراک برگزار شد.
همزمان با هفته دوم اسفند، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی قائم مقام فراهانی شهر فرمهین برگزار شد.
دبیرکل نهاد در نشست هم اندیشی و سیاستگذاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی:
در نشست هم اندیشی و سیاستگذاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی منابع پیشنهادی و انتخابی در ۴ بخش به بحث گذاشته شد و از میان ۲۹ اثر برگزیده، ۱۲ اثر به عنوان منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی انتخاب شد.
مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد خبر داد؛
هادی آشتیانی از آغاز قرعه‌کشی و توزیع جوایز «هشتمین دورة مسابقات کتابخوانی رضوی» در سطح کتابخانه‌ای خبر داد و گفت: در این دوره قریب به ۵۷ هزار برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح کتابخانه‌ای، تقدیر خواهند شد.
نویسنده کتاب «ماه هشتم» عنوان کرد؛
حجت‌الاسلام مهدی غلامعلی، نویسنده کتاب «ماه هشتم» از منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: بدون شک تحلیل داده‌های برگزاری این جشنواره می‌تواند تأثیر مثبتی در فعالیت‌های نویسندگان برای مخاطب‌شناسی و تولید آثار بعدی داشته باشد.
سعید بیابانکی عنوان کرد؛
سعید بیابانکی، شاعر و منتقد ادبی درباره برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با برگزاری این جشنواره، گامی بلند در جهت ترویج کتابخوانی و همچنین آشنایی با معارف رضوی و گسترش خلاقیت در کودکان برداشته است.
مدیرعامل بنیاد امام رضا(ع) عنوان کرد؛
محمودرضا برازش، مدیرعامل بنیاد امام رضا(ع) درباره برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: اقدامات نهاد برای ایجاد امکان مشارکت خانوادگی، استفاده صحیح از فضای مجازی و تنوع در نحوه شرکت مردم از اقشار و سنین مختلف در این جشنواره بسیار قابل تحسین است.
شصت و هشتمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حضور استاندار و با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.
سیدعباس صالحی در اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موضوع گسترش بازتولید کتاب و استفاده از ظرفیت فضای مجازی اتفاقاتی هستند که با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی آغاز شده و می‌توان با گسترش دامنه این موضوعات به ترویج کتابخوانی در جامعه کمک کرد.
دبیرکل نهاد در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد؛
علیرضا مختارپور گفت: جنگ فرهنگی نیز همچون جنگ اقتصادی و سیاسی و اجتماعی همچنان ادامه دارد. اما به لطف و عنایت الهی و همت پاک جوانان این کشور و جوانان کشورهای اسلامی، آن که برتمامی این دشمنی‌ها پیروز می شود انقلاب اسلامی خواهد بود.
مهدی رمضانی، در اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد؛
دبیر هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با اشاره به مشارکت ۸۵۸ هزار ۶۹۵ نفر در این دوره از جشنواره، از افزایش ۳۲ درصدی مشارکت عمومی نسبت به دوره گذشته خبر داد و این میزان مشارکت را در جشنواره‌های حوزه کتابخوانی بی‌سابقه عنوان کرد.
احمد مازنی در اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد؛
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نهاد با برگزاری این جشنواره به عبارتی با یک تیر دو نشان را هدف گرفت؛ هدف اول دعوت مردم به مطالعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی و هدف دوم آشنای مردم با معارف دینی به خصوص معارف رضوی بوده است.
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، ۱۷ شهریورماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
در نشست خبری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مطرح شد؛
دبیر هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با اشاره به مشارکت ۸۵۸ هزار ۶۹۵ نفر در این دوره از جشنواره، از افزایش ۳۲ درصدی مشارکت عمومی نسبت به دوره گذشته خبر داد.
با تجلیل از برگزیدگان؛
آئین اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی با تقدیر از نفرات برگزیده برگزار شد.
دبیر جشنواره کتابخوانی رضوی کشور:
اسماعیل جانعلی‌پور گفت: ۸۵۸ هزار نفر در این دوره از مسابقات شرکت داشتند که از هر استان کشور، ۱۵ نفر شایسته تقدیر معرفی شدند.
حجت الاسلام دانشی:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جمهوری اسلامی دستاوردی از غدیر و امامت و ولایت است.
آئین اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی با تقدیر از نفرات برگزیده برگزار شد.
از سوی معاون توسعه کتابخوانی و کتابخانه‌های نهاد؛
معاون توسعه کتابخوانی و کتابخانه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور روند برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را تشریح کرد.
جلسه هماهنگی آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.
به همت کتابدار کتابخانه شهید نبی اله ونک، تبلیغات جشنواره کتابخوانی رضوی در مصلی شهر فرمهین توزیع شد.
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام کرد؛
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی با اعلام تمدید مهلت شرکت در بخش الکترونیک هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا پایان روز جمعه ۱۹ مرداد ماه، از اتمام مهلت شرکت در بخش مکتوب این جشنواره خبر داد.
تبلیغات و اطلاع رسانی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح شهرستان فراهان صورت پذیرفت.
به همت کتابخانه آیت الله مقدسی، نشست کتاب‌خوان «جشنواره رضوی» در شهر محلات برگزار شد.
با حضور کودکان شهر محلات، جمع خوانی کتاب «مژده‌ گل» در بخش کودک کتابخانه علامه طباطبایی برگزار شد.
با حضور دختران نوجوان، کتاب «ای کاش تو را می دیدم» در کتابخانه علامه عسگری ساوه جمع خوانی شد.
برنامه قصه گویی کتاب و مسابقه نقاشی از کتب جشنواره رضوی در کتابخانه سرداران شهید خمین برگزار کرد .
فقط تا 10 مرداد ماه 1397 فرصت دارید تا با مراجعه به کتابخانه های عمومی و یا سایت razavi.iranpl.ir در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنید.
فقط تا ۱۰ مرداد ماه ۱۳۹۷ فرصت دارید تا با مراجعه به کتابخانه های عمومی و یا سایت razavi.iranpl.ir در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنید.
فقط تا 10 مرداد ماه 1397 فرصت دارید تا با مراجعه به کتابخانه های عمومی و یا سایت razavi.iranpl.ir در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنید.
آقای کتابدار شما را به شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت می کند. تا پایان 10 مرداد 1397 فرصت دارید تا با مراجعه به کتابخانه های عمومی و یا سایت razavi.iranpl.ir در جشنواره شرکت کنید و برنده یکی از جوایز جشنواره شوید.
آقای کتابدار شما را به شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت می کند. تا پایان 10 مرداد 1397 فرصت دارید تا با مراجعه به کتابخانه های عمومی و یا سایت razavi.iranpl.ir در جشنواره شرکت کنید و برنده یکی از جوایز جشنواره شوید.
با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان، ویژه برنامه های جشنواره رضوی در کتابخانه شهدای هندودر برگزار شد.
به همت کتابخانه حضرت زینب(س)، گارگاه نقاشی و قصه گویی کتب جشنواره رضوی در خسروبیگ برگزار شد.
