اخبار ادارات شهرستان

1398/11/15 سه‌شنبه دیدار مدیر كل كتابخانه‌های استان مرکزی با فرماندار شهرستان خمین نشست مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با فرماندار شهرستان خمین در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، مهدی ثامنی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با احمد طهرانی، فرماندار شهرستان خمین دیدار و گفتگو کرد.
مهدی ثامنی در این نشست گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و شهرستان خمین در 10 ماهه سال 98 و اقدامات صورت گرفته در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه کتاب در استان ارائه نمود .
در ادامه فرماندار شهرستان خمین نیز اظهار داشت: فرهنگ سازی در حوزه کتاب نیازمند برنامه ریزی منسجم در نظام آموزشی است و در همین راستا باید از ظرفیت گسترده آموزش و پرورش برای ترویج فرهنگ مطالعه بهره گیری شود.
طهرانی در ادامه افزود: استفاده از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی و تشویق جوانان و نوجوانان به مطالعه کتاب می تواند در پیشگیری از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه نیز موثر باشد .
وی ادامه داد: ترویج فرهنگ مطالعه با دسترسی آسان همه قشرهای جامعه به کتاب و فضای مطالعه میسر می شود و همکاری نهاد کتابخانه‌ها و دستگاه های متولی امور فرهنگی در این زمینه ضروری است.
فرماندار شهرستان خمین در ادامه با تاکید بر لزوم افزایش سرانه فیزیکی کتابخانه‌های شهرستان اظهار داشت: استفاده از ظرفیت خیران در بحث توسعه کتابخانه‌ها و افزایش سرانه فیزیکی و ارتقای کتابخانه‌های عمومی از نظر کمی و کیفی می‌تواند نقش موثری در افزایش سرانه مطالعه و کتابخوانی در شهرستان ایفا نماید.

منبع: خمین
 [PageVisit]