محمود حکیمی مطرح کرد؛
محمود حکیمی، نویسنده پیشکسوت حوزه ادبیات کودک و نوجوان گفت: امکانات فرهنگی فراهم شده در کتابخانه‌ها تنها با حضور مراجعه کنندگان و اعضا معنا پیدا می‌کند. بر این اساس معتقدم که کتابداران باید تلاش کنند تا مراجعه کنندگان به کتابخانه بیشتر شوند. با این حال کتابداران هر چقدر هم که خلاق باشند نیاز به حمایت مسئولان بالادستی خود دارند.
حبیب دهقان‌نسب:
حبیب دهقان‌نسب بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون که چند سالی است کتابداری را در کتابخانه‌ای محلی در مجتمع مسکونی محل زندگی خود تجربه می کند به کتابداران توصیه کرد تا دانش خود را در این زمینه به روز کنند.
محمود پاک نیت، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر:
محمود پاک نیت گفت: کتابداران عزیز قشری هستند که بی‌آنکه تلاش‌هایشان در جامعه دیده شود و کسی از آنها یاد چندانی کند، در کتابخانه‌ها برای ترویج فرهنگ کتابخوانی زحمت می‌کشند که البته باید تلاش آنها در جامعه منعکس شود.
نصرالله حدادی با اشاره به آتش‌سوزی کتابخانه عمومی «تفکر» شهریار عنوان کرد؛
کتاب‌شناس و نویسنده شناخته شده کشور با تقبیح اقدام برخی افراد شرور در به آتش‌کشیدن یک کتابخانه عمومی در شهرستان شهریار گفت: کتابخانه مانند یک مسجد و یک مکان مقدس است که برای همه ادیان ابراهیمی قابل احترام است. اینکه عده‌ای به خود اجازه دهند به یک کتابخانه حمله کنند و آن را به آتش بکشند، نهایت رذالت و ضدیت با فرهنگ است.
علی‌الله سلیمی با اشاره به آتش‌سوزی کتابخانه عمومی «تفکر» شهریار عنوان کرد؛
نویسنده شناخته شده حوزه ادبیات داستانی کشور با اشاره به جایگاه والای کتاب و کتابخانه در فرهنگ ایرانی و اسلامی، به آتش کشیدن کتابخانه عمومی تفکر در شهرستان شهریار را اعلام ضدیت افراد شرور با اندیشه، تفکر و فرهنگ اصیل ایرانی دانست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی مطرح کرد؛
حجت الاسلام دانشی گفت: کتابداری، یک شغل معمولی نیست، بلکه یک رسالت است که کتابدار باید هم قدر شغل با ارزش خود را بداند و هم به رسالتی که بر دوش دارد، عمل کند. کار کسانی که کتاب می خوانند و آن را ترویج می کنند، بسیار ارزشمند است ،به شرط آنکه به قصد قربت باشد و در این حالت است که همه لحظات کاری کتابداران عبادت محاسبه خواهد شد.
روایت نغمه مستشار نظامی از استقبال مردم از کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران
نغمه مستشار نظامی، از شاعران کشور، در یادداشتی به‌مناسبت آغاز هفته کتاب، یکی از کتابخانه‌های فعال شهر تهران را به کتاب‌دوستان معرفی کرده است.
به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی، کتابدار؛
سال‌هاست که می‌توان عطر نان تازه و رایحه خوش کتاب را در «نانوایی فرهنگ» توأمان استشمام کرد؛
راضیه تجار عنوان کرد؛
راضیه تجار، از داوران سومین دوره جشنواره خاطره‌نویسی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مطالعه خاطرات با محوریت کتاب را دارای لذتی مضاعف دانست و گفت: ثبت خاطرات کتابداران به حفظ و اشاعه ارزش‌های کتابداری کمک می‌کند.
قائم مقام انجمن نابینایان ایران عنوان کرد؛
منصور شادکام، قائم مقام انجمن نابینایان ایران، با تشریح خلاءها و کمبودهای موجود در حوزه تأمین منابع اطلاعاتی نابینایان کشور طی سال‌های اخیر، رویکرد مدیریت جدید نهاد کتابخانه‌ای عمومی کشور در حوزه توجه به اقشار خاص و به خصوص نابینایان را بی‌سابقه دانست.
رحمت‌الله فتاحی عنوان کرد؛
رحمت‌الله فتاحی، از استادان رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد با تشریح مهم‌ترین دلایل کمرنگ شدن جایگاه و شأن کتابدار در دوران معاصر، رویکرد جدید نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را باعث توسعه خدمات و همچنین ارتقاء هرچه بیشتر منزلت کتابداران دانست.
سعید بی‌نیاز عنوان کرد؛
سرپرست گروه روان شناسان مجموعه کارگاه‌های «زندگی بازی» گفت: انتظار ما این است که بچه‌ها طی آموزش‌های این کارگاه‌ها خود را بهتر بشناسند؛ چرا که این موضوع کمک می‌کند آنها حسرتی نداشته باشند، آینده بهتری برای خود ترسیم کنند، احساسات خود را کنترل کنند و در نهایت نحوه صحیح تفکر را بیاموزند تا از آسیب‌های پیش روی زندگی در امان بمانند.
123456>>>
 
تعداد بازديد اين صفحه: 10731