اخبار ستاد1398/9/23 شنبه دری نجف‌آبادی: شناسنامه فرهنگی ایران اسلامی در جهان بی‌نظیر است نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: شناسنامه فرهنگی ایران اسلامی با الگوپذیری از موازین اسلام ناب محمدی(ص) و سیره اهل بیت(ع) در جهان بی‌نظیر است.

آیت الله «قربان‌علی دری‌نجف‌آبادی» در شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی که با حضور «عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌در اراک برگزار شد، افزود: ایران پیش از اسلام و در دوران شکوهمند اسلامی از شناسنامه فرهنگی با عظمت و غنی بهره‌مند است و نمونه ارزشمند آن در کمتر کشوری مشاهده شده است. 
وی ادامه داد: شناسنامه فرهنگی باعظمت ایران با پیروزی انقلاب اسلامی و به برکت امام راحل و مقام معظم رهبری مسیر جدیدی را یافته و الگوی تمام‌عیار برای آزادی‌خواهان جهان ترسیم کرده ‌است. 
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: آثار و برکات عزت و شکوه ایران که در نتیجه فرهنگ باعظمت این کشور حاصل شده در جهان متجلی است و ملت ایران با افتخار پرچم‌دار این دستاورد ارزشمند است و در طول ۴۰ سال اخیر صحنه‌های تکرارنشدنی از افتخار ملت در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان و عشق به نظام اسلامی مشهود است. 
آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: مردم و مسوولان باید قدر دستاوردهای نظام اسلامی را بدانند و برای تداوم و اشاعه این فرهنگ مقدس بیش از پیش تلاش کنند. 
وی اظهار داشت: استان مرکزی مهد مفاخر کشور است و در تمامی زمینه‌های علمی حرف‌ برای گفتن دارد. 
امام جمعه اراک افزود: «امام راحل»، «آقاضیاالدین عراقی»، «آقانورالدین عراقی»، «ملا فتح‌علی سلطان‌آبادی»، «پرفسور محمود حسابی» و «دکتر محمد قریب» شماری از مفاخر استان مرکزی هستند که هر یک صاحب آثار و برکات متعدد هستند. 
آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: صیانت از فرهنگ، ساماندهی فضای مجازی، توجه ویژه به مناطق حاشیه‌ای و حل مشکل اشتغال با الگوی شرکت‌های تعاونی عام از مهمترین مسایلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع: ایرنا
 [PageVisit]