اخبار ستاد

1398/10/11 چهارشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان دلیجان برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان دلیجان با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان دلیجان در سال ۹۸ با حضور مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ حجت الاسلام  ابوالقاسم غفوری، امام جمعه شهرستان دلیجان؛ سیامک سلیمانی، فرماندار دلیجان و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد.
حجت الاسلام غفوری، امام جمعه شهرستان دلیجان ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) و انتصاب مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی استان، به زینت بخشی کتابخانه‌های عمومی به فضای فرهنگی شهرها اشاره کرد و گفت: نقش مسئولان در توجه به ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی به ویژه کتابخانه‌های عمومی در شرایط فعلی جامعه حساس و بسیار مهم است.
سیامک سلیمانی، فرماندار شهرستان دلیجان نیز به موضوع واگذاری یکی از ساختمان‌های دولتی شهرستان به اداره کتابخانه‌های عمومی جهت احداث یک کتابخانه محلی در خیابان دیالمه به لحاظ هم جواری با دانشگاه و مراکز آموزشی اشاره کرد و خواهان برگزاری یک جلسه جهت بررسی موضوع در استانداری مرکزی شد.
در ادامه مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جلسه انجمن شهرستان، به بیان دیدگاه‌ها و برنامه های خود جهت توسعه و پیشرفت اهداف نهاد کتابخانه‌ها و رونق فضای کتابخوانی در استان پرداخت.
داود فرداد، شهردار دلیجان نیز در خصوص پرداخت معوقات سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی در جریان پروژه تعمیرات کتابخانه عمومی اشراق به نکاتی اشاره کرد و گفت: شهرداری دلیجان در زمینه نصب پنجره های دوجداره، رنگ آمیزی میز و صندلی کتابخانه و بهسازی محوطه ورودی همکاری و مساعدت لازم را خواهد داشت.
در ادامه جلسه فهیمه لطفعلی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دلیجان به ارائه گزارشی از روند بهسازی و تعمیرات کتابخانه عمومی اشراق پرداخت و گفت: با توجه به اینکه تعمیرات ساختمان بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، بازگشایی کتابخانه در ایام دهه مبارک فجر و یا سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی قابل پیش بینی است.

همچنین اعضای انجمن پیرامون جانمایی مکان احداث یک کتابخانه در مرکز شهر دلیجان پیشنهادات خود را مطرح کردند و مقرر شد پس از بررسی توسط اداره راه و شهرسازی و تایید نهاد کتابخانه‌های عمومی، این موضوع جهت جذب اعتبار در کمیته برنامه ریزی شهرستان مطرح شود.
در پایان نیز از اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان دلیجان به پاس کسب رتبه برتر انجمن در سال ۹۸ تقدیر به عمل آمد.

منبع: دلیجان
 [PageVisit]