فاطمه سلیمانی در نشست نقد و بررسی کتاب خود عنوان کرد؛
نویسنده کتاب «به سپیدی یک رویا» عنوان کرد: این یک اثر داستانی است، شجره‌نامه نیست و من در کتاب تلاش کردم از قالب‌های تکراری دوری کنم.
غرفه فرهنگی جشنواره کتابخوانی رضوی به مدت 10 شب در امامزاده مسعود شهر خنداب دایر گردید.
با حضور اعضای فعال، کتاب «کاش تو را می دیدم» در کتابخانه سلمان ساوجی ساوه معرفی و جمع خوانی شد.
به همت کتابخانه الغدیر، برنامه جمع خوانی و معرفی کتاب «مهمان خراسان» در روستای راونج دلیجان برگزار شد.
به همت کتابخانه علامه طباطبایی، مسابقه نقاشی جشنواره رضوی در مهد قرآن شهر محلات برگزار شد.
محمود پوروهاب:
محمود پوروهاب، نویسنده کتاب «مژده گل» از کتاب‌های هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: معرفی کتاب‌های آئینی به کودکان و نوجوانان، یکی از مهمترین نتایج مطلوب برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی است.
با حضور دختران نوجوان، کتاب «مسافر هشتم» در کتابخانه شهید هاشمی شهر خنجین معرفی و جمع‌خوانی شد.
در حاشیه همایش کشوری آرمانشهر رضوی در دلیجان، نمایشگاه کتب جشنواره کتابخوانی رضوی دایر شد.
با حضور جمعی از اعضای نوجوان، کتاب «کاش تو را می دیدم» در کتابخانه شهید هاشمی خنجین جمع خوانی شد.
با اعلام دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی؛
مهلت شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه این جشنواره تا ۱۰ مردادماه ۱۳۹۷ تمدید شد.
مراسم گرامیداشت میلاد حضرت معصومه(س) در سالن اجتماعات کتابخانه فخرالدین عراقی کمیجان برگزار شد.
به همت کتابخانه فخرالدین عراقی، برنامه قصه گویی و نقاشی کتاب‌های جشنواره رضوی در شهر کمیجان برگزار شد.
به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)، نشست کتاب‌خوان به همت کتابخانه ولایت فرمهین برگزارشد.
نشست جمع خوانی کتاب‌های «مهمان خراسان» و «مژده گل» در کتابخانه علامه عسگری ساوه برگزار شد.
با حضور جمعی از کودکان، کتب جشنواره رضوی در کتابخانه شیخ عبدالنبی روستای وفس کمیجان جمع خوانی شد.
به همت کتابخانه آیت الله اراکی؛
نشست معرفی و بررسی کتاب «مهر ولایت در آسمان ایران» در کتابخانه آیت اله اراکی شهر اراک برگزار شد.
نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی شهرستان دلیجان درمحل درمحل پارک نماز شهر دلیجان برپا گردید.
نشست کتاب‌خوان رضوی ویژه کودکان در کتابخانه آیت اله اراکی فرهنگسرای آیینه شهر اراک برگزار شد.
با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی از اول تیرماه آغاز شده تا ۳۱ تیرماه ادامه دارد.
با حضور جمعی از کودکان، برنامه قصه گویی در کتابخانه عمومی امام حسین(ع) شهر اراک برگزار شد.
نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی شهر نراق درمحل کاروانسرای تاریخی حاج مهدی نراقی برپا گردید.
پیام دهکردی:
یک بازیگر سینما و تئاتر گفت: در برهوت غربت کتاب، جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مغتنمی برای حیات و تداوم امر کتاب و کتابخوانی در جامعه فراهم کرده است.
مهدی امینی‌خواه:
بازیگر سینما و تلویزیون در آستانه برگزاری هشتمین دوره از جشنواره کتاب‌خوانی رضوی با بیان اینکه علم و آگاهی مورد نیاز جامعه از سیره رضوی تأمین می‌شود، گفت: مطالعه کتاب‌هایی با موضوعات سیره ائمه(ع) و به‌ویژه امام رضا(ع) مردم را به آن چیزی که می‌خواهند.
با حضور جمعی از کودکان، مسابقه تندخوانی کتاب «ماه هشتم» در کتابخانه شهدای قورچی باشی برگزار شد.
حجت الاسلام دانشی در یک نشست صمیمی با حجت‌الاسلام سپاسی آشتیانی مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی دیدار و گفتگو کرد.
منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کلاس نقاشی کمیسون امور بانوان شهرستان محلات معرفی شد.
برنامه قصه گویی جشنواره رضوی با حضور مسئول کتابخانه علامه دلیجانی در مهد قرآنی معراج دلیجان برگزار شد.
عبدالرضا اکبری:
بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به تأثیر کتابخوانی بر اعتلای فرهنگ هر جامعه گفت: از مردم درخواست می‌کنم که از کتاب غافل نشوند.
در گفت و گویی با برگزیده ششمین و هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مطرح شد؛
برگزیده کشوری جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: چیزی که از کتاب هایی که از طریق جشنواره رضوی به یادم هست نکته جالبی در مورد سیره امام رضا(ع) است که به من یاد داد که اسلام دین ساده زیستی بی منطق نیست.
برگزیده کشوری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مطرح کرد؛
برگزیده کشوری دوره هفتم جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: خاطرم هست زمانی که قرار بود در مسابقه شرکت کنم برخی از کتاب‌ها را در بیمارستانی خواندم که فرزندم بستری بود؛ شرایط سختی قرار داشتم و کتاب «بانوی ملکوت» برای من در چنین وضعیتی بسیار آرامش‌بخش بود.
یک نویسنده:
محبوبه معراجی‌پور نویسنده معتقد است برگزاری جشنواره‌های کتابخوانی به جامعه انگیزه خواندن می‌دهد و همین امر موجب می‌شود تعداد کتاب‌خوان‌ها روز به روز بیشتر شود.
یک نویسنده مطرح کرد؛
فاطمه سلیمانی نویسنده کتاب «به سپیدی یک‌رویا» گفت: از آنجایی که یکی از مشکلات اساسی ما در پایین‌بودن سرانه مطالعه قیمت کتاب‌هاست از نکات مثبت جشنواره رضوی این است که نهاد کتابخانه‌ها فایل کتاب را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می دهد.
نویسنده و محقق ادبیات دفاع مقدس مطرح کرد؛
گلعلی بابایی معتقد است تبلیغات و جوایزه جشنواره‌های کتابخوانی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی باید در سطح وسیع‌تر و جذابیت همراه باشند.
نخستین جلسه هماهنگی استانی برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی استان مرکزی برگزار شد.
مسابقه نقاشی جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهر محلات برگزار گردید.
با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی؛
با حضور مدیرکل و روسای ادارات، جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در سال جاری برگزار شد.
به منظور آشنایی و معرفی منابع جشنواره رضوی به اعضاء و مراجعین، نمایشگاه کتابی در کتابخانه فخرالدین عراقی کمیجان برگزار شد.
همزمان با هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، کارگاه نقاشی در کتابخانه علامه عسگری شهر ساوه برگزار شد.
با حضور جمعی از نوجوانان، کتب جشنواره رضوی در کتابخانه شهدای قورچی باشی جمع خوانی شد.
