با حضور نویسنده کتاب؛ کتاب «قصه دلبری» در کتابخانه شهید امیری شازند نقد و بررسی شد نشست نقد و بررسی کتاب «قصه دلبری» نوشته محمدعلی جعفری با حضور نویسنده اثر در کتابخانه شهید امیری شازند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، نشست نقد و بررسی کتاب «قصه دلبری» زندگی شهید مدافع حرم محمدحسین محمدخانی به روایت همسر شهید، با حضور حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ حجت الاسلام سید حبیب اله موسوی، امام جمعه شازند؛ سرهنگ محمد مهجوری، فرمانده سپاه شازند؛ محمدعلی جعفری، نویسنده اثر و جمعی از علاقه‌مندان در کتابخانه عمومی شهید سیاوش امیری شهر شازند برگزار شد.

گزارش تصویری این نشست را اینجا مشاهده کنید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در ابتدای این نشست ضمن اشاره به دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی گفت: پس از پایان جنگ تحمیلی این تفکر در ذهن انسان خطور می‌کرد که آیا امثال جوانانی غیور و دلاور همچون باکری‌ها، زین الدین‌ها و فهمیده‌ها آیا تکرار خواهد شد که پس از ظهور شجره خبیثه داعش، مدافعان حرم ثابت کردند که هنوز افرادی مانند شهدای جنگ تحمیلی وجود دارند تا خالصانه جان خود را فدای اسلام کنند.
دانشی افزود: امنیت موجود در کشور مدیون رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم است و همگی باید قدردان فداکاری‌های این دلاور مردان بی ادعا باشیم.
در ادامه این نشست محمدعلی جعفری، نویسنده کتاب «قصه دلبری» گفت: در دوران دانشجویی با شهید محمدحسین محمدخانی ارتباط داشت و پس از شهادت وی، خود را ملزم دانستم که شخصیت ایشان را در قالب کتابی به عموم معرفی کنم.
جعفری افزود: پس از مصاحبه با اعضای خانواده و دوستان شهید محمدخانی، به این نتیجه رسیدم که ابعاد شخصیتی این شهید را در دو عنوان کتاب به نگارش درآورم تا ابعاد شخصیتی این شهید مدافع حرم برای مخاطبان بیشتر تبیین شود.
وی ادامه داد: کتاب «عمار حلب» خاطرات دوستان و هم‌رزمان شهید و تا حدودی زندگی نظامی و خانوادگی ایشان است و کتاب «قصه دلبری» به روایت‌های همسر شهید از زندگی مشترک با ایشان اختصاص دارد.
محمدعلی جعفری گفت: هرچه خواننده خود را نزدیک‌تر به شخصیت شهید ببیند، تأثیر کتاب بر او بیشتر خواهد بود و بازخوردهایی از که از خوانندگان دریافت کردم، نشانگر آن است که بیان جزئیات باعث هم ذات پنداری بیشتر جوانان با این شهید و زندگی خانوادگی ایشان شده است.

منبع: شازند
 [PageVisit]