اخبار نهاد
1398/9/19 سه‌شنبه از سوی ستاد اقامه نماز کشور؛ مسابقه «کتابخوانی نماز» ویژه دستگاه‌های اجرایی کشور برگزار می‌شود مسابقه «کتابخوانی نماز» با معرفی هشت عنوان کتاب ویژه خانواده‌ها و فرزندان کارکنان دستگاه‌های اجرایی کشور، به همراه ارائه سیر مطالعاتی ویژه مدیران و ائمه جماعات این دستگاه‌ها، برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نظر به مفاد مندرج در برنامه‌های مصوب سال ۱۳۹۸ دستگاه‌های اجرایی کشور مبنی بر معرفی کتاب‌های پیشنهادی در دستگاه‌های اجرایی کشور، مسابقه «کتابخوانی نماز» به همراه معرفی سیر مطالعاتی ویژه مدیران و ائمه جماعات روحانی برخی از دستگاه‌ها، از سوی ستاد اقامه نماز کشور برگزار می‌شود.

کتاب‌های معرفی شده برای برگزاری مسابقه کتابخوانی نماز، در دو بخش «کارکنان و خانواده‌ها» و «فرزندان» معرفی شده است که بر این اساس کتاب‌های «شیوه‌های دعوت به نماز، نوشته محسن قرائتی، «ثانیه‌های انس» نوشته رضا اخوی و «هشت گام تا حضورطلب» نوشته اصغر آیتی و حسین محمودی از انتشارات ستاد اقامه نماز و «چگونه یک نماز خوب بخوانیم» نوشته علیرضا پناهیان از انتشارات بیان معنوی کتاب‌های معرفی شده در بخش «کارکنان و خانواده‌ها» هستند.

کتاب‌های معرفی شده در بخش «فرزندان»  نیز شامل «قطره‌ای از دریای نماز» نوشته محسن قرائتی (ویژه مقطع متوسطه اول و دوم)، «آموزش نماز» نوشته محمد حسین فلاح‌زاده (ویژه مقطع متوسطه اول) و «فرمول رفاقت» نوشته رضا اخوی (ویژه مقطع متوسطه دوم) از انتشارات ستاد اقامه نماز و «زیر باران» نوشته اصغر آیتی از انتشارات یاران آفتاب، هستند.

همچنین کتاب‌های پیشنهادی جهت معرفی سیر مطالعاتی در برخی از دستگاه‌ها نیز شامل «مکنت یافتگان» نوشته محمدعلی موظف رستمی از انتشارات ستاد اقامه نماز(ویژه مدیران) و کتاب‌های «نماز در قرآن» و «قرآن و متولیان فرهنگی» نوشته محسن قرائتی از انتشارات ستاد اقامه نماز، «اینگون پاسخ دهید» نوشته جمعی از نویسندگان از ستاد اقامه نماز، «نیم قرن تجربه» نوشته محسن قرائتی از موسسه درس‌هایی از قرآن، «سخنرانی کوتاه» نوشته اصغر آیتی و «نرم‌افزار رایانه‌ای مجموعه آثار آقای قرائتی» اثری از مرکز تحقیقات کامپیوتری نور از موسسه درس‌هایی از قرآن (ویژه ائمه جماعات روحانیون دستگاه‌ها) است.

علاقه‌مندان جهت تهیه کتب به صورت فیزیکی می‌توانند از طریق سایت موسسه فرهنگی انتشاراتی ستاد اقامه نماز به نشانی www.namazstore.ir  و یا از طریق ارتباط با دفتر مرکزی این انتشارات از طریق شماره تلفن‌های ۰۲۱۸۸۹۹۱۰۶۸ و ۰۲۱۸۸۹۰۰۵۹  اقدام کنند. همچنین امکان خرید فایل الکترونیکی کتاب‌ها از طریق سایت و یا اپلیکیشن طاقچه به نشانی www.taaghche.com  نیز فرآهم شده است.

گفتنی است کارشناسان برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز در ستاد مرکزی و دفاتر استانی ستاد، آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات احتمالی مجریان خواهند بود.

 [PageVisit]