کارگاه نقاشی جشنواره رضوی در بخش کودک کتابخانه شهدای شهر قورچی باشی برگزار شد.
رحیم مخدومی بر تبلیغات گسترده برای جشنواره کتابخوانی رضوی تأکید کرد؛
رحیم مخدومی گفت: برای فرهنگسازی و تبلیغ کتاب و جشنواره رضوی باید بر روی نخبه ها سرمایه گذاری شود که خود جماعتی را همراه خود دارند.
امیرسرتیپ‌دوم شاهین تقی‌خانی مطرح کرد؛
معاون فرهنگی و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری میان ارتش و نهاد، عنوان کرد: ارتش با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و ترویج معارف رضوی، مشارکت گسترده‌ای در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خواهد داشت.
مسابقه نقاشی ویژه جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش کودک کتابخانه آیت اله اراکی شهر اراک برگزار شد.
نشست کتاب‌خوان با معرفی چهار اثر جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه علامه عسگری ساوه برگزار شد.
با حضور استاندار مرکزی؛
شصت و هفتمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حضور استاندار و سایر اعضاء برگزار شد.
با حضور جمعی از اعضاء، منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهید بهشتی خمین معرفی شد.
فراخوان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی 7 اثر با موضوع سیره امام رضا علیه السلام در 3 رده سنی (کودک)،(نوجوان)،(جوان و بزرگسال) و همچنین بخش (خانوادگی) در کتابخانه عمومی آیت اله اراکی انجام شد.
همزمان با فراخوان شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، کتابخانه شهدای قورچی باشی کتب جشنواره را در معرض دید عموم قرار داد.
کتابخانه عمومی ولیعصر (عج) ساوه منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی را در معرض دید اعضاء و مراجعین قرار داد.
به همت کتابخانه ولایت فرمهین، منابع جشنواره کتابخوانی رضوی برای جمعی از دانش آموزان معرفی شد.
با معرفی ۷ اثر؛
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی از میان آثار منتشر شده طی ۳ سال اخیر، ۷ عنوان کتاب با موضوع سیره امام رضا علیه‌السلام را به عنوان منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی کرد.
به همت کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع)، مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در شهر خشکرود برگزار شد.
با حضور برگزیدگان جشنواره، مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهدای پرندک برگزار شد.
با حضور نفرات برگزیده و اعضای کودک و نوجوان، اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهید هاشمی نژاد ساوه برگزار شد.
اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) شهر زاویه برگزار شد.
اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی کتابخانه فاضلین نراقی شهر نراق در سالن آمفی تئاتر این کتابخانه برگزار شد.
با حضور نفرات برگزیده، اختتامیه جشنواره رضوی در کتابخانه شهدای روستای علیشار برگزار شد.
به همت کتابخانه امام سجاد(ع)، مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در روستای ستق ساوه برگزار شد.
با حضور نفرات برگزیده، آیین پایانی جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه امام علی(ع) مامونیه برگزار شد.
با حضور نفرات برگزیده، اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه قائم مقام شهر فرمهین برگزار شد.
اختتامیه هفتمین دوره جشنواره رضوی در کتابخانه حضرت زینب(س) روستای خسروبیگ کمیجان برگزار شد.
با حضور نفرات برگزیده، مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهدای اسفندان برگزار شد.
مراسم اختتامیه هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.
به همت کتابخانه عمومی سیدالشهدا(ع) روستای کردیجان، از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر شد.
آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه امام خمینی(ره) روستای گرکان آشتیان برگزار شد.
به میزبانی کتابخانه شهید بهشتی؛
آیین پایانی هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.
با حضور کودکان شهر ساوه، مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه سلمان ساوجی برگزار شد.
از برگزیدگان هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهید مطهری مهاجران تقدیر به عمل آمد.
به همت کتابخانه عمومی شهدای روستای مرزیجران اراک، از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر شد.
مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی شهدای روستای خیرآباد اراک برگزار شد.
از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی امام صادق(ع) شهر نیم ور تقدیر به عمل آمد.
با حضور جمعی از برگزیدگان، مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه آیت اله اراکی اراک برگزار شد.
آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهر محلات برگزار شد.
مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره رضوی در کتابخانه امام خمینی (ره) روستای قدمگاه شازند برگزار شد.
همزمان با برگزاری نشست کتاب‌خوان؛
با حضور نفرات برگزیده، اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهدای بازنه شهرستان شازند برگزار شد.
آیین پایانی هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهدای شهر شازند برگزار شد.
به همت کتابخانه ملاصدرا؛
به همت کتابخانه ملاصدرا، آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در شهر شهباز شهرستان شازند برگزار شد.
با حضور نفرات برگزیده؛
با حضور نفرات برتر، مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهدای شهر داودآباد برگزار شد.
با تقدیر از نفرات برتر؛
مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی با دعوت از برگزیدگان جشنواره در کتابخانه ولایت فرمهین برگزار شد.
با حضور نفرات برگزیدهاختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی سرداران شهید خمین برگزار شد.
با حضور نفرات برتر، مراسم اختتامییه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه امام خمینی(ره) اراک برگزار شد.
به میزبانی کتابخانه شهدای مالمیر؛
به میزبانی کتابخانه شهدای مالمیر مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در این روستا برگزار شد.
به میزبانی کتابخانه الغدیر؛
به میزبانی کتابخانه الغدیر، مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در روستای راونج دلیجان برگزار شد.
آیین تقدیر از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شیخ عبدالنبی روستای وفس برگزار شد.
با حضور مسئولین شهرستان خمین؛
با حضور نفرات برگزیده، مراسم اختتامیه جشنواره رضوی در کتابخانه شهدای قورچی باشی خمین برگزار شد.
در جشن ولایت امیرالمومنین(ع)؛
همزمان با عید غدیر، از منتخبین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه علامه دلیجانی شهر دلیجان تقدیر شد.
به همت کتابخانه شهدای هندودر؛
باحضور نفرات برتر، مراسم اختتامییه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهدای شهر هندودر برگزار شد.
به همت کتابخانه شهید هاشمی؛
به همت کتابخانه شهید اسدالله هاشمی، از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی شهر خنجین تجلیل به عمل آمد.
به همت کتابخانه شهید سیاوش امیری؛
با حضور نفرات برتر، مراسم اختتامییه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهید امیری شهر شازند برگزار شد.
همزمان با اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی؛
به همت کتابخانه اشراق، ویژه برنامه «غدیر شناسی» همزمان با اختتامیه جشنواره رضوی در دلیجان برگزار شد.
با حضور سرپرست اداره کل؛
با حضور سرپرست اداره کل، مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهدای سنجان شهر اراک برگزار شد.
به همت کتابخانه امیرالمومنین(ع)؛
با حضور نفرات برتر، مراسم اختتامییه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه امیرالمومنین(ع) شهر آستانه برگزار شد.
اختتامییه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهدای شهر توره برگزار شد و از نفرات برتر تقدیر به عمل آمد.
به همت کتابخانه حضرت زهرا(س)؛
با حضور نفرات برتر، مراسم اختتامییه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه حضرت زهرا(س) شهر مهاجران برگزار شد.
سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی قدمی موثر در ترویج فرهنگ مطالعه بود و پیامد این مهم را موثر ارزیابی می‌کنیم.
برترین‌های مسابقات جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در استان مرکزی طی مراسمی معرفی شدند.
با تجلیل از برگزیدگان؛
آئین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی با تقدیر از نفرات برگزیده برگزار شد.
هفته نامه «همشهری جوان» با ارائه گزارشی از میزان مشارکت مردم در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی نوشت:
نشریه همشهری جوان در جدیدترین شماره خود در مطلبی به برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و نوشت: «می گویند ما اهل کتابخوانی نیستیم، اما جشنواره‌ رضوی نشان داد این طور نیست».
با حضور سرپرست اداره کل و اعضای کمیته؛
مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی روز 18 مردادماه با حضور جمعی از مسئولین استانی و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره در اراک برگزار می‌شود.
در حاشیه اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی صورت می‌گیرد؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از ۱۳۸ هزار کودک شرکت‌کننده در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر می‌کند.
جمشید جعفرپور در اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد:
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از رشد چشمگیر مشارکت عمومی در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: بنده حمایت کمیسیون فرهنگی مجلس را از این گونه تلاش‌ها و برنامه‌های کتابخوانی در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام می‌کنم.
محمد اله یاری در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره کتاخوانی رضوی مطرح کرد:
محمد اله‌یاری، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد گفت: عدد مشارکت عمومی در این جشنواره از ۲۳۸هزار نفر در دوره قبل به بیش از ۶۴۸هزار نفر در این دوره رسید که یک نصاب بی‌سابقه در مسابقات کتابخوانی در کشور محسوب می‌شود.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی عنوان کرد:
حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد، رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: علمای مادر طول تاریخ، تلاش بسیاری در بسط کتابخوانی داشته‌اند به طوری که تا مرز شهادت پیش رفته‌اند. بر این اساس کتاب در تاریخ تشیع از جایگاهی ویژه برخوردار است.
صالحی امیری در اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جایگاه جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد: امروز زبان‌های بسیار متنوعی برای انتقال معارف مطرح است. اما کتاب بهترین زبان برای انتقال و توسعه فرهنگ رضوی است، چراکه کتاب دارای یک ریشه تاریخی در فرهنگ ملی و دینی ما است.
در مراسم اختتامیه کشوری؛
زوج کتابدار اراکی به عنوان رتبه دوم خانواده‌های ۲ نفره هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی معرفی و تقدیر شدند.
دبیر جشنواره کتابخوانی رضوی استان مرکزی خبر داد؛
دبیر هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان مرکزی از مشارکت۱۰۵۳۴ نفر از شهروندان استان در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.
احمد شاکری:
احمد شاکری با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: نهاد کتابخانه‌ها به عنوان مجری این اتفاق، می‌تواند براساس این حرکت ذائقه‌سنجی کند و قدرت هضم مخاطب امروز را بسنجد.
زهره میرحسینی مطرح کرد؛
زهره میرحسینی، از استادان رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با محوریت کتابخانه‌های عمومی را فرصت مناسبی برای نمایش مجدد توانایی کتابداران در سراسر کشور دانست.
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد مطرح کرد (۲):
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد در نشست خبری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: میزان مشارکت در این جشنواره نسبت به سال گذشته ۲.۶ برابر رشد داشته است.
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور خبر داد (۱):
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد از مشارکت بیش از ۶۳۱ هزار نفر در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.
مژگان شیخی:
مژگان شیخی، نویسنده کتاب «۱۰ قصه از امام رضا(ع)» اثر منتخب هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، برگزاری این جشنواره با استفاده از ظرفیت‌های بیش از ۳۰۰۰ کتابخانه عمومی در سراسر کشور را گامی مهم در جهت توزیع عادلانه فرصت‌ها و منابع فرهنگی در کشور دانست.
راضیه تجار با اشاره به هفتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی:
راضیه تجار با تأکید بر استفاده از شیوه‌های مختلف ترویج کتابخوانی گفت: وقتی نگاه ما به مخاطب کودک و نوجوان است، باید بذری را بکاریم که نتیجه آن را سال‌های آینده برداشت کنیم.
سیدعلی کاشفی خوانساری:
سیدعلی کاشفی خوانساری، مشارکت بیش از یکصد مجموعه دولتی، خصوصی و مردمی را در هفتمین جشنواره کتابخوان رضوی، اتفاقی مبارک دانست و گفت: این جشنواره هرچه بیشتر با نهادهای مدنی و مردمی پیوند بخورد، بدون شک تأثیرات بیشتر و ماندگارتری خواهد داست.
سامانه الکترونیکی هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تنها تا ساعت ۲۴ امشب فعال است؛
سامانه الکترونیکی هفتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی تنها تا پایان روز ۲۰ تیرماه برای ثبت درخواست متقاضیان شرکت در مسابقه فعال است و این زمان تمدید نخواهد شد.
بیابانکی عنوان کرد:
سعید بیابانکی، شاعر، نویسنده و منتقد ادبی گفت: عرصه رقابت در جشنواره کتابخوانی رضوی محلی برای برد و باخت نیست. چرا که در این عرصه همه برنده‌اند و بازنده کسی است که از این ادبیات و معارف مواج و بالنده، قطره‌ای معرفت کسب نکند.
علی دهکردی عنوان کرد:
علی دهکری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون جشنواره کتابخوانی رضوی را راهی برای دستیابی به اندیشه، تفکر، عقیده و سیره ائمه اطهار(ع) عنوان کرد.
مهدی قزلی:
مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایران درباره برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: مباحثات و محاجات امام رضا(ع) با علمای سایر ادیان، نشان از اهتمام آن حضرت به مطالعه تمام کتاب‌ها و منابع مکتوب ادیان دیگر دارد.
علی اکبر اشعری عنوان کرد:
علی اکبر اشعری، عضو هیأت امنای موسسه خانه کتاب، ایجاد فرصت برابر برای مشارکت عمومی در جشنواره کتابخوانی رضوی را دستاورد بزرگ این حرکت فرهنگی دانست.
معرفی منابع هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی (۶)
این کتاب را خانم مژگان شیخی نوشته که سابقه خوبی در نگارش قصه‌هایی از زندگی امامان(ع) و بزرگان فرهنگ ایران (مثل «قصه‌های تذکرةالاولیاء» یا «قصه‌هایی از زندگی خواجه نصیرالدین») برای بچه‌ها دارد.
معرفی منابع هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی (۵)
شک نکنید. اگر دوست دارید فرزند نوجوان‌تان بیشتر و بهتر با تعالیم و زندگی امام هشتم‌(ع) آشنا شود، کتاب «ماه غریب من» انتخاب خوبی برای این منظور است.
معرفی منابع هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی (۴)
برخلاف اغلب کتاب‌های زندگینامه‌ای که در آنها مطالب به شیوه خطی و از ابتدا تا انتهای زندگی صاحب کتاب ارایه می‌شود، در این کتاب مطالب به صورت موضوعی دسته‌بندی شده‌اند
معرفی منابع هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی (۳)
کاری که در کتاب «مهارت‌های زندگی در سیره رضوی» انجام شده، استخراج دسته بندی های خواندنی از گفتار و رفتار حضرت رضا(ع) و تبدیلش به یک کتاب خوشخوان روان‌شناسی است.
