اخبار ستاد
1398/8/26 يكشنبه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی مطرح کرد؛ کتابداری یک شغل معمولی نیست بلکه یک رسالت است حجت الاسلام دانشی گفت: کتابداری، یک شغل معمولی نیست، بلکه یک رسالت است که کتابدار باید هم قدر شغل با ارزش خود را بداند و هم به رسالتی که بر دوش دارد، عمل کند. کار کسانی که کتاب می خوانند و آن را ترویج می کنند، بسیار ارزشمند است ،به شرط آنکه به قصد قربت باشد و در این حالت است که همه لحظات کاری کتابداران عبادت محاسبه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با بیان اهمیت جایگاه و نقش کتاب در زندگی بشر، گفت: تنها رفیقی که گذشته تاریخ را در اختیار شخص قرار می‌دهد کتاب است، کتاب چراغ راهی برای آینده است.
وی افزود: استان مرکزی به لحاظ زیرساخت های فرهنگی در بین استان‌های محروم کشور محسوب می‌شود و باید تلاش کنیم که این استان از لحاظ زیر ساخت‌ها، امکانات و برنامه‌های فرهنگی به جایی برسد که شان و جایگاه این استان است.
حجت  الاسلام دانشی اظهار کرد: هیچ کشوری بدون انس و الفت با کتاب، نمی‌تواند ادعای توسعه و پیشرفت داشته باشد. باید با کتاب زندگی کرد. جامعه باید به جایی برسد که از کتاب و کتابخوانی لذت ببرد و بهترین لحظات را زمان خواندن کتاب و مطالعه بداند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، با اشاره به نقش کتابداران در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: کتابداری، یک شغل معمولی نیست، بلکه یک رسالت است که کتابدار باید هم قدر شغل با ارزش خود را بداند و هم به رسالتی که بر دوش دارد، عمل کند. کار کسانی که کتاب می خوانند و آن را ترویج می کنند، بسیار ارزشمند است ،به شرط آنکه به قصد قربت باشد و در این حالت است که همه لحظات کاری کتابداران عبادت محاسبه خواهد شد.

وی گفت: اگر انسان اهل مطالعه و پرسشگری نباشد در مسیر درست نیست. شرط استقرار در موقیعت شایسته انسانی، دانایی و آزادگی است که آن نیز از کتاب و قلم حاصل می شود.

وی خاطرنشان کرد: بزرگ ترین درس زندگی این است که ابدیت پیش روی را باور کنیم و این ابدیت نیازمند توشه و چراغ راه است. بهترین هادی، مرشد و راهنما در این دنیا کتاب است و با خواندن کتاب، عمر و تجربه دیگران برای ما تکرار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ادامه داد: دوران حضور بنده در کتابخانه های عمومی بسیار شیرین و خاطره انگیز بود و بیشتر از هر دورانی در این مدت و با استفاده از فضای آرامش بخش کتابخانه ها، کتاب مطالعه کردم.

وی ضمن تبریک هفته کتاب و روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار به همه دست اندرکاران و تلاشگران این عرصه خصوصاً کتابداران استان، توفیق روز افزون همراهان همیشگی و مشتاقان عرصه کتاب را از درگاه خداوند متعال مسئلت کرد.

 [PageVisit]