اخبار ستاد
1398/8/19 يكشنبه به مناسبت بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛ کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در کتابخانه امام خمینی(ره) اراک کارگاه آموزشی پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) منطقه کرهرود شهر اراک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، همزمان با بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با حضور جمعی از بانوان منطقه کرهرود شهر اراک، کارگاه آموزشی پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این کارگاه سرهنگ عابدین ملکی پویا، کارشناس نیروی انتظامی پیرامون اهمیت امنیت اخلاقی در جامعه نکاتی را ارائه کرد و گفت: امنیت اخلاقی، دغدغه ای است که همه جوامع و مکاتب به دنبال آن بوده و هستند. «امنیت» یعنی داشتن آرامش و عدم احساس خطر، که در ابعاد مختلف قابل بررسی است. امنیت اجتماعی، شامل امنیت، احترام و آبرو، امنیت جانی، امنیت مالی، امنیت مسکن و شغل و امنیت اخلاقی است.

ملکی پویا با اشاره به موضوع امنیت در فضای مجازی، اظهار داشت: امنیت در فضای مجازی اگر مورد توجه قرار نگیرد آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت که از جمله آن می توان به سوء استفاده از تصاویر و اطلاعات کاربران در شبکه‌های مجازی، سوء استفاده از احساسات کاربران و سوء استفاده مالی در اپلیکیشن ها اشاره کرد.

سرهنگ ملکی پویا افزود: والدین می‌بایست مزایا، معایب و بایدها و نبایدهای فضای مجازی را بشناسند و بستر اینترنت را بدون کنترل در اختیار فرزندان قرار ندهند، زیرا این بی توجهی‌ها، نتایج دور از تصوری در پی خواهد داشت.

پایان این جلسه به پرسش و پاسخ اختصاص یافت.

 [PageVisit]