معرفی منابع هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی (۲)
ویژگی فوق‌العاده این کتاب، خلاصه بودن آن است که باعث شده در حجمی اندک (۱۶۴ صفحه) موضوعات متنوعی مطرح شود.
معرفی منابع هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی (۱)
حدود نیمی از کتاب درباره زندگی احمد بن موسی(ع) است و حدود نیم دیگر آن (از صفحه ۱۰۶ تا ۲۲۵) به بررسی صحت انتساب مزار شاهچراغ به آن حضرت بررسی کرده است.
با صدور پیام‌هایی از سراسر کشور صورت پذیرفت؛
شماری از مسئولان فرهنگی، سیاسی و مذهبی در پیام‌هایی از علاقه‌مندان به کتاب، کتابخوانی و امام رضا(ع) دعوت کردند تا در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.
هم‌زمان با سراسر کشور؛
سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در دهه کرامت خبر داد.
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی؛
نماینده نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی تأثیر برگزاری جشنواره رضوی در گسترش فرهنگ کتابخوانی را غیرقابل‌انکار دانست.
با حضور جمعی از اعضای کودک ونوجوان، جمع‌خوانی کتاب «10 قصه از امام رضا (ع)» در کتابخانه شهدای هندودر برگزار شد.
با حضور اعضای کودک کتابخانه فخرالدین عراقی، مسابقه نقاشی جشنواره کتابخوانی رضوی در شهر کمیجان برگزار شد.
در کتابخانه الغدیر راونج، نمایشگاهی از نقاشی های کودکانی که در جشنواره رضوی شرکت کرده بودند، برپا شد.
با حضور اعضای کودک کتابخانه قائم مقام، برنامه جمع خوانی و مسابقه نقاشی جشنواره کتابخوانی رضوی در شهر فرمهین برگزار شد.
در دیدار سرپرست اداره کل با مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی و امام جمعه موقت شهر اراک پیرامون جشنواره کتابخوانی رضوی بحث و تبادل نظر شد.
از سوی فرماندهی ناجا، بخشنامه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به تمامی پرسنل نیروی انتظامی استان مرکزی ابلاغ شد.
به مناسبت ماه رمضان؛
با حضور جمعی از بانوان، برنامه تفسیر قرآن کریم در کتابخانه عمومی شهدای سنجان شهر اراک برگزار شد.
به همت کتابخانه فاضلین نراقی؛
به همت کتابخانه فاضلین نراقی، مسابقه نقاشی همگانی جشنواره رضوی در حاشیه راهپیمایی روز قدس شهر نراق برگزار شد.
در حاشیه راهپیمایی روز قدس شهر کمیجان، کتب جشنواره کتابخوانی رضوی در مصلای این شهر به نمایش درآمد.
به همت کتابخانه اشراق؛
به همت کتابخانه عمومی اشراق، مسابقه نقاشی رضوی ویژه اعضای کودک در دارالقرآن معراج شهر دلیجان برگزار شد.
با حضور پرشور کودکان عضو کتابخانه شهدای هندودر، مسابقه نقاشی جشنواره رضوی در بخش کودک این کتابخانه برگزار شد.
با اعلام دبیرخانه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
مهلت شرکت در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه این جشنواره تمدید شد.
برنامه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهدای سنجان اراک برگزار شد.
با معرفی کتاب در پویش کتابخوانی مجازی؛
یکی از فرصت هایی که برای شرکت علاقه مندان در هفتمین جشنواره کتابخوانی فراهم شده است، پویش کتابخوانی مجازی است. علاقه مندان به شرکت در مسابقه می توانند با ارسال فایل ویدئویی و معرفی یکی از منابع مسابقه، در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.
به مناسبت ماه رمضان؛
اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خنداب با برپایی غرفه جشنواره رضوی، در اولین نمایشگاه قرآنی این شهرستان حضور یافت.
از سوی دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام شد؛
بیش از ۱۰۰ مجموعه فرهنگی اعم از مجموعه‌های دولتی، خصوصی و مردمی از سراسر کشور در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت می‌کنند.
به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع)؛
به مناسبت نیمه رمضان و با حضور کودکان شهر محلات، مسابقه نقاشی «کریم اهل بیت» در کتابخانه علامه عمومی طباطبایی برگزار شد.
با حضور کودکان روستای گرکان آشتیان، مسابقه نقاشی جشنواره رضوی در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) برگزار شد.
با اعلام دبیرخانه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
نخستین سری از پاسخنامه‌ها و نقاشی‌های هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به دبیرخانه این جشنواره رسید.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری اراک:
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری اراک با بیان اینکه افق ۱۴۰۴ با مطالعه مفید محقق می‌شود، گفت: برگزاری مسابقه کتابخوانی جشنواره رضوی یکی از اقدامات خوب برای بالا بردن سطح مطالعه مفید است.
به همت کتابخانه شهدای داودآباد؛
با حضور کودکان شهر داودآباد اراک، نشست کتاب‌خوان رضوی در کتابخانه عمومی شهدای داودآباد برگزار شد.
مسئول کتابخانه استاد دهگان اراک از انجام فعالیت‌های تبلیغی این کتابخانه جهت افزایش مشارکت شهروندان در جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.
به مناسبت رحلت بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران؛
به مناسبت سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب، کتاب « مهربان تر از نسیم» در کتابخانه علامه طباطبایی محلات معرفی و جمع خوانی شد.
با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی؛
با محوریت جشنواره رضوی، سی و دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خنداب در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
به همت کتابخانه اشراق؛
به همت کتابخانه اشراق، برترین‌های مسابقه نقاشی در سطح استان، در مدرسه محبوبه دانش دلیجان برای امام رضا(ع) نقاشی کشیدند.
به همت کتابخانه علامه دلیجانی؛
به همت کتابخانه علامه دلیجانی و در روزهای آخر سال تحصیلی، نشست کتاب‌خوان در مدرسه شهید آوینی دلیجان برگزار شد.
به مناسبت برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، نمایشگاهی به همین مناسبت در محل کتابخانه علامه عسگری ساوه برگزار شد.
نمایشگاه کتاب منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی شهدای سنجان شهر اراک در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.
مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی:
در دیدار سرپرست اداره کل با مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی پیرامون جشنواره کتابخوانی رضوی بحث و تبادل نظر شد.
به همت کتابخانه سیدالشهدا(ع)؛
به همت کتابخانه سیدالشهدا(ع)، برنامه قصه‌خوانی و نقاشی از کتاب «ده قصه از امام رضا(ع)» در روستای کردیجان آشتیان برگزار شد.
به مناسبت ماه مبارک رمضان؛
به مناسبت ماه مبارک رمضان، جشن روزه اولی‌ها و مسابقه نقاشی جشنواره رضوی در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهر محلات برگزار شد.
به مناسبت روز «مقاومت، ایثار و پیروزی» رقم خورد:
مسئول کتابخانه شهدای سنجان به معرفی مجموعه کتاب فاتحان خرمشهر در جمع دانش‌آموزان مدرسه پانزده خرداد اراک پرداخت.
