اخبار ستاد

1398/8/13 دوشنبه حضور کارکنان کتابخانه های عمومی در راهپیمایی روز 13 آبان رستگاری، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان به همراه کارکنان ستادی در راهپیمایی یوم الله 13 آبان شهر اراک شرکت کرد.

مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان صبح امروز با حضور اقشار مختلف مردم از جمله دانش‌آموزان و جمعی از مسئولان در اراک برگزار شد.

در راهپیمایی اراک که از میدان سرداران آغاز و به سمت مصلی بیت‌المقدس جریان داشت، جمعی از  خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، مردم شهیدپرور و ولایتمدار اراک و دانش‌آموزان و دانشجویان حضور داشتند.
دانش‌آموزان و دانشجویان پس از راهپیمایی در مصلی بیت المقدس اراک گرد هم آمدند و با سردادن شعار مرگ بر آمریکا انزجار خویش را علیه استکبار جهانی اعلام کردند.

سید محمد حسینی در آیین گرامیداشت یوم‌الله 13 آبان در مصلی بیت‌المقدس اراک اظهار کرد: در حال حاضر راه نفوذ آمریکا به ایران سد شده و آمریکایی‌ها نمی‌‌توانند از ایران امتیاز بگیرند، لذا باید به وظایف دینی خود عمل کرد تا شاهد یک نظام مستقل، الگو و الهام‌بخش باشیم و با تحولی عظیم در دنیا زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری دوران افول آمریکا آغاز شده، قدرت آمریکا نسبت به 10 سال گذشته کمتر شده و این در حالی است که ایران با اقتدار و همدلی میان مردم و مسؤولین هر روز مقتدرتر می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم ادامه داد: چنانچه تاریخ ۱۰۰ ساله را مرور کنیم همه جای دنیا شاهد جنگ بودیم که در ۶۰ کودتا  و جنگ داخلی آمریکا حضور داشته است و باید گفت آمریکا خوی استکبار و زیاده‌خواهی دارد و می‌خواهد همه دنیا تحت سلطه آن باشند.

حسینی بیان داشت: کودتای آمریکا در یونان، گواتمالا، لائوس، ویتنام و اندونزی همه کارنامه سیاه آمریکا حسینی تصریح کرد: هزاران آمریکایی به نام سفارت و دیپلمات در عراق به دنبال آشوب و توطئه هستند و سعودی‌ها و آمریکایی‌ها درصدد هستند بین دو ملت ایران و عراق که دارای وجوه فکری مشترک هستند آتش‌افروزی کنند، آمریکایی‌ها همواره حامی داعش بودند و به دنبال ایجاد بحران در منطقه هستند.

وی بیان کرد: امروز ترامپ با پررویی اعلام می‌کند ما دست از چاه‌های نفت سوریه برنمی‌داریم و از نفت عراق هم به عنوان سهم غرامت جنگی برداشت می‌کنند و این یکی از دلایل نارضایتی مردم عراق است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم اظهار داشت:  تمام روسای جمهور آمریکا طرفدار سیستم و نظام سرمایه‌داری  بوده و هستند و در آمریکا نیز نابرابری اقتصادی مشهود است چراکه عده‌ای دارای ثروت‌های کلان و برخی دیگر از مردم در فقر به سر می‌برند.

حسینی گفت: برخی در این تصور اشتباه هستند که با کوتاه آمدن و انعطاف در مقابل آمریکا سوءتفاهم‌ها برطرف می‌شود در صورت که  طی شش سال اخیر فشارها و تحریم‌های ظالمانه آمریکا افزایش یافته و در حال حاضر مردم  یکپارچه در مقابل تهدیدها و تحریم‌ها ایستاده‌اند.

وی افزود: با فردی همانند ترامپ که تنها زبان زور را می‌فهمد باید با قدرت برخورد کرد چراکه آمریکایی‌ها بحث جنگ را پیش کشیدند اما زمانی که پهباد آنها مورد هدف قرار گرفت خواهش می‌کنند که مسؤولان ایرانی با آنها عکس یادگاری بگیرند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم تأکید کرد: باید ضعف آمریکایی‌ها را به رخ جهانیان کشاند چراکه آمریکایی‌ها به هیچ دولتی حتی دولت‌هایی که ۱۰۰درصد تابع آنها هستند رحم نمی‌کنند.

حسینی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب بر آشنایی با تاریخ تأکید شده که باید نسل جوان را با تاریخ اسلام آشنا کنیم تا اقتدار ایرانیان از قبل انقلاب بر جوانان نیز آشکار شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر کشور دارای اقتدار نظامی است و می‌طلبد در حوزه اقتصادی هم با روحیه جهادی و مدیریتی انقلابی و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود کشور گام‌های مؤثری در راستای رفع مشکلات معیشتی مردم برداشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم بیان داشت: امروز اندیشکده‌های آمریکائی نیز خودشان بیان می‌کنند که آمریکا روبه افول است که بدهی بیش از ۲۱ تریلیون دلاری آمریکا و سهم ناچیز آن در اقتصاد دنیا مصداق این افول است.

حسینی تأکید کرد: بر اساس گفته‌های یکی از اندیشمندان که چرا در آمریکا کودتا روی نمی‌دهد این است که در واشنگتن سفارت آمریکا وجود ندارد و در حال حاضر  با توجه به اینکه سفارت آمریکا در ایران فعالیتی ندارد پس راه نفوذ آمریکا در ایران وجود ندارد و آمریکایی‌ها نمی‌توانند در این خصوص از ما امتیاز دریافت کنند که می‌طلبد با انسجام و همدلی نظامی مستقل الگو و الهام‌بخش در ایران شکل گیرد تا در دنیا تحولی عظیم ایجاد کنیم.

منبع: فارس
 
تعداد بازديد اين صفحه: 70