اخبار ستاد


1398/11/20 يكشنبه به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر؛ دیدار شهردار و شورای شهر اراک با مدیرکل استان مرکزی و اهدای 4100 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اراک با حضور در کتابخانه عمومی استاد ابراهیم دهگان، با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، محمد کریم شفیعی، شهردار اراک به همراه علیرضا سورانه و طوفان محمدی از اعضای شورای اسلامی شهر اراک و جمعی از معاونین شهرداری با حضور در کتابخانه عمومی استاد ابراهیم دهگان، با مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی دیدار و گفتگو کردند.
شفیعی، شهردار اراک در این نشست با تأکید بر اهمیت و جایگاه کتابخانه های عمومی در توسعه فرهنگی، کتابخوانی را بهترین را برای افزایش دانش عمومی دانست و گفت: عادت به مطالعه و کتابخوانی را باید از دوران کودکی شروع کرد و هرگونه هزینه کرد در این حوزه سرمایه گذاری محسوب شده و در آینده به کودکان کمک خواهد کرد.
شهردار اراک افزود: مجموعه شهرداری نگاه ویژه ای به قانون پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی از محل درآمدها دارد و امیدوار هستیم با تلاش مجموعه استان پروژه کتابخانه مرکزی شهر اراک هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.
مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در این دیدار گفت: اهمیت ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی در جامعه از فعالیت‌های عمرانی کمتر نیست و اگر کتاب در دسترس مردم باشد، شهروندان بیش از پیش به سوی کتابخوانی و کتابخانه های عمومی تمایل پیدا خواهند کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی افزود: امیدواریم با همکاری سازمان‌های فرهنگی و اجتماعی همچون مجموعه شهرداری، صداوسیما، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجموعه آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و ... به ترویج فرهنگ مطالعه و نهادینه شدن کتابخوانی در جامعه بپردازیم.
ثامنی با تقدیر از تولیدات فرهنگی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، از برگزاری مسابقات کتابخوانی و اهدای کتاب توسط این سازمان تقدیر و تشکر نمود.
در ادامه این نشست نیز به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 4100 جلد کتاب در قالب 41 عنوان از طرف سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک به کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی اهداء شد.
حمید کربلایی حسنی، مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با ارایه توضیحاتی پیرامون توزیع کتاب مابین دستگاه‌های فرهنگی افزود: سازمان فرنگی ورزشی شهرداری همه ساله در راستای اهداف خود اقدام به تولید محتوا و نشر کتب آموزش شهروندی ویژه کودکان می‌نماید.
کربلایی حسنی افزود: این آثار در راستای فرهنگ‌سازی سنین پایه صورت پذیرفته و در برنامه‌های مختلف سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری توزیع می‌شود.

 [PageVisit]