اخبار ستاد1398/8/23 پنجشنبه به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار انجام شد؛ دیدار کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حجت الاسلام دانشی در آستانه هفته کتاب، کارکنان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حجت الاسلام دانشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، مجید رستگاری گوهر، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان ستادی با حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی دیدار کردند.

حجت الاسلام عباس دانشی در این نشست با بیان اهمیت جایگاه و نقش کتاب در زندگی بشر، گفت: تنها رفیقی این که گذشته تاریخ را به روز در اختیار شخص قرار می‌دهد کتاب است، کتاب چراغ راهی برای آینده است.
وی افزود: استان مرکزی به لحاظ زیرساختهای فرهنگی جز استان‌های محروم کشور محسوب می‌شود و باید تلاش کنیم که استان مرکزی از لحاظ زیر ساخت‌ها، امکانات و برنامه‌های فرهنگی به جایی برسد که شان و جایگاه این استان است.
حجت  الاسلام دانشی اظهارکرد: هیچ کشوری نمی‌تواند ادعای توسعه و پیشرفت داشته باشد اما با کتاب انس و الفت نداشته باشد،  باید با کتاب زندگی کرد، جامعه به حدی برسد که از کتاب و کتابخوانی لذت ببرد و بهترین لحظات را زمان خواندن کتاب و مطالعه کردن بدانند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، با اشاره به نقش کتابداران در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: شغل کتابدار یک شغل معمولی نیست بلکه یک رسالت است که کتابدار باید هم قدر شغل با ارزش خود را بداند و هم به رسالتی که بر دوش دارد عمل کند.

دانشی افزود: کار کسانی که کتاب می خوانند و آن را ترویج می کنند، بسیار ارزشمند است به شرط آنکه صبغه الهی و به قصد قربت باشد و در این حالت است که همه لحظات کاری کتابداران عبادت محاسبه خواهد شد.

وی گفت: اگر انسان اهل مطالعه و پرسشگری نباشد در مسیر نقش خویش نیست.  شرط استقرار در موقیعت شایسته انسانی دانایی و آزادگی است که آن نیز از کتاب و قلم حاصل می شود.

وی خاطرنشان کرد: بزرگترین درس زندگی این است که ابدیت پیش روی را باور کنیم و این ابدیت نیازمند توشه و چراغ راه است.  بهترین هادی، مرشد و راهنما در این دنیا کتاب است و با خواندن کتاب عمر و تجربه دیگران برای ما تکرار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ادامه داد: دوران حضور بنده در کتابخانه های عمومی بسیار شیرین و خاطره انگیز بود و بیشتر از هر دورانی در این مدت و با استفاده از فضای آرامبخش کتابخانه ها، کتاب مطالعه کردم.

وی ضمن تبریک روز کتابدار و هفته کتاب و کتابخوانی به همه دست اندرکاران و تلاشگران این عرصه خصوصاً کتابداران استان،  توفیق روز افزون همراهان همیشگی و مشتاقان عرصه کتاب را از درگاه خداوند متعال مسئلت نمود.

 [PageVisit]