اخبار کتابخانه های شهری


1398/10/14 شنبه فعالیت‌های کتابخانه شهدای قورچی باشی در هفته دوم دی همزمان با هفته دوم دی ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی شهرستان خمین برگزار شد.

*
1
جلسه ایران شناسی در کتابخانه شهدای قورچی باشی برگزار شد
با هدف شناخت جغرافیای ایران زمین و با حضور جمعی از اعضای کودک کتابخانه قورچی باشی، کتاب «چراهای شگفت انگیز: استان چهارمحال وبختیاری» نوشته مهدی چوبینه و کوروش امیری نیا معرفی و جمع خوانی شد.

*
2
مسابقه مشاعره در کتابخانه شهدای قورچی باشی برگزار شد
با حضور جمعی از دختران دانش آموز، مسابقه مشاعره در کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی برگزار شد و شرکت کنندگان با استفاده از کتاب‌هایی همچون دیوان شهریار، بوستان سعدی، هشت کتاب سهراب سپهری در این رقابت شرکت کردند.

*
3
جمع خوانی «دایره المعارف کودکان و نوجوانان» در کتابخانه شهدای قورچی باشی
با حضور جمعی از دختران دانش آموز، کتاب «دایره المعارف کودکان و نوجوانان» در کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی معرفی و جمع خوانی شد.

*
4
جمع‌خوانی و معرفی کتاب‌های سوادآموزی در کتابخانه شهدای قورچی باشی
به مناسبت فرا رسیدن سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی(ره)، برنامه معرفی و جمع خوانی کتاب‌های سوادآموزی با حضور جمعی از مادران خانه دار در کتابخانه شهدای شهر قورچی باشی برگزار شد.
مژگان یوسفی، مسئول کتابخانه شهدای قورچی باشی در خصوص این جلسه گفت: با توجه به اینکه تعداد افراد کم سواد و بی سواد شهر قورچی باشی بسیار پایین است، این برنامه با شعار «اگر فرد بی سوادی را می شناسید، این کتب را به او معرفی کنید» برگزار شد.

منبع: خمین
 [PageVisit]