همراه با برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ دعوت به مشهد و بودن زیر سایه امام رضا(ع) بهترین جایزه است ملیکا حرمتی برگزیده بخش پویش نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اشاره به نقش خانواده به خصوص مادر خود در آشنایی با کتاب و علافه‌مند شدنش به کتابخوانی، گفت: اصلا برایم جایزه این جشنواره مهم نیست، مهم این است که الان به لطف شرکت در این جشنواره به مشهد آمده‌ام و زیر سایه امام رضا(ع) هستم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ملیکا حرمتی از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، درباره شرکت در این جشنواره و انتخاب او به عنوان برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: من ۱۲ سال دارم و از کتابخانه شهدای مشکان در روستای مشکان واقع در شهرستان نیریز، از استان فارس در این جشنواره شرکت کردم و در بخش «پویش» کتاب هشت قصه‌ از امام جواد(ع) و قصه‌های امام رضا(ع) را معرفی کردم.

ملیکا حرمتی گفت: من همیشه در مدرسه از دانش‌آموزان فعال بوده‌ام و در نمایش‌ها و برنامه‌های دیگر هم شرکت شرکت می‌کنم؛ چون دوست دارم بازیگر شوم. معلم‌های من هم این موضوع را می‌دانند و چون استعداد بازی و اجرا را در من دیده بودند، به من پیشنهاد کردند که در بخش پویش و معرفی کتاب در این جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنم.

وی افزود: در مورد امام رضا(ع) تا پیش از این روایت های مختلفی شنیده بودم. اما خواندن کتاب‌های جشنواره باعث شد تا چیزهای بیشتری از امام رضا(ع) و همینطور امام جواد(ع) بدانم و یادبگیرم. مهربانی، خوش رفتاری، امانتداری، وفاداری و خیلی نکات اخلاقی دیگر. من همیشه فکر می‌کردم مهربانی و امانتداری به چه درد ما می‌خورد، اما با خواندن این کتاب‌ها و داستان‌ها متوجه شدم که این خصلت ها چقدر خوب هستند.

این برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ادامه داد: من از قصه‌های امام جواد(ع) یاد گرفتم که نباید با کسی با تندی صحبت کنم. همینطور مهربانی امام رضا(ع)، خوش رفتاری و امانت داری و وفاداری از نکاتی بود که از این کتاب‌ها یاد گرفتم. مثلا در یکی از قصه‌ها یک سرباز با امام رضا(ع) رفتار خیلی بدی داشت. رفتاری که آن سرباز با امام داشت من را خیلی عصبانی کرد. ولی امام خیلی با خوش رفتاری با آن او صحبت کردند و او را به راه راست هدایت کردند.

وی افزود: خیلی خوشحالم که از روستای‌مان در این جشنواره برکزیده شدم. حسی که از برگزیده شدن و آمدن به مشهد دارم اصلا گفتنی نیست. برایم جایزه این جشنواره مهم نیست، مهم این است که الان به لطف شرکت در این جشنواره به مشهد آمده‌ام و زیر سایه امام رضا (ع) هستم.

روستای ما روستای کوچکی است، اما در عین کوچک بودن، علاقه‌مندان زیادی به کتاب و کتابخوانی دارد. در کتابخانه شهدای مشکان کتاب‌های زیادی خوانده می‌شود و بچه‌ها زیاد به کتابخانه می‌روند. من هم عضو این کتابخانه هستم و کتاب‌ها را خیلی دوست دارم. چون کتابخوانی مفید است و باعث تقویت حافظه و افزایش اطلاعات‌مان می‌شود و از بین همه کتاب‌ها، بیشتر قصه‌های امام‌ها را دوست دارم.

ملیکا حرمتی کتاب خواندن را کاری لذتبخش دانست و گفت: وقتی کتابی را از کتابخانه امانت می‌گیرم، به خانه می‌آورم و با مادرم کتاب را می‌خوانیم و درباره آن صحبت می‌کنیم. همراهی مادرم باعث شده تا به کتاب علاقه زیادی پیدا کنم. از پدر و مادرم، خواهر و برادرم که همه پشت من بودند تشکر می‌کنم؛ از خانم زینعلی پور و آقای هدایتی از مسئولان کتابخانه و خانم مسلمی از معلمان و خانم نظری مدیر مدرسه‌مان هم تشکر می‌کنم؛ از برگزار کنندگان جشنواره هم خیلی ممنونم که به ما بچه‌های مشکان فرصت دادند تا ما هم خودمان و توانایی‌های‌مان را نشان دهیم.

 [PageVisit]