همراه با برگزیدگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ ایجاد و تقویت فضای گفتمان رضوی در خانواده‌ها منصور حسینی مطلق از اعضای کتابخانه عمومی امام علی(ع) یزد، با اشاره به تأثیر آموزه‌های دینی این جشنواره در سبک زندگی خانواده‌ها، گفت: مهم‌ترین مزیت مشارکت در بخش خانوادگی این جشنواره، ایجاد گفتمان در خانواده‌ها با محوریت آثار معرفی شده در این جشنواره است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، منصور حسینی مطلق از برگزیدگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش خانوادگی،  درباره نحوه آشنایی و شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: بحث کتاب و کتابخوانی موضوعی بوده که از ابتدا در خانواده ما مطرح و مورد توجه بوده است و به همین دلیل هرجا که بحث کتاب و کتابخوانی باشد توجه ما نیز به آن جلب می‌شود.

وی افزود: ابتدا با ارتباطی که خواهر من با اداره کل کتابخانه‌های استان یزد داشته، از برگزاری جشنواره‌ کتابخوانی رضوی مطلع شدم، اما تبلیغات آن را در سیمای استانی و تبلیغات شهری یزد هم دیده بودم و پس از کمی تحقیق تصمیم گرفتم که به همراه خواهرم در بخش خانوادگی این جشنواره شرکت کنم.

حسینی مطلق درباره دلیل شرکت در بخش خانوادگی جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد: طبیعتا مطالعه نیز مانند بسیاری از کارهای جمعی دیگر مزایای خاص خود را دارد. مهم‌ترین مزیت مشارکت در بخش خانوادگی این جشنواره ایجاد گفتمان در خانواده‌ها با محوریت آثار معرفی شده در این جشنواره است.

این برگزیده هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: ایجاد فضای گفتمان در خانواده‌ها ضمن تقویت موضوع کتابخوانی در اعضای خانواده، به نهادینه شدن آموزه‌های دینی در افراد کمک بسیاری می‌کند. به خصوص در بحث ائمه اطهار(ع) می‌تواند منجر به تغییر در سبک زندگی افراد و خانواده شود. طبیعتا نکات آموزنده‌ای که از مطالعه این آثار دریافت کردیم، تأثیرات خود را بر زندگی ما خواهد داشت.

 [PageVisit]