با حضور مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی؛ نشست نقد و بررسی آثار سعید عاکف در اراک برگزار شد نشست نقد و بررسی کتاب های تازه تالیف سعید عاکف با حضور این نویسنده حوزه ادبیات پایداری در اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و موسسه سفیران طلاییه شهر اراک، نشست نقد و بررسی کتاب‌های تازه تالیف سعید عاکف با حضور میثم نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی ، سعید طحانیان، نویسنده کتاب «سرباز کوچک امام» و جمعی از دوستداران کتاب و کتابخوانی در شهر اراک برگزار شد.
سعید عاکف نویسنده کتاب «خاک‌های نرم کوشک» که پرفروش‌ترین کتاب دفاع مقدس است، با معرفی چهار اثر جدید خود با عناوین «گمشده مزار شریف»، «در جستجوی ثریا»، «بزم باران» و «شام برفی» مهمان شهروندان شهر اراک شد و ضمن معرفی آثار جدید خود، ساعتی را صمیمانه با شرکت کنندگان به گفتگو نشست.
عاکف در این نشست گفت: تمام ابزارهای نوین و پیشرفته نمی توانند جای کتاب را بگیرند و این که آخرین معجزه پیامبران الهی در قالب کتاب ارائه شده، گواهی بر این مدعا است.
وی افزود: وقتی تاکیدات مقام معظم رهبری را درباره ضرورت قدم برداشتن برای زنده‌نگاه داشتن یاد شهدا دیدم، تصمیم گرفتم در این راه جدی‌تر وارد شوم.
نویسنده حوزه ادبیات پایداری با اشاره به نگارش کتاب «خاک‌های نرم کوشک» گفت: این کتاب به نوعی خط شکن بود و توانست موانع زیادی را از پیش روی تالیف و تولید کتاب‌هایی از این دست بردارد.
عاکف ادامه داد: تفاوت اساسي جنگ ما با ساير جنگ‌ها در اعتقاد و معنويت نهفته‌ در آن است و دفاع مقدس، يک جنگ اعتقادي بود و همين وجه جنگ باعث تفاوت ادبيات دفاع مقدس با ادبيات جنگي جهان شده است.
وی افزود: دشمنان ملت ایران توان جنگیدن و مبارزه رودررو ندارند و فقط می توانند از طریق جریانات نفاق به ما ضربه وارد کنند.
در پایان این نشست نیز جشن امضای کتاب های سعید عاکف و آیین رونمایی از پوستر طرح فرهنگی «نذری کتاب» برگزار شد.

 [PageVisit]