اخبار نهاد
1398/10/12 پنجشنبه میثم نیلی عنوان کرد؛ مشارکت فعال ناشران برای برپایی و رونق مجدد کتابخانه «تفکر» مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی گفت: ناشران برای ساختن این کتابخانه در کنار عزیزان در نهاد کتابخانه‌های عمومی و مسئولان این منطقه ایستاده‌اند تا ان‌شاءالله به زودی شاهد بازگشایی یک کتابخانه زیباتر، موثرتر و یک پایگاه قوی فرهنگی در منطقه نصیرآباد و شهریار، باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اواخر آبان ماه سال جاری و در پی سوء استفاده عناصر آشوبگر از اعتراضات مردمی، کتابخانه عمومی «تفکر» منطقه نصیرآباد باغستان از توابع شهرستان شهریار استان تهران به آتش کشیده شد و تمام امکانات و تجهیزات آن به همراه حدود ۱۳۰۰۰ جلد کتاب در آتش جهل و کینه اشرار سوخت.

میثم نیلی، در بازدید  جمعی از فعالان و تشکل‌های نشر از بقایای ساختمان کتابخانه عمومی «تفکر»، گفت: این اتفاق آنقدر برای اهل فرهنگ و کتاب سنگین بوده که بازگو کردن آن کار بسیار دشواری است. بنابراین باید از آبادی این مکان صحبت کنیم و همین حضور ناشران پیشکسوت و تشکل‌های فرهنگی در این مکان نشان می‌دهد که عزمی جدی برای برپایی مجدد این کتابخانه وجود دارد.

مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی ادامه داد: امروز ناشران برای ساختن این کتابخانه در کنار عزیزان در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مسئولان این منطقه ایستاده‌اند تا ان‌شاءالله به زودی شاهد بازگشایی یک کتابخانه زیباتر، موثرتر و یک پایگاه قوی فرهنگی در منطقه نصیرآباد و شهریار، باشیم.

وی روحیه جهادی مسئولان نهاد، منطقه و ناشران را در تسریع بازساری این کتابخانه بسیار موثر دانست و گفت: ناشران نیز در این زمینه با راه‌اندازی پویشی برای تأمین کتاب و منابع کتابخانه «تفکر» تلاش می‌کنند و همچنین اهداء کتابخانه‌های شخصی از سوی برخی نویسندگان و اختصاص تعداد بسیاری کتاب از سوی ناشران مختلف، از جمله اقدامات ارزشمند صورت گرفته در این زمینه بوده است.

نیلی گفت: مردم نباید اجازه دهند که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی باشیم و امیدوارم که هرچه سریع‌تر از دل این خاکستر، یک ققنوس فرهنگی به پرواز درآید و مردم این منطقه را از برکات وجود خود بهره‌مند کند.

 [PageVisit]