اخبار ستاد1398/5/12 شنبه سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ معرفی کتب دفاع مقدس، زمینه ساز آشنایی جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت است مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با هدف برگزاری برنامه‌های مشترک با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، مصطفی مشایخی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با هدف برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت و ترویج فرهنگ کتابخوانی با مجید رستگاری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این دیدار گفت: دفاع مقدس گنجینه‌ای است که می‌توان سال‌های سال از ابعاد معنوی آن استفاده کرد و همگی ما وظیفه داریم در حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و ایثارگری‌های رزمندگان تمامی توان خود را به کار گیریم. همه ما مدیون ایثارگری‌های دلیرمردان هشت سال دفاع مقدس هستیم و با صداقت در رفتار و گفتار، می‌توان بین جوانان نسل امروز و شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی به عنوان الگوهای واقعی ارتباط برقرار کرد.

وی ادامه داد: حفظ میراث ماندگار و ارزشمند دفاع مقدس وظیفه‌ای مهم بر دوش دستگاه‌های فرهنگی است و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان با معرفی کتب دفاع مقدس، امکان پذیر است.

رستگاری گفت: کتابخانه‌های عمومی استان با ایجاد قفسه‌هایی ویژه کتب دفاع مقدس و برگزاری برنامه‌های ویژه فرهنگی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، فعالیت‌هایی را در طول سال انجام می‌دهند که با استقبال اعضا و مراجعان همراه است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: زمینه‌های همکاری‌های زیادی وجود دارد که می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب، اقدامات شایسته‌ای را برای معرفی استان مرکزی در حوزه دفاع مقدس انجام داد و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، آماده هرگونه همکاری با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برای انجام امور فرهنگی است.


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: عموم مردم به ویژه دانشجویان، پژوهشگران، نویسندگان، رزمندگان و پیشکسوتان از بخش تخصصی دفاع مقدس استان که در کتابخانه عمومی دکتر حصیبی مستقر است، استقاده می‌کنند که در این خصوص از حمایت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تشکر و قدردانی می‌کنیم.

مصطفی مشایخی افزود: همه اقشار جامعه باید به آثار حوزه ادبیات دفاع مقدس دسترسی داشته باشند و از این منابع عظیم بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: اسناد و مستندات مربوط به دفاع مقدس و آثار فیزیکی شهدا و رزمندگان استان مرکزی جمع‌آوری شده است و گنجینه ای ارزشمند با افتتاح باغ موزه دفاع مقدس استان در معرض دید شهروندان قرار خواهد گرفت.

مشایخی از برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی در مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: تاکنون ۵۴۰ هزار سند مکتوب، تصاویر رزمندگان و شهدا و نقش ادارات استان در هشت سال دفاع مقدس، در راستای برگزاری کنگره ۶ هزار و ۲۰۰ شهید این استان جمع آوری شده است.

وی ادامه داد: از مجموع اسناد جمع آوری شده، ۱۲۰ عنوان کتاب در حال چاپ است که تاکنون ۱۴ عنوان کتاب با نماد کنگره به چاپ رسیده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار داشت: فرهنگنامه ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی در ۲۵ جلد در حال تهیه و ۱۶ عنوان کتاب درباره نقش تاثیرگذار بانوان استان در هشت سال دفاع مقدس نیز در حال چاپ است.

وی خاطرنشان کرد: تهیه‌ ۱۱ عنوان کتاب در خصوص نقش حضرت امام(ره) در دفاع مقدس، فعالیت در حوزه ساخت فیلم و اقدامات هنری و ادبی با کمک هنرمندان استانی و ۴۰ موسسه مردم‌نهاد از دیگر برنامه‌های کنگره است.


در پایان جلسه نیز مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی از سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان دعوت کرد تا از پروژه ساخت باغ موزه و کتابخانه تخصصی دفاع مقدس استان مرکزی بازدید به عمل آورد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 54