اخبار ستاد1398/10/22 يكشنبه در دیدار با مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مطرح شد؛ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بستر کتاب و کتابخوانی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، با هدف برگزاری برنامه‌های مشترک، مصطفی مشایخی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در این جلسه گفت: ۷۰۰ هزار سند مربوط به دفاع مقدس، ۴۰۰ اثر فیزیکی مرتبط با شهدا و رزمندگان استان مرکزی و تجهیزات مربوط به جنگ تحمیلی جمع‌آوری شده است و با افتتاح باغ موزه دفاع مقدس استان، فضا برای نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیش از پیش مهیا خواهد شد.
مصطفی مشایخی افزود: بیش از ۶۵ کتاب همزمان با کنگره ملی شهدای استان مرکزی چاپ و منتشر شده است و به دستور سردار فرماندهی سپاه روح الله در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان توزیع می شوند.
وی ادامه داد: تولید ۳۳ فیلم مستند، ۴۰ فوتورمان، ۲۰ موشن گرافی از دیگر اقداماتی است که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان انجام پذیرفت و در حال حاضر بازدیدهایی با هدف معرفی مجاهدت‌های رزمندگان استان مرکزی و نقش صنایع استان در جنگ تحمیلی از باغ موزه دفاع مقدس شهر اراک صورت می‌پذیرد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گفت: دیدار با پیشکسوتان ایثار و شهادت، برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی و برگزاری جشن‌های ویژه کودکان و مادران و دعوت از اساتید حوزه و دانشگاه از دیگر اقدامات این اداره کل است.
وی با اشاره به زمان افتتاح پروژه باغ موزه دفاع مقدس استان گفت: امیدواریم با بهره برداری این پروژه، کتابخانه تخصصی دفاع مقدس استان نیز در فضایی جدید با امکاناتی بیشتر مورد بهره برداری و استفاده شهروندان شریف استان مرکزی قرار گیرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در این دیدار ضمن تسلیت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: کتابداران و اعضای کتابخانه‌های عمومی استان، بیش از پیش و آماده‌تر از گذشته، خود را مهیای حضور در جبهه‌های سخت و نرم دفاع از اسلام، انقلاب و نظام مقدس اسلامی خواهند کرد و چون ایشان مهربان و مقتدر سنگر مطالعه و کتابخوانی را پاس خواهند داشت.
وی افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک با محوریت دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اولویت‌های این اداره کل است و در این زمینه از امکانات و توانمندی‌های اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان استفاده خواهیم کرد.
مهدی ثامنی با اشاره به فعالیت کتابخانه تخصصی دفاع مقدس استان در کتابخانه عمومی دکتر حصیبی شهر اراک گفت: با برنامه‌ریزی مناسب، می‌توانیم اقدامات شایسته‌ای را برای معرفی مجاهدت‌های مردم استان مرکزی در دوران دفاع مقدس انجام دهیم و با پیگیری‌های دو مجموعه تفاهم نامه ای در خصوص راه اندازی و تکمیل کتابخانه باغ موزه دفاع مقدس استان منعقد خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: چنانچه ادارات، ارگان‌ها و مجموعه‌های فرهنگی استان فضایی مناسب را با امکان دسترسی عموم شهروندان در اختیار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قرار دهند، این اداره کل آمادگی لازم را نسبت به تجهیز، مدیریت و ساماندهی کتابخانه عمومی مشارکتی آن مجموعه را دارد.

 [PageVisit]