اخبار ستاد
.

.

.

.

.

.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی: حوزه کتاب و ترویج مطالعه وظیفه فرادستگاهی است حجت الاسلام دانشی گفت: حوزه کتاب و ترویج مطالعه وظیفه فرادستگاهی است که همه بخش های جامعه باید برای ارتقای آن تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در دیدار با مجید رستگاری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: حوزه کتاب و ترویج مطالعه وظیفه فرادستگاهی است که همه بخش‌های جامعه باید برای ارتقای آن تلاش کنند و فرهنگ مطالعه و توسعه کتابخوانی باید در تراز نظام اسلامی شکل گیرد.
حجت الاسلام دانشی افزود: مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از همکاری همه جانبه و فزاینده با کتابخانه‌های عمومی استقبال استان می‌کند.
وی با بیان اینکه افزایش سرانه کتاب و کتابخوانی و گسترش فرهنگ مطالعه باید دغدغه همه دستگاه‌های اجرایی باشد، افزود: خوشبختانه اداره کل ارشاد بیشترین همکاری را با کتابخانه‌های عمومی داشته و مدافع منافع این نهاد فرهنگی است.
دانشی با بیان اینکه کتاب‌های مرجع باید در اختیار پژوهشگران خاص خود قرار گیرد اظهار کرد: یک دوره از کتاب‌های موسوعه و دایره المعارف ها باید در کتابخانه‌های عمومی موجود باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی افزود: یکی از برنامه‌های اصلی این اداره کل این است که از درخواست‌های مرتبط با حوزه کتاب و کتابخوانی حمایت کند.
در ادامه این دیدار مجید رستگاری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی ضمن تقدیر و تشکر از همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: درخواست ما این است که در بحث تملک دارایی‌ها اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و متناظر با آن ادارات شهرستانی فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابخانه‌های عمومی در جلسات کمیته برنامه‌ریزی حمایت کنند.
گفتنی است در پایان این دیدار به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ۶۲ جلد کتاب از تالیفات حضرت امام خمینی(ره) را به کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی اهدا کرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 74