همزمان با برنامه جمع‌خوانی؛
با حضور کودکان و نوجوانان شهر ساوه، برنامه جمع‌خوانی و مسابقه نقاشی رضوی در کتابخانه علامه عسگری برگزار شد.
به همت کتابخانه شهدای سنجان؛
به همت کتابخانه شهدای سنجان، مسابقه نقاشی رضوی با حضور کودکان مدارس ابتدایی و مهدهای کودک شهر اراک برگزار شد.
به همت کتابخانه ادیب الممالک؛
به همت کتابخانه ادیب الممالک، نشست کتاب‌خوان سوم خرداد در مدرسه بنت الهدی صدر شهر جاورسیان برگزار شد.
با حضور پرشور کودکان؛
با حضور جمعی از کودکان شهر ساوه، برنامه قصه‌گویی رضوی در کتابخانه عمومی شهید هاشمی‌نژاد برگزار شد.
به همت کتابخانه امام علی(ع)؛
به همت کتابدار کتابخانه امام علی(ع)، مسابقه نقاشی جشنواره کتابخوانی رضوی در دبستان راضیه شهر مامونیه برگزار شد.
به همت کتابخانه علامه دلیجانی؛
به همت کتابخانه علامه دلیجانی، نشست کتاب‌خوان دانش‌آموزی در مدرسه پسرانه شاهد شهر دلیجان برگزار شد.
همزمان با برگزاری جشنواره رضوی، کتاب «10 قصه از امام رضا (ع)» در کتابخانه شهدای روستای خیرآباد اراک معرفی و جمع‌خوانی شد.
با حضور دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، مسابقه نقاشی جشنواره رضوی در کتابخانه امام حسین(ع) شهر اراک برگزار شد.
نمایشگاهی ازکتاب‌های مسابقه کتابخوانی رضوی به صورت خلاقانه و ابتکاری در محل کتابخانه شهدای سنجان اراک برگزار شد.
با حضور مسئولین دستگاه‌های فرهنگی؛
نخستین جلسه هماهنگی استانی برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی استان مرکزی برگزار شد.
در نشست خبری سرپرست اداره کل؛
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در نشست خبری جشنواره رضوی ضمن تشریح جزئیات برگزاری این جشنواره گفت: اول تیرماه آخرین مهلت شرکت در این جشنواره است.
با حضور سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان؛
سومین جلسه هماهنگی هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی با حضور سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و جمعی از کارشناسان ستادی این اداره کل برگزار شد.
دومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی جشنواره کتابخوانی رضوی استان مرکزی با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی و جمعی از کارشناسان ستادی برگزارشد.
از سوی دبیرکل نهاد؛
هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز به مناسبت ایام با برکت دهه کرامت در گسترة ملی و بین‌المللی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.
نخستین جلسه کمیته برنامه‌ریزی هفتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.
دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی باهدف رشد کیفی و کمی این رویداد فرهنگی برگزار شد.
دومین جلسه هم‌اندیشی هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) 7 آذرماه 1395 با حضور علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌‌های عمومی کشور، سید‌جواد جعفری دبیر جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، محمد اله‌یاری معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی، امین متولیان معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات، اسماعیل شفاعی معاون اداری و مالی، محمد‌هادی ناصری‌طاهری مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل، اسماعیل جانعلی‌پور مدیرکل فرهنگی، علی رمضانی مدیرکل منابع و سکینه خاتون مهدیان‌پور مشاور معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد برگزار شد.
به مناسبت روز کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار؛
همزمان با هفته کتاب، کتابدار کتابخانه شهید نبی اله روستای ونک با هدف گرامیداشت این ایام و ترویج کتابخوانی، در مدارس روستایی شهرستان فراهان حضور یافت.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در جلسه هم‌اندیشی جشنواره کتابخوانی رضوی با بررسی اجمالی شیوه‌های مرسوم برگزاری مسابقات کتابخوانی در کشور، جشنواره کتابخوانی رضوی را به لحاظ مشارکت مردمی، مسابقه‌ای موفق ارزیابی کرد.
ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی با معرفی نفرات برگزیده به کار خود خاتمه داد.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی در اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی استان بوشهر؛
محمد اله‌یاری با اشاره به مشارکت گسترده مردم سراسر کشور در جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: استقبال چشمگیر عموم از این جشنواره، نشان می دهدکه اگر کتابی به خوبی معرفی و در دسترس مردم قرار گیرد، با اقبال عمومی مواجه خواهد شد.
در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره امام رضا(ع) در مشهد مقدس؛
سیدجواد جعفری دبیر جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره امام رضا(ع) در مشهد مقدس گفت: روایت عاشقی‌های مردمان این سرزمین به ساحت خورشید هشتم حیرت‌اور است.
اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی (4)
برگزیدگان بخش‌های مختلف ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با برگزاری آیین اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی معرفی و تقدیر شدند.
اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی (3)
محسن پرویز نایب رئیس انجمن قلم ایران در آیین اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اشاره به راهکارهای رونق کتابخوانی در جامعه گفت: ما باید فرزندان‌مان را از کودکی به کتاب و کتابخوانی عادت بدهیم.
اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی (2)
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: امروز حرم امام رضا(ع) تنها زیارتگاهی برای ما ایرانیان و شیعیان نیست، بلکه این حرم امروز به پایگاهی برای بیعت مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان برای دفاع از ارزش‌های مقدس بشریت است.
اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی (1)
معاون توسعه کتابخوانی و کتابخانه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و دبیر ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی، خانواده محور بودن این دوره از جشنواره را مهم‌ترین ویژگی آن دانست و گفت: تأکید اتاق فکر نهاد بر «خانواده محور» برگزار شدن این جشنواره بود.
همزمان با برپایی آیین اختتامیه صورت پذیرفت؛
ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی عصر امروز نوزدهم مردادماه با معرفی و تقدیر از برگزیدگان این مسابقه به کار خود پایان ‌داد.
همزمان با برپایی آیین اختتامیه صورت می‌پذیرد؛
ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی نوزدهم مردادماه با معرفی و تقدیر از برگزیدگان این مسابقه به کار خود پایان می‌دهد.
مدیرکل فرهنگی نهاد خبر داد؛
با تصمیم اتاق فکر جشنواره کتابخوانی رضوی و به دنبال استقبال گسترده علاقه‌مندان، تعداد برگزیدگان جشنواره 4 برابر شد.
در سومین نشست اتاق فکر «ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی» مطرح شد:
235382 علاقه‌مند در بخش‌های مکتوب و الکترونیک «ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی» شرکت کردند.
به همت کتابخانه کربلایی کاظم ساروقی؛
با حضور کودکان شهر ساروق، مسابقه نقاشی از کتاب دوست مهربان کبوترها در کتابخانه کربلایی کاظم ساروقی برگزار شد.
به مناسبت هفته عفاف و حجاب، مراسم جمع‌خوانی کتاب «راز یک فریب» با حضور جمعی از اعضای کتابخانه امام حسن مجتبی (ع) شهر زاویه برگزار شد.
