اخبار ستاد1398/7/11 پنجشنبه حضور کارکنان کتابخانه های عمومی در کنگره ملی شهدای استان مرکزی رستگاری، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان به همراه کارشناسان ستادی در کنگره ملی 6200 شهید استان مرکزی شرکت کردند.

‌به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، مجید رستگاری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان ستادی در کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی که در محل مصلی بیت المقدس شهر اراک برگزار شد، شرکت کردند.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این کنگره با اشاره به اینکه این استان سرزمین افراد بزرگی است که در ساختن تاریخ عظیم این کشور نقش بی‌بدیل و شاید تکرارناپذیری را ایفا کرده‌اند، گفت: ستارگان درخشان سپهر فقاهت از این استان بسیارند و در واقع استان مرکزی دیار دانشمندان و اندیشمندان بزرگی است که هر یک پدر شاخه‌هایی از علوم جدید هستند.

وی استان مرکزی را سرزمین مجاهدان بزرگ، شهیدان عالی‌مقام، رزمندگان دلیر و مردان مومن و زنان عفیف دانست که از دامان آنها گیاهان پاکیزه روییده است افزود: این خطه از ایران اسلامی بواسطه شخصیت‌های بزرگ و شهدای خود معطر است و امروز کوچه‌ها و خیابان‌های اراک نیز بواسطه برگزاری این کنگره ملی معطر به رایحه دلنواز شهادت، فداکاری، ایثار، گذشت، صبر و توکل شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه  امروز گرد هم آمده‌ایم که از عظمت‌ها، جاودانگی‌ها، فضایل و شکوه یک ملت و یک خورشید با عظمت تجلیل کنیم، تصریح کرد: شخصیت‌های بزرگ، سرمایه‌های اصلی هر جامعه به شمار می‌روند. هر کشوری و هر ملتی به برکت انسان‌های بزرگ خود بزرگ می‌شود، شکوه می‌یابد، عزیز می‌شود، منزلت و رفعت و سربلندی می‌یابد و افتخار خلق می‌کند و در واقع هیچ عنصری غیر از وجود انسان‌های بزرگ برای یک جامعه بزرگی به همراه نمی‌آورد.

فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار کرد: این قیام، دریایی از عظمت‌ها را آفرید که در طول زمان زنده و پیش‌رونده است و دل‌های بسیاری را تحت تاثیر جاذبه خود قرار می‌دهد. امام حسین(ع) در مرکز این جاذبه قرار دارد و اربعین نیز مبحثی از این جاذبه عظیم محسوب می‌شود.

وی با اشاره به وقوع وقایع بزرگی در کشور که در دامنه قله عاشورا قرار می‌گیرد، گفت: وجود نورانی امام خمینی(ره) بخشی از این واقعه است و به همین دلیل استان مرکزی سرزمین آفتاب نام گرفته است هرچند که شخصیت امام راحل فراتر از خورشید بود. این شخصیت بزرگ همانند خورشید در آسمان جهان اسلام حاضر شد و تیرگی‌ها را برچید و نور اسلام با امام در ایران جلوه‌گر شد.

فرمانده سپاه افزود: در طول تاریخ وقایعی در یک زمان و مکان خاص به دست شخصیت‌های بزرگ اتفاق افتاده است، این وقایع به قدری عظیم هستند که زمان و مکان آنها را متوقف نکرده است، حقایق زنده‌ای هستند که با زمان و فراتر از زمان پیش می‌روند، آینده را می‌سازند و تا ابد فضیلت می‌یابند و قیام عاشورا از این دست وقایع است که در یک نیم روز در مکانی کوچک تمام گوهر هستی و قطب عالم امکان در آن واقعه هنرنمایی کرد و فضلیت‌ها را در قله‌ای قرار داد که هیچ کس یارای رسیدن به آن را ندارد.وی نام امام خمینی(ره) را معادل انقلاب عنوان کرد و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری بی‌نام امام راحل انقلاب در هیچ جای جهان شناخته نمی‌شود. امام راحل تمامیت انقلاب و همه دفاع مقدس ماست و با نقشی پیامبر‌گونه و وحیانی، نهضت نبوی را در عالم به پا کرد.

سردار سلامی با بیان اینکه احیای اسلام به دست امام راحل صورت گرفت و مسلمانان را از گورستان جهل و خواب غفلت نجات داد، افزود: امام مجد و عظمت اسلام را بازگرداند، صورت قدرت را در جهان تغییر داد، اسلام را به سمت مرکز عالم هدایت کرد و هیئت پوشالی و به ظاهر مهیب قدرت‌ها را در هم شکست و فرمود که امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه نام روح‌الله زیبنده امام خمینی(ره) بود چراکه وی روح خدا در کالبد زمان بود، بیان کرد: زمانی که روح امام بر پیکره جامعه دمیده شد همه در تراز این شخصیت خود را بزرگ دیدند و توانستند در مقابل دشمن بایستند. امام با تکثیر روح خود در جامعه برای شکست دادن همه قدرت‌های بزرگ در جنگ تحمیلی در اوج نابرابری تسلیحاتی و در زمانی که همه با هم در مقابل یک ملت تازه به استقلال رسیده ایستادند و مصمم به شکستن این انقلاب بودند، سدی مستحکم ساخت و این عملکرد نشان از شخصیت جهانی بنیانگذار جمهوری اسلامی دارد که متعلق به همه بشریت و هستی است.

