اخبار کتابخانه های روستاییفعالیت های کتابخانه سیدالشهدا(ع) کردیجان در هفته پایانی فروردین همزمان با هفته پایانی فروردین، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی به همت کتابخانه سیدالشهدا(ع) روستای کردیجان آشتیان برگزار شد.

*
1
نشست کتاب‌خوان دانش آموزی در روستای کردیجان برگزار شد
به همت زینب توانای آشتیانی، مسئول کتابخانه عمومی حضرت سیدالشهداء(ع)، نشست کتاب‌خوان دانش آموزی در مدرسه ابتدایی بنت الهدی روستای کردیجان شهرستان آشتیان برگزار شد.
در این نشست کتاب «شیدا کشف می کند: جلد1» نوشته نسرین گلدار، توسط ریحانه عبدالحسینی؛ «شیدا کشف می کند: جلد2» نوشته نسرین گلدار، توسط مهیا نجاری؛ «شیدا کشف می کند: جلد3» نوشته نسرین گلدار، توسط رقیه قنبری؛ «بخوانیم و بدانیم: کجا؟» نوشته جو کانر، توسط امیرمحمد محمدگل؛ «بخوانیم و بدانیم: دایناسورها؟» نوشته جو کانر، توسط امیرعلی نجاری و «بخوانیم و بدانیم: بدن انسان» نوشته جو کانر، توسط فرنگیس واحدیان معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

*
2
جمع خوانی کتاب «پریدخت» در کتابخانه سیدالشهدا(ع) کردیجان
با حضور جمعی از دختران نوجوان روستای کردیجان آشتیان، کتاب «پریدخت» نوشته حامد عسگری در کتابخانه عمومی حضرت سیدالشهدا(ع) معرفی و جمع خوانی شد.
زینب توانای آشتیانی، مسئول کتابخانه سیدالشهدا(ع) گفت: «پریدخت» قصۀ دلتنگی و بی‌تابی‌های یک زوج ایرانی است که برای مدتی از هم دور شده‌اند؛ سیدمحمود که در فرانسه درس طبابت می‌خواند و پریدخت که در تهران برای بازگشت همسرش لحظه شماری می‌کند.
توانای آشتیانی افزود: این مجموعه  با زیرعنوان «مراسلات پاریس طهران» شامل ۴۰ نامۀ عاشقانه است که به زبان و نثر دورۀ قاجار و با طراحی و رسم‌الخطی ویژه منتشر شده است.
وی ادامه داد: «پریدخت»  گفت و گوهای دو قلب بی‌قرار و عاشق است که به هر بهانه‌ای دلتنگ هم می‌شوند و شرح این دلتنگی‌ها را با جادوی حروف و کلمات به سوی هم روانه می‌سازند.

 

منبع: آشتیان
 
تعداد بازديد اين صفحه: 2414