مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) مطرح کرد؛ توسعه جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح بین المللی محمودرضا برازش، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: این جشنواره یک برنامه کامل و جامع ویژه تمامی اقشار در گروه های مختلف سنی است. امیدوارم با همت مسئولان نهاد این جشنواره روند رو به رشد خود را حفظ کند و گستره آن به خارج از مرزها نیز توسعه یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، پنجشنبه ۲۴ مرداد ماه با حضور علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ علیرضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی؛ محمدرضا کلایی، شهردار مشهد؛ مصطفی خاکسار قهرودی، قائم مقام آستان قدس رضوی؛ محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونان و مدیران‌کل نهاد کتابخانه‌های عمومی و جمعی از فعالان و مسئولان فرهنگی کشور در مجتمع فرهنگی سپهر ولایت مشهد برگزار شد.

محمودرضا برازش، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در این مراسم با اشاره به اهمیت محتوا در تولیدات فرهنگی و هنری، اظهار داشت: وقتی فیلم خوبی می بینیم، متوجه می‌شویم فیلمنامه آن خوب بوده؛ وقتی تئاتر خوبی می بینیم، متوجه می‌شویم که متن و محتوای آن خوب بوده و این موضوع نشان دهنده اهمیت محتوا در تولیدات فرهنگی و هنری ما است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) افزود: اقدام نهاد در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی که مخاطب آن به بیش از ۱ میلیون رسیده و تلاش برای ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه، بسیار ارزشمند است و ان شاءالله ثمرات آن پرورش بزرگانی شود که تولید محتوای آینده را برعهده خواهند داشت.

وی ادامه داد: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از موثرترین برنامه هایی است که از سوی نهاد هر ساله برگزار می شود و امسال مورد تقدیر وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت. این جشنواره یک برنامه کامل و جامع ویژه تمامی اقشار در گروه های مختلف سنی است. امیدوارم با همت مسئولان نهاد این جشنواره روند رو به رشد خود را حفظ کند و گستره آن به خارج از مرزها نیز توسعه یابد. ما نیز تلاش می‌کنیم بخش‌هایی که متولی تولید محتوای فرهنگی هستند، تقویت شوند تا محتواهای غنی‌تری در اختیار علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی قرار گیرد.

 


همچنین در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی ضمن خیر مقدم به حاضران و تقدیر از تمامی دست اندکاران برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: از زمان برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، تاکنون بیش از ۳ میلیون نفر در این جشنواره شرکت کرده‌اند و این موضوع در  چهار دهه انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بی‌سابقه و بی‌نظیر بوده است.

در ادامه این مراسم از پدر شهید مدافع حرم، شهید جواد محمدی مفرد تقدیر شد.

 [PageVisit]