اخبار کتابخانه های شهری

1398/8/25 شنبه فعالیت‌های کتابخانه علامه دلیجانی دلیجان در هفته سوم آبان همزمان با هفته سوم آبان ماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی شهر دلیجان برگزار شد.

*
1
برگزاری کارگاه آموزشی در کتابخانه علامه دلیجانی شهر دلیجان
به مناسبت هفته کتاب و به همت کتابخانه علامه عبدالهادی دلیجانی، کارگاه آموزشی با هدف ایجاد عادت به مطالعه در کودکان و با حضور بانوان خانه دار شهر دلیجان برگزار شد.
زینب سادات سیدی، مسئول کتابخانه علامه دلیجانی در خصوص این کارگاه گفت: محققین به این امر اذعان دارد که کودکانی که کتابخوانی از عادات روزانه آنهاست  از نظر خلاقیت، هوش، اعتماد به نفس و قدرت بیان و روابط عمومی و داشتن استقلال نسبت کودکان هم سن و سال خود از سطح بالاتری برخوردار هستند.
سیدی افزود: پژوهش‌های‌ اخیر در زمینه‌ تعلیم‌ و تربیت‌ ثابت‌ کرده‌ است‌ که‌ عادت‌ به‌ مطالعه‌ یک‌ امر اکتسابی‌ است‌ و می‌توان با به کار بردن دستورالعمل های ویژه، عادت به مطالعه را در فرزندان‌ نهادینه کرد.
وی خاطرنشان کرد: با برگزاری کارگاه های آموزشی، تلاش خواهیم کرد تا روش‌ مطالعه‌ را به‌ کودکان آموخت‌ و آنها را به‌ مطالعه‌ عادت‌ داد.

*
2
تشکیل کلاس درس دانش آموزان در کتابخانه علامه دلیجانی دلیجان
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان مدرسه مهدیه شهر دلیجان، جلسه درس انشای خود را در کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی برگزار کردند.

*
3
برگزاری نشست کتاب‌خوان در کتابخانه علامه دلیجانی دلیجان
به مناسبت هفته کتاب و با حضور دانش آموزان مدرسه دخترانه بنت الهدی، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی شهر دلیجان برگزار و کتاب‌های «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»، «ماتیلدا»، «قصه‌هایی برای از بین بردن غصه‌ها» و «نام آوران» معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

*
4
لحظات شاد کودکان مهد پرتو در کتابخانه علامه دلیجانی دلیجان
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، کودکان مهد پرتو در کتابخانه علامه عبدالهادی دلیجانی شهر دلیجان حضور پیدا کرده و در برنامه‌های متنوع قصه گویی، شعرخوانی، کتابخوانی و رنگ آمیزی شرکت کردند.

*
5
قصه گویی و شعرخوانی برای کودکان در کتابخانه علامه دلیجانی دلیجان
به مناسبت هفته کتاب و با حضور کودکان مهد افق شهر دلیجان، ویژه برنامه قصه گویی از کتاب «هزارپا غوله» نوشته افسانه شعبان نژاد و شعرخوانی از کتاب «ترانه های نیایش» نوشته مصطفی رحمان دوست در کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی برگزار شد.

*
6
کارگاه آموزشی «تربیت فرزند کتابخوان» در کتابخانه علامه دلیجانی شهر دلیجان
به مناسبت هفته کتاب، با حضور جمعی از بانوان و مادران خانه دار، کارگاه آموزشی «تربیت فرزند کتابخوان» در کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی شهر دلیجان برگزار شد.
در این‌ کارگاه آموزشی ضمن بیان نقش و اهمیت عادت به مطالعه در کودکان، به راهکارها و روش‌های ایجاد عادت به مطالعه توسط‌ خانواده‌ نیز پرداخته شد.

منبع: دلیجان
 [PageVisit]