وی با اشاره به حمله طبس بیان کرد: امام راحل در خصوص این حمله فرمود که شن‌ها مامور خداوند بودند و شکست امریکا اول کار است. زمانی که جاسوس‌خانه امریکا در تهران تسخیر شد امام راحل این اقدام را بزرگتر از انقلاب اسلامی بیان کرد و شجاعانه تمام قدرت امریکا را تحقیر کرد و هیمنه پوشالی او را در هم شکست و این وقایع در واقع قدرت امام خمینی(ره) بعنوان انسانی متصل به خدا را نشان داد.

این مقام مسئول اظهار کرد: پس از دفاع مقدس، انقلاب در دستان شخصیتی بزرگ قرار گرفت که جانباز، فداکار، دشمن‌شناس، شجاع، حکیم، مدبر و از فرزندان حضرت زهرا(س) است.

سلامی گفت: دفاع مقدس جنگی بود که با شهیدان و شهادت شکل گرفت، با ابتکار عمل و هدایت امام راحل پیروزمندانه خاتمه یافت. شهیدان همه چیز به ارمغان آوردند و امنیت، عزت، استقلال، حفظ نوامیس، آبرو و شرف امروز ما همه در گرو شهادت شهدا و صبر خانواده آنهاست.

فرمانده سپاه بیان کرد: پیکر شهدا ستون‌های مستحکم شرف و عزت و کرامت ما هستند که بر تارک تاریخ ایستاده و اعمال ما را شاهد و ناظر هستند و باید حرمت خون آنها را پاسداشت و بدانیم که آزادی امروز ما از کجا نشأت گرفته است و چرا امروز دشمن نمی‌تواند حتی یک گلوله مشقی به سمت ایران شلیک کند.

سردار سلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب با شجاعت علوی، فداکاری حسینی و حلم حسنی جهان را اداره کردند، افزود: مقام معظم رهبری نه تنها مملکت را پیش بردند بلکه امروز قله‌های بزرگ علم و فناوری را فتح می‌کنیم، کشور را می‌سازیم و اگر دشمن حمله کند آنها را ساقط خواهیم کرد. برای پشیمان کردن آنها از تعرض به خاک و آب کشور کشتی‌های آنها را در اختیار می‌گیریم و حرف امام و رهبری این چنین به کرسی می‌نشیند و ملت ایران سربلند می‌شود.

وی بسته بودن دست دشمن را حاصل خون شهدا دانست و گفت: باور کنید دفاع مقدس هشت سال نبود، ۴۰ سال است که در دفاع مقدس هستیم، زمانی که رهبر معظم انقلاب بیرق انقلاب را به دست گرفتند، توطئه‌ها بیشتر و دشمنی‌ها پیچیده‌تر شد و به همه شئون این انقلاب حمله کردند و دانشمندان را ترور کردند، اما نصرت‌های الهی و ملائک خداوند پس از ۴۰ سال در قلب رهبرانمان نشست و آنها را هدایت کرد تا امت را هدایت کنند و اگر این نصرت‌ها نبود نمی‌توانستیم در مقابل این جهان متراکم شده از توطئه‌ها پیروز شویم.

سردار سلامی تاکید کرد: همه امکانات را به صحنه می‌آوریم تا بدانند که ما شکست ناپذیریم. آنها خواهان عقب‌نشینی این نظام و سرزمین بودند، اما جوانان این سرزمین به میدان آمدند، روی مرزها نشستند، قلعه برافراشتند، بیرق کشور را به اهتزاز درآوردند و امروز فضا، آب و خاک این سرزمین به قدری پاک است که هیچ امریکایی و انگلیسی نمی‌تواند در آن نفس بکشد، در این کشور برای دشمنان اکسیژن نیست، بیایند، خفه و سرنگون می‌شوند. ایران سرزمین اسلامی است و این اقتدار محصول فرزندان این خاک است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص شکست فشارهای حداکثری دشمن و ضعیف شدن گزینه‌های آنها گفت: نامه‌ها و فرستاده‌ها و خواهش‌‌ها را می‌بینیم. مقام معظم رهبری مملکت را به جایی رسانده است که آنها که روزی در پی تسخیر ما بودند به خواهش و تمنا رسیده‌اند که یک مقام از جمهوری اسلامی با آنها برای چند دقیقه پشت میز بنشیند.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: آنها که خواهان براندازی نظام اسلامی بودند امروز به یک عکس گرفتن اکتفا کرده‌اند، اینجا ایران است، ایرانی ولایی که به آن افتخار می‌کنیم.

 [PageVisit]