اخبار نهاد
1398/10/10 سه‌شنبه مختارپور در نشست مشترک روابط عمومی های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: روابط عمومی پویا در حوزه فرهنگ ظرفیت های زیادی ایجاد می کند نشست مشترک روابط عمومی های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، همایون امیرزاده رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه و مسئولان روابط عمومی دستگاه های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به میزبانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در نشست مشترک روابط عمومی های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با خیر مقدم به مسئولان روابط عمومی های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به فضای کنونی کشور انتظاراتی در حوزه فرهنگ از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی وجود دارد و با وجود تلاش های بی دریغی که در این وزارت خانه صورت می گیرد، اما مطالبات در جهتی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فعالیت هایش دچار مظلومیت شده است. این مشکل را روابط عمومی ها می توانند حل کنند، چرا که روابط عمومی وظیفه اطلاع رسانی و ارتباطات را بر عهده دارد.

وی افزود: امروز موضوعات جدیدی به حوزه روابط عمومی اضافه شده است مانند افکار سنجی، مدیریت افکار عمومی، شبکه مدیریت پیام، شبکه های اجتماعی و ... که متاسفانه در ساختارهای قدیمی ما، چندان جایگاهی پیدا نکرده است.

مختارپور در ادامه نقش روابط عمومی را انسجام بخشی همه حوزه های مولد فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و تاکید کرد: روابط عمومی پویا می تواند برای کشور در حوزه فرهنگ ظرفیت های زیادی ایجاد و حوزه فرهنگ را از مظلومیت خارج کند تا پیشران همه فعالیت های فرهنگی در کشورمان باشیم.

وی افزود: امروز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در وضعیتی قرار گرفته است که به رغم همه خدمات و تلاش های بی شائبه ای که در حوزه فرهنگ انجام می دهد، به همه صنوف و مشتریان بدهکار شده است. هر اخلالی هم صورت می گیرد در معرض اتهام قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ظرفیت عظیمی در اختیار دارد که می تواند برای اطلاع رسانی و زمینه سازی در کارهای فرهنگی مثبت استفاده شود. حقیقتا با هم افزایی دستگاه های تابعه و ایجاد فضایی مناسب می توان هم به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک کرد، هم به رفع مظلومیت فرهنگ کمک کرد و هم دولت و نظام را برای پیشبرد اهداف فرهنگی شان یاری داد.

 [PageVisit]