اخبار ستاد



.
.

1398/10/21 شنبه در دیدار با مسئولان دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی مطرح شد؛ استفاده از ظرفیت علمی-پژوهشی دانشگاه‌های استان در ترویج کتابخوانی در دیدار مسئولان دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی با مدیرکل کتابخانه های عمومی پیرامون راهکارهای ترویج کتابخوانی بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، در نشستی که با حضور مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و مجتبی حیدری، سرپرست مدیریت پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان برگزار شد، پیرامون راهکارهای ترویج کتابخوانی در بین دانشجویان و فرهنگیان بحث و تبادل نظر شد.
در این دیدار که با حضور معاونان دانشگاه فرهنگیان در محل اداره کل کتابخانه ‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد، مجتبی حیدری، سرپرست مدیریت پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی گفت: کتابخانه‌های عمومی استان نقش مهمی در توسعه و ترویج کتاب در سطح جامعه دارند و دانشگاه فرهنگیان جایگاه مناسبی برای گسترش فرهنگ کتابخوانی به ویژه قشر دانشجو و معلمان است.
حیدری با اشاره به برنامه های متنوع فرهنگی در دانشگاه فرهنگیان افزود: اقدامات خوبی در حوزه کتابخوانی در دانشگاه انجام شده است که از جمله آنها می‌توان به تجهیز ۲ واحد کتابخانه در پردیس‌های دانشگاهی شهر اراک، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان، برنامه‌های نقد کتاب و مسابقات کتابخوانی اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: از آنجا که فعالیت‌های دانشگاه به صورت شبانه روزی است، می‌توان از ظرفیت اوقات فراغت دانشجویان در راستای ترویج کتابخوانی برنامه ریزی کرد و برگزاری نشست‌های کتابخوان با حضور دانشجویان و اساتید در این راستا می تواند موثر واقع شود.
مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در این دیدار به معرفی خدمات و امکانات کتابخانه‌های عمومی پرداخت و گفت: کتابخانه های عمومی استان از پتانسیل و ظرفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و خانواده بزرگ کتابداران به صورت جهادی در حال ارایه خدمات به عموم شهروندان هستند.
ثامنی افزود: باید تلاش کنیم خدمات، فعالیت‌ها و اقدامات فرهنگی کتابخانه‌های عمومی بیش از پیش در سطح جامعه منعکس شود و می‌توان از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی فرهنگی استان در این زمینه کمک گرفت.
وی ادامه داد: انعقاد تفاهم‌نامه علمی-پژوهشی با دانشگاه‌ها و انجام تحقیقات علمی و پروژه‌های دانشگاهی در حوزه کتاب و کتابخوانی بدون شک راهگشا خواهد بود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: با برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی از ظرفیت دانش آموزان، دانشجویان و فرهنگیان بهره مند خواهیم شد و اجرای فعالیت‌های مشترک علمی و آموزشی با دانشگاه فرهنگیان استان در دستور کار این اداره کل قرار خواهد گرفت.
در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی و دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی در موضوعات فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و رفاهی تمدید و مقرر شد دو طرف در راستای برگزاری کلاس آموزشی، نشست‌های کتاب‌خوان و راه اندازی کتابخانه مشارکتی در پردیس فرهنگیان شهر اراک اقدامات لازم را به عمل آورند.

 [PageVisit]