اخبار ستاد
.

.

.
با محوریت بررسی اولویت های کتابخانه‌های عمومی برگزار شد؛ نشست هم اندیشی کتابداران اراکی با سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی جلسه هم اندیشی با حضور سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و مسئولین کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل و اولویت های کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک با حضور مجید رستگاری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، جمعی از کارشناسان ستادی و مسئولین کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک برگزار شد.

گزارش تصویری این نشست را اینجا مشاهده کنید.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این نشست گفت: تجربه فعالیت در حوزه کتابداری باعث شده تا با تمامی مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی آشنا باشم و در جریان زحمات و فعالیت‌های کتابداران استان هستم.
رستگاری افزود: کتابداران می توانند با تلاش و همت مضاعف و با اقدامات خلاقانه، محیطی پویا برای اعضا و مراجعین به وجود آورند.
وی ادامه داد: بزرگترین سرشاخه کار کتابداری، پویایی است و انگیزه و فکر فرهنگی سبب پیشرفت و ارتقای جایگاه کتابخانه می‌شود.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تشکر از فعالیت کتابداران و مسئولین کتابخانه های عمومی در برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: همراهی ائمه جمعه و جماعات، استانداران و مسئولین ارشد کشور در این دوره از جشنواره بی نظیر بود و مسئولین دستگاه‌های اجرایی در استان و سراسر کشور مبلغ و مروج جشنواره کتابخوانی رضوی بودند.
وی افزود: امیدوار هستیم عملکرد قابل قبولی از کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این دوره از جشنواره ثبت شده باشد و افراد برگزیده ای از استان مرکزی در اختتامیه کشوری این جشنواره فرهنگی انتخاب شوند.

در پایان این جلسه مسئولین کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک به بیان مسائل و مشکلات موجود پرداختند و راهکارهایی را در زمینه اجرای فعالیت‌های فرهنگی، برگزاری مسابقات کتابخوانی، بهبود خدمات و توسعه و ترویج کتابخوانی ارائه کردند و مقرر شد مشکلات کتابخانه‌های عمومی به صورت مکتوب اعلام شده تا نسبت به رفع آنها از طریق امور کتابخانه‌ها و امور عمرانی اداره کل اقدام شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 76