با حضور آزاده سرافراز مهدی طحائیان؛ کتاب «سرباز کوچک امام(ره)» در اراک رونمایی شد کتاب «سرباز کوچک امام(ره)» با حضور آزاده سرافراز مهدی طحائیان و جانباز علی اکبر ابراهیمی در کانون آفتاب شهر اراک برگزار شد.

آیین رونمایی از کتاب «سرباز کوچک امام(ره)» با حضور آزاده مهدی طحائیان و جانباز علی‌اکبر ابراهیمی در کانون آفتاب شهر اراک برگزار شد.

دبیر انجمن ناشران انقلاب اسلامی در این نشست هدف از برگزاری پویش کتاب‌خوانی را فاصله پیدا کردن جوانان مرز و بوم از فضای رسانه زده دانست و گفت: پویش کتاب‌خوانی به دنبال آن است تا با معرفی کتاب‌های برگزیده واقعیت و حقایق جامعه پیرامون را به نسل جوان معرفی کند.
میثم نیلی تصریح کرد: دشمن درصدد است تا با گسترش فضای مجازی و ترغیب جوانان به این محیط‌ها ارزش‌های اسلامی و ایرانی را مخدوش سازد.
وی با اشاره به اینکه این پویش‌ها در زمره یک دعوت توحیدی است، بیان کرد: برگزارکنندگان این دست از برنامه‌ها و پویش‌ها اهداف تعالی را دنبال می‌کنند و درصدد آن هستند تا الگوی زندگی ایرانی اسلامی را در نسل جوان نهادینه کند.
نیلی خاطرنشان کرد: کتاب‌های برگزیده و مناسب با سبک و سیاق اسلامی ایرانی تنها ابزار و وسیله‌ای است که می‌توان با آن به اهداف متعالی رسید.

شهید نشدم تا به دنیا ثابت کنم ایران جنگ را آغاز نکرد
علی‌اکبر ابراهیمی یکی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس در این نشست گفت: نوجوان 13 ساله بودم که در عملیات متعدد شرکت کردم و در این عملیات فراوان مجروح شدم اما به خاطر دفاع از سرزمینم مجدد در جبهه حاضر می‌شدم.
این رزمنده با بیان اینکه همه رزمندگان و بسیجیان پیرو خط امام و گوش به فرمان این مرد بزرگ بودند، تصریح کرد: جوانان و نوجوانان ولایی و انقلابی با علم به اینکه جنگ تحمیلی است، در جبهه حق علیه باطل شرکت کردند.
وی ادامه داد: جوانان همه شرایط و سختی‌های جنگ را پذیرفتند و برای دفاع از خاک وطن و ناموس تا آخرین نفس ایستادگی کردند.
ابراهیمی ادامه داد: با آرزوی به شهادت رسیدن در عملیات شرکت می‌کردم اما با وجود جراحت و ترکش‌های متعدد به مقام جانبازی رسیدم.
این جانباز اظهار کرد: بعد از اعزام به آلمان برای مداوا به این نتیجه رسیدم که راز جانباز شدن من در این است تا به جهان ثابت کنم ایران آغازگر جنگ نبوده و نیست.
وی بیان کرد: با ورود به آلمان و شنیدن حرف بیگانگان که اعلام می‌کردند ایرانی آغازگر جنگ است و ایرانی جنگ‌طلب است دردم دوچندان می‌شد.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: آلمان از جمله کشورهایی بود که در دوران دفاع مقدس با فروش سلاح شیمیایی به صدام بزرگترین خیانت را در حق مردم ایران مرتکب شد.
وی تصریح کرد: با وجود فضا و جوی که در آن دوران در آلمان حاکم بود و بر اساس دروغ افکنی ها علیه ایرانی‌ها بعد از کل بحث و تلاش توانستم به آنها حقایق جنگ را گوشزد کنم.
این رزمنده بیان کرد: کشورهای اروپایی که به عنوان مهد تمدن شناخته شدند هیچ ظرفیت و پتانسیلی از خود نداشتند بلکه با استفاده از نبوغ جوانان و ظرفیت‌های تولیدی مثل نفت و آلومینیوم ایران به شکوفایی رسیدند.

دفاع مقدس در گنجینه کشور ثبت شده است
طحائیان از آزادگان دفاع مقدس نیز با اشاره به مصاحبه‌هایی که در زمان اسارت توسط دشمن ترتیب داده می‌شد، گفت: با توجه به شست و شوی مغزی که توسط دشمن با اهرم خبرنگاران و هجمه و فشار روانی آزاردهنده با ایستادگی توانستیم وجود حقانیت خود را به گوش جهانیان برسانیم.
وی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: با وجود اینکه نیروهای بعثی از تمام قوا و تجهیزات جنگی علیه ایران بهره برده بودند اما نتوانستند در مقابل رشادت رزمندگان به پیروزی برسند.

این آزاده تأکید کرد: رزمندگان بی‌پروا و جان بر کف بودند و به برکت شهادت‌طلبی آن‌ها مقابل دشمنان ایستادیم که همه این‌ها مدیون از خودگذشتگی رزمندگان و تحمل سال‌ها اسارت با همه شرایط دشوار بود.
طحائیان با اشاره به این نکته که رزمندگان از هر حیث محروم بودند گفت: جنگ و اسارت مانند برزخ بود و رزمندگان با تمام خشونت دشمن شجاعانه با مدد گرفتن از ایمان راسخ خود مقابل همه ظلم‌ها ایستادند.
وی افزود: هشت سال دفاع مقدس درس اقتدار و قدرت حقیقی است که برای همیشه در گنجینه این کشور ثبت شده است و مانا خواهد ماند.

منبع: فارس
 [PageVisit]