اخبار کتابخانه های شهری


1398/10/21 شنبه فعالیت‌های کتابخانه شهدای سنجان اراک در هفته سوم دی همزمان با هفته سوم دی ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای سنجان شهر اراک برگزار شد.

*
1
کارگاه آموزشی مشاوره خانواده در کتابخانه شهدای سنجان اراک
با هدف ترویج سبک زندگی برتر و به همت کتابخانه عمومی شهدای سنجان، کارگاه آموزشی مشاوره خانواده با موضوع نحوه همدلی با نوجوانان در شهر اراک برگزار شد.
زهرا حسینخانی، مشاور نیروی انتظامی شهرستان اراک در این کارگاه گفت: در دوران بلوغ تغییرات زیادی در كودكان و همچنین والدین آنها روی می دهد. برخورد با نوجوانان باید به گونه ای باشد كه به تشدید عصبانیت، عصیانگری و لجبازی منجر نشود زیرا چنین روحیاتی به اندازه كافی در سنین بلوغ وجود دارد.
حسینخانی افزود: مهمترین امری كه والدین باید به خاطر داشته باشند این است كه آنها نه دیگر با یك كودك بلكه با یك فرد بالغ روبرو هستند. یك نوجوان ممكن است انتظار داشته باشد كه مانند فرد بالغ با او برخورد كنند اما رفتارش مانند كودكان باشد. از سوی دیگر والدین نیز ممكن است به فرزند خود نصیحت كنند كه مانند افراد بالغ رفتار كند. ولی برخورد خود آنها با او مانند برخورد با كودكان باشد.
مرضیه بخشنده، مسئول کتابخانه شهدای سنجان در این خصوص گفت: کارگاه ارتباط با نوجوان، کلیدهای طلایی برای برقراری رابطه مناسب و نزدیک با نوجوانان را به والدین نشان می‌دهد و در این کلاس آموزشی، مباحث نوجوانی به عنوان یک بحران، بهبود روابط ، روش های تقویت رفتار مطلوب و...مطرح می‌شود.

*
2
نشست کتاب‌خوان در کتابخانه شهدای سنجان اراک برگزار شد
با حضور جمعی از بانوان شهر اراک، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی شهدای سنجان برگزار شد.
در این نشست «حماسه 9 دی» نوشته دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت  الله خامنه ای، توسط فاطمه عمرانی؛ «بادیگارد» نوشته افروز مهدیان، توسط زهره ساجدی؛ «کنار پل منتظر ایستادم» نوشته مهرداد علی رضا، توسط جمیله ربیعی و «عباس دست طلا» نوشته محبوبه معراجی پور، توسط آزاده مددی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

منبع: اراک
 [PageVisit]