اخبار ستاد

1398/8/2 پنجشنبه همزمان با روز آمار و برنامه ریزی؛ دیدار سرپرست اداره کل با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، مجید رستگاری گوهر، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی با رقیه یادگاری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی دیدار و پیرامون هماهنگی‌های لازم جهت افتتاح کتابخانه مشارکتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفتگو کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این نشست با اشاره به آمادگی کتابخانه‌های عمومی برای مشارکت در توسعه کتابخانه‌های مشارکتی گفت: نهاد‌ها و سازمان‌هایی که زمینه لازم را از نظر فضا، نیروی انسانی و تجهیزات کتابخانه‌ای داشته باشند، می‌توانند با همکاری این نهاد نسبت به راه‌اندازی کتابخانه مشارکتی اقدام کرده و از سهمیه دائمی کتاب، خدمات نرم‌افزاری کتابداری و دوره‌های آموزشی کتابداری برای کتابداران کتابخانه‌های مشارکتی بهره‌مند شوند.
رستگاری گوهر با تاکید بر لزوم استفاده از فضاهای فرهنگی برای امر کتاب و کتابخوانی اضافه کرد: تا پایان سال 1398 کتابخانه مشارکتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان افتتاح خواهد شد و آمادگی داریم این مهم در سایر شهرستان های استان نیز اجرا شود.
رقیه یادگاری، رئیس مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی نیز با اشاره به کمبودهای قابل توجه استان در حوزه فضای کتابخانه ای اظهار کرد: استقبال مردم به ویژه قشر کودک و نوجوان از امر کتابخوانی ما را بر آن می دارد که با همکاری مدیریت شهری نسبت به ایجاد فضاهای مطالعه اهتمام بیشتری داشته باشیم.
یادگاری همچنین از تخصیص مبلغ 50 میلیارد ریال برای تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی شهر اراک خبر داد و یادآور شد: با توجه به محدودیت منابع دولتی باید با استفاده از ظرفیت خیرین هرچه زودتر این کتابخانه را به بهره برداری برسانیم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 73