اخبار ستاد

1398/9/23 شنبه افزایش فضای فرهنگی استان مرکزی تا پایان سال ٩٩ آقازاده گفت: کتابخانه مرکزی اراک، تالار مرکزی اراک و شماری تالار و سالن‌های هنری تا پایان سال ۹۹ به امکانات فرهنگی استان مرکزی اضافه می‌شود.

 سید علی آقازاده، استاندار مرکزی در نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان مرکزی گفت: با توجه به ظرفیت های خوب استان در حوزه فرهنگ و هنر، حداکثر تا پایان سال آینده، ۴۰ هزار مترمربع فضای فرهنگی به فضاهای فرهنگی استان مرکزی اضافه خواهد شد.

سیدعلی آقازاده اظهار کرد: سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از گذشت بیش از ۱۰ سال از آخرین سفر وزیر وقت ارشاد به استان مرکزی، صورت گرفته که امیدواریم این سفر با این وقفه طولانی برکات خوبی برای استان و اهالی فرهنگ و هنر به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از مفاخر کشور از استان مرکزی برخاسته‌اند، گفت: استان مرکزی علاوه بر ویژگی‌های خوب در حوزه علم و اندیشه و فرهنگ و سابقه غنی فرهنگ و هنر، به عنوان چهارمین قطب صنعتی کشور و هشتمین استان در حوزه تولیدات کشاورزی نیز شناخته شده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی دارای رتبه در کشور در عرصه‌های صنعت، تولید و کشاورزی و از طرفی داری ظرفیت‌های مناسب در حوزه فرهنگ و هنر است که نیاز است به عنوان یک استان ویژه مورد توجه قرار گیرد.

آقازاده نکاتی را به عنوان نوید برای اهالی فرهنگ و هنر بیان کرد و گفت: حداکثر تا پایان سال ۹۹ بیش از ۴۰ هزارمترمربع در سرانه‌ها و ساختمان ها و اماکن مربوط به فرهنگ و هنر و رسانه استان بهره‌برداری خواهد شد.

وی در خصوص تالار مرکزی اراک اضافه کرد: تالار مرکزی اراک، در سال گذشته به دلیل کمبود اعتبار تکمیل نشد که امیدواریم با توجه به پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصدی این تالار و با تامین اعتبار، سال آینده به بهره‌برداری برسد.

استاندار مرکزی در خصوص کتابخانه مرکزی نیز گفت: این کتابخانه با ظرفیت بیش از 18 هزار مترمربع یکی از بزرگترین کتابخانه‌های عمومی کشور است که امیدواریم با عملیاتی شدن قول نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مبنی بر تخصیص ۵ میلیارد تومان به این پروژه و تخصیص ۵ میلیارد تومان از منابع استانی، این پروژه نیز تکمیل و تا پایان سال مجموع ۴۰ هزار مترمربع فضای فرهنگی به استان اضافه شود.

منبع: ایسنا
 [PageVisit]