اخبار کتابخانه های شهری


1398/8/25 شنبه فعالیت‌های کتابخانه ولایت فرمهین در هفته سوم آبان همزمان با هفته سوم آبان ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین شهرستان فراهان برگزار شد.

*
1
معرفی کتاب «اگر نویسنده بودی» در کتابخانه ولایت فرمهین
به مناسبت هفته کتاب با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان، کتاب «اگر نویسنده بودی ...» نوشته جون لوئری نیکسون   در کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین معرفی و جمع خوانی شد.
مهسا ذوالفقاری، مسئول کتابخانه عمومی ولایت در خصوص این کتاب گفت: این اثر از مجموعه داستان های کودک و نوجوان است. مادر نویسنده ای که با ذهن خلاقش به خلق شخصیت‌های داستان هایش می‌پردازد به دخترش می‌آموزد که چگونه برای نویسنده شدن دنبال سوژه باشد و چگونه سوژه را تبدیل به موضوع داستانی کند. وی می‌آموزد چگونه داستان را شروع کند که برای مخاطب جذاب باشد و برای شخصیت اصلی داستانش چگونه اتفاق‌های هیجان انگیز، خنده دار یا ترسناک ایجاد کند تا موضوع داستان را بهتر و جذابتر پیش ببرد و با کلماتی که در ذهنش شکل گرفته داستانش را بنویسد تا مردم را بخنداند یا بگریاند و یا کاری کند که آن‌ها از ترس بلرزند.
*
2

نشست کتاب‌خوان در کتابخانه ولایت شهر فرمهین  برگزار شد
به مناسبت هفته کتاب و با حضور جمعی از دختران نوجوان، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد.

*
3
قصه گویی و جمع خوانی  کتاب در کتابخانه ولایت فرمهین
با حضور دانش آموزان پایه اول دبستان قرآنی شهدای کربلا، برنامه قصه گویی و جمع خوانی  کتاب «اردک و غاز به سفر می روند» نوشته تد هیلز و ترجمه مریم رستمی در کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد و در ادامه کودکان در مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی با موضوع کتاب و کتابخوانی شرکت کردند.

*
4
جمع خوانی کتاب «پیامبر(ص)» در کتابخانه ولایت فرمهین
با حضور جمعی از دانش آموزان شهر فرمهین، برنامه معرفی و جمع خوانی کتاب «پیامبر(ص)» نوشته نقی سلیمانی در کتابخانه عمومی ولایت برگزار شد.

*
5
بازدید دانش آموزان از کتابخانه ولایت شهر فرمهین
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان دبستان شهدای کربلا از کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین بازدید کرده و در برنامه قصه گویی از کتاب «پسری که با رود آمد» بازنوشته لاله جعفری و کتاب«علی بابا و چهل دزد» نوشته بیژن نامجو شرکت کردند.

*
6
نشست کتاب‌خوان هفته وحدت در کتابخانه ولایت فرمهین
به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام و امام جعفر صادق(ع)، نشست کتاب‌خوان به همت کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزارشد.
در این نشست «نگین هستی» نوشته حسین سیدی، توسط فاطمه هوشیدری فراهانی؛ «در محضر آفتاب: روایت داستانی زندگی امام صادق(ع)» نوشته شبنم غفاری، توسط حسین مهدوی خواه؛ «حکمت‌های صادقی» نوشته جواد محدثی، توسط حسین مرتضایی؛ «برادر: داستان‌هایی از زندگی محمد(ص) و علی(ع)» نوشته نقی سلیمانی، توسط مهدی مرتضایی؛ «آخرین فرستاده» نوشته رضا رهگذر، توسط امیررضا فردوسی پور و «تصویری از بهار» نوشته حسین سیدی، توسط فرهاد ارتگلی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

*
7
جمع خوانی کتاب «ای رسول خدا» در کتابخانه ولایت فرمهین
به مناسبت هفته وحدت و با حضور جمعی از بانوان شهر فرمهین، کتاب «ای رسول خدا» نوشته رضا شیرازی در کتابخانه عمومی ولایت معرفی و جمع خوانی شد.

*
8
قصه گویی برای دانش آموزان در کتابخانه ولایت فرمهین
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان مدرسه با نیازهای ویژه شهرستان فراهان به همراه مربیان خود از کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین بازدید کردند. در این بازدید ضمن آشنا شدن دانش آموزان با فضای کتابخانه و فعالیت‌های آن، برنامه قصه گویی از کتاب‌های «قهرمان بت شکن»، «خبر هدهد» و «هدهد در قصر ملکه» بازنوشته لاله جعفری برگزار شد.

منبع: فراهان
 [PageVisit]