اخبار ستاد


1398/4/19 چهارشنبه با محوریت بررسی اولویت های کتابخانه‌های عمومی برگزار شد؛ نشست هم اندیشی کتابداران اراکی با سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی جلسه هم اندیشی با حضور سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و مسئولین کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل و اولویت های کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک با حضور مجید رستگاری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، جمعی از کارشناسان ستادی و مسئولین کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک برگزار شد.

گزارش تصویری این نشست را اینجا مشاهده کنید.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این نشست گفت: تجربه فعالیت در حوزه کتابداری باعث شده تا با تمامی مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی آشنا باشم و در جریان زحمات و فعالیت‌های کتابداران استان هستم.
رستگاری افزود: کتابداران می توانند با تلاش و همت مضاعف و با اقدامات خلاقانه، محیطی پویا برای اعضا و مراجعین به وجود آورند.
وی ادامه داد: بزرگترین سرشاخه کار کتابداری، پویایی است و انگیزه و فکر فرهنگی سبب پیشرفت و ارتقای جایگاه کتابخانه می‌شود.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تشکر از فعالیت کتابداران و مسئولین کتابخانه های عمومی در برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: همراهی ائمه جمعه و جماعات، استانداران و مسئولین ارشد کشور در این دوره از جشنواره بی نظیر بود و مسئولین دستگاه‌های اجرایی در استان و سراسر کشور مبلغ و مروج جشنواره کتابخوانی رضوی بودند.
وی افزود: امیدوار هستیم عملکرد قابل قبولی از کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این دوره از جشنواره ثبت شده باشد و افراد برگزیده ای از استان مرکزی در اختتامیه کشوری این جشنواره فرهنگی انتخاب شوند.

در پایان این جلسه مسئولین کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک به بیان مسائل و مشکلات موجود پرداختند و راهکارهایی را در زمینه اجرای فعالیت‌های فرهنگی، برگزاری مسابقات کتابخوانی، بهبود خدمات و توسعه و ترویج کتابخوانی ارائه کردند و مقرر شد مشکلات کتابخانه‌های عمومی به صورت مکتوب اعلام شده تا نسبت به رفع آنها از طریق امور کتابخانه‌ها و امور عمرانی اداره کل اقدام شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 102