اخبار ادارات شهرستان


1398/8/30 پنجشنبه با حضور مصطفی رحماندوست؛ همایش «حال خوش خواندن» در شهرستان ساوه برگزار شد همایش «حال خوش خواندن» با حضور مصطفی رحماندوست و جمعی از مسئولان شهرستان ساوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، همزمان با هفته کتاب، همایش «حال خوش خواندن» و کارگاه آموزشی «داستان نویسی مادران و کودکان» با حضور مصطفی رحماندوست، نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان؛ علی میرزایی، فرماندار شهرستان ساوه؛ عبدالله سالمی، رئیس شورای اسلامی ساوه و جمعی از مسئولان، نویسندگان، شاعران، کتابداران و دوستداران کتاب و کتابخوانی در سالن اجتماعات سلمان ساوجی شهر ساوه برگزار شد.

مصطفی رحماندوست در کارگاه آموزشی «داستان نویسی مادران و کودکان» بر لزوم توجه والدین به انتخاب داستان‌ها و کتاب‌های مناسب برای کودکان و نوجوانان اشاره کرد و گفت: برای تربیت نسلی کتابخوان، از آغاز تولد موظف هستیم برای بچه‌ها قصه بگوییم و شعر بخوانیم تا دایره واژگان و توان ارتباطی‌شان را افزایش دهیم و مهم تر از همه، با در نظر گرفتن اینکه منبع اصلی قصه‌گویی، کتاب است، می توانیم با این کار سطح مطالعه و  کتابخوانی را نیز بالا ببریم.

کمک به نسل جوان برای بازشناسی فواید کتابخوانی، کمک به انس با کتاب در تمام مراحل زندگی، شناسایی خواسته‌های نسل جدید از کتاب و آثار مکتوب، یاری گرفتن از کتاب برای تربیت درست نسلی اندیشمند و آگاه از دیگر مواردی بود که مصطفی رحماندوست برای حاضرین تشریح و تبیین کرد.

رونمایی از کتاب «دیدگاه‌ها و باورهای اخترشناسی در هفت پیکر نظامی» با حضور معصومه عباسی، نویسنده کتاب، شعرخوانی شاعران ساوجی و تجلیل از اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

منبع: ساوه
 [PageVisit]