طی یادداشتی انجام شد؛ دعوت حجت الاسلام مظفر سالاری به حضور در پویش بهار مهربانی حجت الاسلام مظفر سالاری، نویسنده، کودکان و نوجوانان را به شرکت در پویش بهار مهربانی دعوت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، پویش «بهار مهربانی» با هدف تسلّی دل غم‌دیدگان، کمک به کودکان آسیب دیده، کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق سیل‌زده، پرکردن اوقات فراغت، سرگرمی کودکان در میان هیاهوی آواربرداری و امداد رسانی، در قالب اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارسال بسته‌های کتاب و اسباب بازی برای آسیب‌دیدگان این مناطق، از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور راه اندازی شده است. حجت الاسلام مظفر سالاری، نویسنده، ضمن پیوستن به این پویش، طی یادداشتی مردم را به مشارکت در این اقدام فرهنگی دعوت کرد. متن این یادداشت به این شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

معتقدم اول باید از خودمان شروع کنیم. پیش از آن‌که دیگران را به «پویش بهار مهربانی» دعوت کنم، افتادم به جان قفسه کتاب‌هایم و کتاب‌های کودکانه‌ای را که سال‌ها یکی‌یکی دستچین و گلچین کرده بودم، بیرون کشیدم تا به کودکان و نوجوانان سیل‌زده هدیه کنم. به دخترم که کلاس هشتم است، گفتم: تو که دیگر به این همه اسباب‌بازی احتیاجی نداری. برای یادآوری دوره خوش کودکی، چندتایی را نگه دار و بقیه را بده ببرم تحویل کتابخانه بدهم تا برای بچه‌هایی ببرند که در سیل، خیلی از آنچه را داشته‌اند از دست داده‌اند.

بیچاره حرفی نزد و رفت به اتاقش تا ببیند از کدام‌ها می‌تواند دل بکند.

پس از این کار و شروع از خود، به همه شما عزیزانی که اهل کتاب، فرهنگ، هنر و ادبیات‌ هستید می‌گویم تا به حال از کتابخانه‌های عمومی کتاب می‌گرفتید، اکنون کتاب‌های کودکانه‌ای را که برایتان ضروری نیستند به کتابخانه‌ها ببرید و به کودکانی تقدیم کنید که در شرایطی شبیه شرایط جنگی به سر می‌برند و انگار خانه‌هایشان بمباران شده است.

این همه داستان و شعر می‌خوانیم برای چه! برای آن‌که انسان‌تر شویم و دیگران را بهتر درک کنیم و بی‌تفاوت از کنار گرفتاری‌های انسان‌ها عبور نکنیم. کتاب‌هایی را اهدا کنیم که امید و شادی را برای بچه‌های سیل‌زده به ارمغان آورد. دخترخانم‌ها و آقاپسرها نگذارند اسباب‌بازی‌هایشان گوشه کمد چرت بزنند و خمیازه بکشند. بگذارید بروند و دوستان تازه پیدا کنند. شاد کردن بچه‌ها به نظرم والاترین نعمت و فرصتی است که خدای مهربان در اختیار دیگران قرار می‌دهد.

از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تشکر می‌کنم که از ظرفیت‌های بی‌پایان فرهنگی خود برای نقش‌آفرینی در حرکت‌های اجتماعی و مردمی استفاده می‌کند.

مظفر سالاری

 
تعداد بازديد اين صفحه: 66