اخبار نهاد
1398/8/29 چهارشنبه نصرالله حدادی با اشاره به آتش‌سوزی کتابخانه عمومی «تفکر» شهریار عنوان کرد؛ حرمت کتابخانه‌ همانند مسجد است کتاب‌شناس و نویسنده شناخته شده کشور با تقبیح اقدام برخی افراد شرور در به آتش‌کشیدن یک کتابخانه عمومی در شهرستان شهریار گفت: کتابخانه مانند یک مسجد و یک مکان مقدس است که برای همه ادیان ابراهیمی قابل احترام است. اینکه عده‌ای به خود اجازه دهند به یک کتابخانه حمله کنند و آن را به آتش بکشند، نهایت رذالت و ضدیت با فرهنگ است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نصرالله حدادی، کتاب‌شناس و نویسنده شناخته شده کشور، درباره حادثه به آتش‌کشیدن کتابخانه عمومی «تفکر» شهرستان شهریار، عنوان کرد: بین ما کتابفروشان مثلی وجود دارد که می‌گوید اگر یک کتابفروشی بسته شود، درب یک زندان باز می‌شود؛ مثالی که می‌تواند درباره کتابخانه‌ها نیز صدق کند. همواره عنوان کرده‌ام که تنها راه نجات کشور کسب دانش و آگاهی است که آن هم تنها و تنها از طریق کتاب حاصل می‌شود.

وی با اشاره به سوءاستفاده عده‌ای از افراد شرور از نا آرامی‌های صورت گرفته، افزود: در طول تاریخ کم نبودند افرادی که به کشور ما حمله کردند و با کتاب سوزان جشن گرفتند. اما باید توجه داشت که کتابخانه مانند یک مسجد و یک مکان مقدس است که برای همه ادیان ابراهیمی قابل احترام است. اینکه عده‌ای به خود اجازه دهند به یک کتابخانه حمله کنند و آن را به آتش بکشند، نهایت رذالت و ضدیت با فرهنگ است.

حدادی تصریح کرد: حمله کردن و به آتش کشیدن یک کتابخانه که سال‌ها با تهیه منابع و تجهیزات، اجرای برنامه و ارائه خدمات مردم را به خود جذب کرده و به عنوان یک پایگاه فرهنگی در یک منطقه مطرح شده، نهایت عناد و دشمنی با فرهنگ است. مکانی که بسیاری از مردم و بزرگان ما به واسطه آن کتابخوان شدند، اماکن مهمی هستند که همه ما به آنها مدیون هستیم.

این فعال فرهنگی گفت: رخ دادن برخی اتفاقات در دنیا با هیچ دلیل و بینی توجیه‌پذیر نیست و متاسفانه آتش زدن کتاب و کتابخانه نیز از آن دست رخدادهایی از که هیچ ادله‌ای برای توجیه آن نمی‌توان آورد. امیدواریم که دیگر در این مرز و بوم شاهد رخ دادن چنین اتفاقاتی نباشیم.

 [PageVisit]