اخبار نهاد
1398/10/10 سه‌شنبه سید غلامرضا حسینی تأکید کرد؛ لزوم بازسازی هرچه سریع‌تر کتابخانه عمومی «تفکر» مدیر عامل انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی پس از بازدید از بقایای کتابخانه عمومی «تفکر» باغستان شهریار، با اشاره به شرایط خاص فرهنگی حاکم بر این منطقه و خسارات فرهنگی ناشی از آتش‌سوزی این کتابخانه، بر لزوم بازسازی هرچه سریع‌تر آن با مشارکت دستگاه‌های مختلف تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اواخر آبان ماه سال جاری و در پی سوء استفاده عناصر آشوبگر از اعتراضات مردمی، کتابخانه عمومی «تفکر» منطقه نصیرآباد باغستان از توابع شهرستان شهریار استان تهران به آتش کشیده شد و تمام امکانات و تجهیزات آن به همراه حدود ۱۳۰۰۰ جلد کتاب در آتش جهل و کینه اشرار سوخت.

سید غلامرضا حسینی در بازدید  جمعی از فعالان و تشکل‌های نشر از بقایای ساختمان کتابخانه عمومی «تفکر»، گفت: شنیدن این گزارش که تنها مرکز و پاتوق فرهنگی این منطقه در آتش اغتشاشات آبان ماه سوخته و از بین رفته، برای ما بسیار ناگوار و دردناک بود. این اتفاق دقت مضاعفی را برای اولویت‌دهی به بازسازی کتابخانه و ترمیم وضعیت فرهنگی این منطقه، می‌طلبد. چراکه اگر می‌خواهیم در منطقه‌ای اقدامی اثربخش انجام دهیم، باید از فرهنگ آن شروع کنیم.

مدیر عامل انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به خلاء فرهنگی پیش آمده در این منطقه گفت: از مسئولان و دست اندرکاران در خواست داریم که به این موضوع اولویت ویژه دهند تا این کتابخانه که تنها مرکز فرهنگی و پاتوق اهالی فرهنگ منطقه بوده، احیا شود.

وی با اشاره به حضور نمایندگانی از تشکل‌های نشر در محل کتابخانه تفکر، ادامه داد: ان‌شاءالله ما نیز دست به دست هم خواهیم داد و در بازسازی این کتابخانه مجدانه مشارکت خواهیم کرد. چرا که هم ما در این زمینه تکلیف و وظیفه داریم و هم نهادها و دستگاه‌های مسئول تا بتوانیم هرچه سریع‌تر و بدون فوت وقت و  پیش از آنکه این موضوع به فراموشی سپرده شود، شاهد رونق دوباره کتابخانه «تفکر» باشیم.

سید غلامرضا حسینی با اشاره به فراخوان نهاد برای کمک به بازسازی کتابخانه تفکر گفت:  امیدوارم پویشی که نهاد برای بازسازی این کتابخانه راه‌اندازی کرده، شاهد افتتاح آن در کوتاه‌ترین زمان باشیم تا مردم این منطقه که قطعا جزء مردم آسیب‌پذیر جامعه هستند، از این حقوق اولیه خود که توسط عده معدودی سلب شده، بهره‌مند شوند.

 [PageVisit]