با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی؛ شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد اولین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در سال 98، با محوریت نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، اولین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در سال 98، با محوریت نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و با حضور سرپرست اداره کل، معاونین، کارشناسان ستادی، روسای ادارات شهرستان‌ها و رابطین فرهنگی برگزار شد.
مجید رستگاری گوهر، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در ابتدای جلسه ضمن بیان فضیلت‌های ماه مبارک رمضان گفت: هرگونه فعالیت در راستای گسترش فرهنگ رضوی ارزشمند است که پاداش آن در پیشگاه خداوند محفوظ است.
رستگاری گوهر افزود: ضرورت داشت در اولین فرصت جلسه شورای اداری برگزار شود تا ضمن توجیه رابطین فرهنگی، امورات جشنواره کتابخوانی رضوی با سرعت بیشتری پیگیری شود.
وی ادامه داد: تمامی همکاران و کتابداران در نقاط مختلف استان می‌بایست همت بیشتری داشته باشند و به گونه ای فعالیت کنند تا مشارکت قابل توجه در دوره های گذشته جشنواره را در این دوره نیز شاهد باشیم.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی می‌توان از تجربه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی الهام گرفت و بر روی سایر کتاب‌ها نیر اقدامات مشابه ای انجام داد.
وی خاطرنشان کرد: جامعه را باید با کتاب آشتی داد و با ارایه بسته‌های پیشنهادی، اقبال به سوی کتاب را برای اعضای کتابخانه های عمومی به وجود آورد.
رستگاری گوهر گفت: کتابخانه باید محلی پویا باشد و روسای ادارات می توانند با تعاملی سازنده ارتباط خود با کتابداران و اعضاء را افزایش دهند.
افزایش مشارکت شهروندان، لزوم پرهیز از آمارسازی، دقت لازم در جمع آوری اطلاعات و فرم‌های مسابقه، بررسی عملکرد دوره گذشته، معرفی قالب‌های جشنواره، معرفی پویش جشنواره در مناطق گردشگری، شرکت‌ها و کارخانه‌ها، استفاده از ظرفیت خیرین و تمرکز بر روی مشارکت اینترنتی شهروندان از مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود.
در ادامه جلسه کارشناسان ستادی و روسای ادارات شهرستان‌ها نقطه نظرات و تجربه‌های خود را در مورد اجرای بهتر این جشنواره ملی ارائه دادند و گزارشی از اقدامات انجام شده را مطرح کردند.
در پایان نیز مجید رستگاری گوهر، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نکات اداری و تعاملات روسای ادارات شهرستان ها با ستاد اداره کل را متذکر شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 199