معاون نهاد در نشست خبری چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) مطرح کرد:
محمد اله‌یاری، دبیر جشنواره کتابخوانی چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و روند برگزاری این جشنواره پرداخت.
کتابدار بخش کودک کتابخانه علامه طباطبایی محلات از اجرای برنامه های فرهنگی اوقات فراغت کودکان در این کتابخانه خبر داد.
با حضور پرشور کودکان شهر دلیجان، برنامه قصه گویی کتاب دوست مهربان کبوترها در کتابخانه علامه عبدالهادی دلیجانی برگزار شد
اداره کتابخانه‌های عمومی آشتیان برگزار کرد؛
به همت کتابداران شهرستان آشتیان و با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان، مراسم روخوانی و معرفی کتاب اعترافات غلامان برگزار شد.
برنامه قصه‌گویی کتاب «دوست مهربان کبوترها» و جمع‌خوانی کتاب «اعترافات غلامان» در کتابخانه شهدای بازنه شهر شهباز برگزار شد
کتابداران کتابخانه امام صادق(ع) ضمن برپایی نمایشگاه منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه، به تبلیغات گسترده در سطح شهر نیز پرداختند.
مسئول کتابخانه ادیب الممالک شهر جاورسیان گفت: کتاب «اعترافات غلامان» یکی از کتاب‌های معرفی شده توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در جشنواره رضوی، جمع‌خوانی شد.
به مناسبت برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، جمع‌خوانی و تصویرسازی کتاب «دوست مهربان کبوترها» در بخش کودک کتابخانه حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.
معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد اعلام کرد:
معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از تمدید مهلت شرکت در بخش الکترونیکی جشنواره بین‌المللی کتابخوانی رضوی خبر داد.
در روستای کردیجان صورت گرفت؛
کتابدار کتابخانه سیدالشهداء(ع) از معرفی کتاب «دوست مهربان کبوترها» و برگزاری مسابقه نقاشی در روستای کردیجان آشتیان خبر داد.
در کتابخانه شهدای حصار و فر انجام شد
نشست جمع‌خوانی کتب «دوست مهربان کبوترها» و «اعترافات غلامان» با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی شهدای حصاروفر شازند برگزار شد.
به مناسبت برگزاری جشنواره رضوی، برنامه جمع‌خوانی و نقاشی کتاب «دوست مهربان کبوترها» در کتابخانه شهید مطهری مهاجران برگزار شد.
به مناسبت برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی؛
کتاب «دوست مهربان کبوترها» توسط اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی امام سجاد(ع) روستای ستق شهرستان ساوه جمع‌خوانی و نقاشی شد.
کتاب «دوست مهربان کبوترها» برای اعضای کودک کتابخانه امام حسین(ع) اراک معرفی و پس از آن، مسابقه نقاشی برگزار شد.
به همت کتابداران شهرستان شازند، اقلام تبلیغی و کتب ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در نماز جمعه شهر شازند توزیع شد.
در کتابخانه آیت الله اراکی صورت گرفت؛
به مناسبت برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی جمع‌خوانی و تصویرسازی کتاب «دوست مهربان کبوترها» در بخش کودک کتابخانه آیت اله اراکی شهر اراک برگزار شد.
به مناسبت ماه مبارک رمضان
همزمان با ایام ماه مبارک رمضان، منتخبی از کتب کتابخانه شهدای خیرآباد شهرستان اراک در معرض دید اعضاء و علاقه مندان کتاب و کتابخوانی قرار گرفته است.
به همت اداره کتابخانه‌های عمومی کمیجان انجام شد
به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کمیجان اقلام تبلیغاتی جشنواره کتابخوانی رضوی تهیه و در راهپیمایی روز قدس بین راهپیمایان و نمازگزاران جمعه توزیع شد.
رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمین خبر داد:
مجتبی حیدری از استقبال پرشور خانواده‌ها در ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان خمین خبرداد و گفت: به همین منظور برنامه‌های متنوعی در مجموعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان در حال برگزاری است.
مسئول کتابخانه شادروان رضا محمودی میلاجرد از اقدامات تبلیغی این کتابخانه در راستای برگزاری باشکوهتر جشنواره رضوی خبر داد
با تلاش مسئول کتابخانه حضرت زهرا(س)، مسابقه نقاشی از کتاب «دوست مهربان کبوترها» از سری کتاب‌های جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در محل کتابخانه بانوان شهر مهاجران برگزار شد.
با همکاری کتابخانه امام علی(ع)
به همت کتابداران شهرستان زرندیه، تبلیغات ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در نماز جمعه شهر مامونیه توزیع شد.
به همت کتابخانه شهید بهشتی
همزمان با ماه مبارک رمضان، نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمین با محوریت کتب جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.
در نشست جمع‌خوانی صورت گرفت
در نشست جمع‌خوانی کتابخانه عمومی شهدای هندودر شهرستان شازند، کتاب «دوست مهربان کبوترها» نوشته مجید ملامحمدی معرفی و به صورت گروهی خوانده شد.
مسئول کتابخانه عمومی آیت اله مقدسی شهر محلات از اقدامات تبلیغی کتابداران این کتابخانه در راستای برگزاری باشکوهتر جشنواره رضوی خبر داد
کتابخانه عمومی علی بن ابیطالب(ع) اراک در راستای برگزاری باشکوه جشنواره رضوی اقدام به برگزاری نشست قصه‌‎گویی و مسابقه نقاشی از کتاب «دوست مهربان کبوترها» ویژه کودکان کرد.
به همت کتابخانه پروفسور حسابی
به همت کتابخانه پروفسور حسابی تفرش کتب جشنواره رضوی و بروشور معرفی جشنواره تهیه و در راهپیمایی روز قدس شهر تفرش توزیع شد
نویسنده کتاب «اعترافات غلامان»:
حمیدرضا شاه‌آبادی با بیان اینکه «بهترین راهکار ترویج کتابخوانی، فراهم آوردن کتاب‌های خوب است»، گفت: اگر مردم لذت کتابخوانی را درک کنند، هرگز آن را کنار نمی‌گذارند.
در کتابخانه عمومی شهدای علیشار صورت پذیرفت؛
نشست جمع‌خوانی کتاب‌های «اعترافات غلامان» و «دوست مهربان کبوترها» و مسابقه نقاشی با حضور جمعی از اعضای کودک در کتابخانه عمومی شهدای علیشار زرندیه برگزار شد.
حجت الاسلام مجدی‌زاده امام جمعه شهر خنداب بر حضور حداکثری در ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی تاکید کرد و گفت: عموم مردم باید با رفتار و منش و سیرت امام رضا(ع) آشنا شوند.
جمع‌خوانی کتاب‌های جشنواره رضوی به صورت گروه‌های 3 تا 6 نفره در کتابخانه عمومی دکتر حصیبی اراک برگزار شد
در کتابخانه عمومی شهدای مالمیر برگزار شد؛
برنامه جمع‌خوانی و قصه‌گویی کتاب های «دوست مهربان کبوترها» و «اعترافات غلامان» در بخش کودک کتابخانه عمومی شهدای مالمیر شازند برگزار شد.
