مجید ملامحمدی عنوان کرد؛ «درختی که بال درآورد» بستری برای آشنایی نوجوانان با سبک زندگی اسلامی مجید ملامحمدی، نویسنده کتاب «درختی که بال درآورد» گفت: مضامین ارائه شده در این کتاب درباره سبک زندگی، اخلاق اسلامی و نکات ویژه‌ای درباره هدایت و شکل‌گیری تربیتی بچه‌ها است که از زندگی امام جواد(ع) استخراج شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مجید ملامحمدی، نویسنده کتاب «درختی که بال درآورد» شامل داستان‌هایی از زندگی امام جواد(ع) که به عنوان یکی از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش نوجوان نیز معرفی شده است، درباره نگارش این کتاب گفت: بنده و جناب آقای محمود پور وهاب مجموعه‌ای ۱۴ جلدی درباره ائمه معصومین را برای انتشارات بوستان کتاب در دست گرفتیم که تهیه هفت جلد از آن توسط من و هفت جلد توسط آقای پور وهاب انجام شد.

وی افزود: کتاب «دوست مهربان کبوترها» درباره زندگی امام رضا(ع) است یکی از آثار این مجموعه است که در جشنواره کتابخوانی رضوی دو دوره گذشته به عنوان یکی از منابع جشنواره انتخاب شد و امسال نیز در نهمین دوره این جشنواره کتاب «درختی که بال درآورد» شامل داستان‌هایی از زندگی امام جواد(ع) به عنوان یکی از منابع بخش نوجوان این جشنواره انتخاب شده است.

ملامحمدی با اشاره به استقبال از انتشار کتاب «درختی که بال درآورد» گفت: در این اثر سعی کردم قصه‌های جذاب و مناسب گروه سنی نوجوان را از منابع معتبر تاریخی استخراج کنم. همچنین سعی کردم داستان‌ها را به زبان ساده و نثری شیرین و روان برای بچه‌ها بازآفرینی کنم که خوشبختانه استقبال خوب مخاطبان، این کتاب را به چاپ پنجم رسید.

این نویسنده با اشاره به مهم‌ترین مضامین پرداخته شده در این کتاب گفت: مضامین ارائه شده در این کتاب درباره سبک زندگی، اخلاق اسلامی و نکات ویژه‌ای درباره هدایت و شکل‌گیری تربیتی بچه‌ها است که از زندگی امام جواد(ع) استخراج شده است. بنابراین  بچه‌ها با خواندن این کتاب و مواجهه با چند ماجرای جذاب، ضمن آشنایی با زندگی امام نهم خود، به طور غیر مستقیم تحت آموزش‌های اخلاقی و سبک زندگی اسلامی قرار می‌گیرند تا در مسیر صحیح حرکت کنند و زندگی بهتری داشته باشند.

وی با تقدیر از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در برگزاری گسترده جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: این حرکت، اقدامی ارزشمند و بسیار جالب است؛ چراکه معتقدم یکی از بهترین راه‌های ممکن برای معرفی کتاب‌های مناسب برای مخاطبان است. به نظر من هیچ نهادی در کشور به اندازه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در معرفی و ایجاد دسترسی به کتاب در سراسر کشور و حتی مناطق دورافتاده، به چنین توفیق و اثرگذاری دست نیافته است.

ملامحمدی با اشاره به ظرفیت‌های نهاد برای برپایی جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح ملی گفت: بهره‌مندی از ظرفیت کارشناسان مجرب برای انتخاب منابع و همچنین سرمایه‌هایی چون شبکه گسترده کتابخانه‌های عمومی، کتابداران تحصیل‌کرده و اعضای فعال در این کتابخانه‌ها بهترین زمینه را برای راه‌اندازی یک حرکت گسترده فرهنگی ایجاد کرده که برای این مجموعه آرزوی توفیق روزافزون در این مسیر را دارم.

گفتنی است نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حال برگزاری است و علاقه مندان می توانند تا ۲۸ خرداد با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی و ثبت نام این جشنواره به آدرس razavi.iranpl.ir نسبت به دریافت الکترونیکی منابع و شرکت در بخش های مختلف آن اقدام کنند.

 [PageVisit]