اخبار ستاد

1398/5/9 چهارشنبه با هدف بهبود خدمات کتابخانه‌های عمومی؛ جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد با حضور سرپرست اداره کل و روسای ادارات، جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در سال جاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به ‌صورت مشترک با جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر، ستاد صیانت از حقوق شهروندی، کمیته حجاب و عفاف و شورای اقامه نماز با حضور مجید رستگاری، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان، کارشناسان ستادی و رؤسای ادارات شهرستان‌ها برگزار شد.

گزارش تصویری این نشست را اینجا مشاهده کنید.

مجید رستگاری، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در ابتدای جلسه با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز نشست‌های کتاب‌خوان در سطح کشور گفت: با برنامه‌ریزی برای اجرای هرچه بهتر این نشست‌ها می‌توان گام موثری در زمینه فرهنگ سازی مطالعه در بین مردم و معرفی کتاب خوب به آحاد جامعه برداشت.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی افزود: همگی باید در راستای ترویج فرهنگ مطالعه تلاش کنیم و با انگیزه بیشتر امور محوله را به بهترین نحو ممکن انجام دهیم.

رستگاری با هدف ترویج کتابخوانی و احیای سنت نشست کتاب‌خوان در جلسات شورای اداری، به معرفی کتاب «پیغمبر روستا» نوشته مهدی خدادادی برای شرکت کنندگان پرداخت و فرازهایی از این کتاب را قرائت کرد.

وی در ادامه به برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه های هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) اشاره کرد و افزود: این جشنواره در سه رده سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال برگزار شد که خوشبختانه امسال رشد چشمگیری در تعداد شرکت کنندگان داشتیم. 

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: اختتامیه این جشنواره در ۶ شهرستان استان مرکزی برگزار می‌شود که برنامه ریزی جهت برگزاری باشکوه این مراسم در دست اقدام است. 

رستگاری خاطرنشان کرد: فعالیت‌های ترویجی و تبلیغی در حوزه کتاب که مشارکت مخاطبین و اعضا را جلب کند، ‌می‌بایست مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: ارتقای رتبه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی جای تقدیر دارد و این نشان از فعالیت و تلاش بی وقفه مجموعه کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان است. 


در ادامه این نشست نیز روسای ادرات شهرستان ضمن ارائه نظرات خود پیرامون وضعیت کتابخانه‌ها و نحوه ارائه خدمات، پیشنهاداتی نیز به منظور ارتقای سطح کیفی فعالیت‌ها در کتابخانه‌های عمومی مطرح کردند.

بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه‌ها توسط کارشناسان و روسای ادارات شهرستان‌ها بخش دیگری از این جلسه بود و در ادامه، جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر، ستاد اقامه نماز، ستاد صیانت از حقوق شهروندی و کمیته حجاب و عفاف با حضور اعضای شورا برگزار شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 114