به همت کتابداران آشتیانی صورت گرفت:
رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان آشتیان از تبلیغات گسترده جشنواره کتابخوانی رضوی در اماکن پرتردد این شهرستان خبر داد.
برنامه قصه‌گویی و مسابقه نقاشی از کتاب دوست مهربان کبوترها در بخش کودک کتابخانه امیرالمومنین(ع) شهر اراک برگزار شد.
مسابقه نقاشی از محتوای کتاب «دوست مهربان کبوترها» در کتابخانه عمومی شهدای شازند برگزار شد
مدیرکل فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد:
اسماعیل جانعلی‌پور در گفتگو با روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از فراهم شدن ، امکان شرکت فارسی زبانان خارج از کشور در جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.
مسئول کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) از اختصاص بخش‌هایی از خطبه نماز جمعه این هفته شهر زاویه به معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد
با شعار «قصه‌ها ما را به هم پیوند می‌دهند»
در راستای اطلاع رسانی و جذب هرچه بیشتر عموم مخاطبان به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، کتاب دوست مهربان کبوترها در کتابخانه عمومی علامه عسگری ساوه جمع‌خوانی شد.
به همت کتابدار کتابخانه حضرت باقرالعلوم(ع)، منابع جشنواره رضوی در نماز جمعه شهر خشکرود به نمایش گذاشته شد و تراکت های تبلیغاتی جشنواره در بین نمازگزاران توزیع گردید
نویسنده کتاب «دوست مهربان کبوترها» تأکید کرد:
مجید ملامحمدی نویسنده کتاب «دوست مهربان کبوترها» با تأکید بر پیام زندگی ائمه اطهار(ع) برای کودکان گفت: پیام‌هایی که از دستورات الهی سرچشمه گرفته، هرگز کهنه و تکراری نمی‌شود و بازآفرینی آنها، راهنمای مناسبی برای هدایت کودکان و نوجوانان به سمت زندگی متعالی است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی در توسعه فرهنگ مطالعه و برجسته‌سازی ابعاد فرهنگ دینی در جامعه است
مسئول کتابخانه عمومی شهدای روستای معصومیه شهرستان اراک از تبلیغات گسترده جشنواره کتابخوانی رضوی در این روستا خبر داد
مسئول کتابخانه عمومی شهدای علیشار گفت: نمایشگاه کتابی از کتب مسابقه کتابخوانی جشنواره رضوی به منظور آشنایی اعضا با این مسابقه در کتابخانه دایر شده است.
مسئول کتابخانه امام صادق(ع) نیم‌ور شهرستان محلات، از ارائه منابع ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی با 65درصد تخفیف خبر داد.
مراسم جمع‌خوانی و قصه‌گویی کتاب‌های جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه امام خمینی(ره) اراک برگزار شد
مسئول کتابخانه شهید اسداله هاشمی شهر خنجین از تبیین ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی برای اعضاء و مراجعین این کتابخانه خبر داد
همزمان با توزیع کتابها و پاسخنامه مرتبط با بخش مکتوب مسابقه کتابخوانی رضوی، امکان شرکت در بخش الکترونیکی این مسابقه نیز فراهم شد.
مسئول کتابخانه عمومی آیت اله اراکی از اقدامات تبلیغاتی ویژه این کتابخانه در راستای برگزاری ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد
کتابخانه علامه طباطبایی محلات با برپایی نمایشگاه ویژه ای، کتب جشنواره کتابخوانی رضوی را برای فروش به اعضاء ارائه کرد.
به همت کتابخانه دکتر حصیبی اراک
با تشکیل حلقه صالحین بسیج شهید پیربداغی پایگاه فاطمیه 5 شهر اراک در کتابخانه حصیبی، کتب جشنواره رضوی به کودکان معرفی شد
از مجموعه کتاب‌های کتاب‌خوان ماه خرداد
کتاب «اعترافات غلامان» نوشته حمیدرضا شاه آبادی توسط تعدادی از اعضای کتابخانه عمومی امام حسین(ع) اراک خوانده شد.
از سوی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی اعلام شد:
امین کمالوندی با ارائه گزارشی، فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در خصوص برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی را تشریح کرد.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد عنوان کرد؛
محمد اله‌یاری از امکان شرکت و ثبت‌نام اینترنتی برای حضور در جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.
در راستای اطلاع رسانی جشنواره کتابخوانی رضوی
با حضور والدین و اعضای کودک کتابخانه ولایت فرمهین، برنامه قصه‌گویی از کتاب «دوست مهربان کبوترها» در بخش کودک کتابخانه برگزار شد
از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور صورت پذیرفت؛
با اتمام ارسال 100 هزار نسخه از کتاب‌های مسابقه کتابخوانی ویژه اعضای خانواده با موضوع «ترویج سبک زندگی رضوی» در ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی نهاد به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، این سه کتاب در دسترس تمامی علاقه‌مندان شرکت در این مسابقه قرار گرفت.
مسئول کتابخانه عمومی قائم مقام شهر فرمهین از عرضه منابع ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این کتابخانه خبر داد.
کارشناس منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی از ارسال کتب جشنواره کتابخوانی رضوی به تمام کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.
کتابدار کتابخانه عمومی شهید هاشمی‌نژاد ساوه از آمادگی این کتابخانه جهت برگزاری باشکوه جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد
دبیرکل نهاد کتابخانه‌‌های عمومی کشور:
علیرضا مختارپور در دومین جلسه اتاق فکر ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: صحن و بارگاه امام رضا(ع) در جهان اسلام، فقط یک زیارتگاه محسوب نمی‌شود، بلکه نماد تفکر شیعی خردگرا، تحول‌آفرین و امیدبخش در جهان است.
کتابداران با ذوق به صورت گروهی کتاب «اعترافات غلامان» را به شما معرفی می کنند. در این کتاب حکایت آوردن امام رضا(ع)از مدینه به مرو است، حضور حضرت در مرو، شهادتشان و.... هر یک از زبان غلامان جنگی بنی عباس و مامون، روایت می شود.
مشاور عالی استاندار مرکزی:
مشاور عالی استاندار مرکزی در شصتمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان گفت: جشنواره کتاب‌خوانی رضوی می‌تواند سطح معنوی جامعه را ارتقاء دهد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی از فراخوان شرکت در ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی که همزمان با دهه کرامت در این استان برگزار می‌شود، خبر داد.
در استان مرکزی
نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی تشکیل شد.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد خبر داد:
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد، از ابلاغ شیوه‌نامه اجرای جشنواره کتاب‌خوانی رضوی به استان‌های سراسر کشور خبر داد.
از سوی معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد در اطلاعیه‌ای از کلیه ناشران و مؤلفان دعوت کرد تا آثار تولیدی خود با موضوع امام رضا(ع) را به به دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی ارسال کنند.
سیدجواد جعفری تشریح کرد:
دبیر جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) از تغییر ۳۸ درصدی برنامه‌های این جشنواره در دوره چهاردهم خبر داد و افزود: مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی همزمان با انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ تشکیل می‌شود.
با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور صورت پذیرفت؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد از تشکیل نخستین شورای برنامه‌ریزی با حضور مدیران ارشد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و صاحبنظران حوزه کتاب و کتابخوانی خبر داد.
 [PageVisit]