اخبار ستاد


1398/4/18 سه‌شنبه سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ خیرین با مشارکت مادی و معنوی یاری رسان کتابخانه‌های عمومی باشند سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی خواستار مشارکت خیرین استان در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، مجید رستگاری، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در دیدار با مجتبی سروش، مسئول اجرایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان و عضو انجمن خیرین استان مرکزی، خواستار مشارکت خیرین در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی شد.
رستگاری در این دیدار گفت: خیرین با همت والای خود می‌توانند به حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ورود کنند و در زمینه‌های مادی و معنوی یاری رسان کتابخانه‌های عمومی باشند.
وی افزود: با همکاری و مشارکت خیرین می‌توان در بحث تقویت منابع کتابخانه‌ای، شاداب‌سازی محیط کتابخانه‌های عمومی، توسعه فرهنگ مطالعه و انجام فعالیت‌های فرهنگی قدم‌های خوبی برداشت.
مجتبی سروش نیز در این دیدار بر ضرورت فرهنگ سازی مناسب میان اقشار مختلف مردم به منظور شناسایی، جذب و سازماندهی خیرین اشاره کرد و گفت: احیای انجمن خیرین کتابخانه ساز استان مرکزی می‌تواند توسعه و ترویج کتابخوانی را در سطح جامعه به ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، بهبود بخشد.

همچنین در این دیدار مقرر شد نشست مشترکی با هماهنگی استانداری مرکزی و با حضور چهره های شاخص از جامعه خیرین و مسئولان استان، در محل اداره کل کتابخانه‌های عمومی برگزار شود.

در پایان نیز گفتگویی پیرامون تمدید قرارداد کتابخانه عمومی امیرالمومنین(ع) شهر اراک که در ساختمان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مرکزی مستقر است، انجام و مقرر شد پس از تمدید قرارداد و اخذ مجوزهای لازم از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، امور مربوط به بهسازی و شاداب سازی فضای این کتابخانه، عملیاتی شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 76