اخبار نهاد
1398/8/23 پنجشنبه استاندار یزد عنوان کرد؛ عزم جدی و اراده جمعی برای بهره برداری از کتابخانه مرکزی یزد استاندار یزد با اشاره به عزم جدی و اراده جمعی به وجود آمده برای بهره برداری از کتابخانه مرکزی یزد گفت: میداوریم با همت همه دستگاه‌های دولتی، مردم نهاد و خیرین تا پایان امسال کتابخانه مرکزی یزد را نیز تکمیل کرده و تحول مردم عزیز یزد قرار دهیم؛ امروز شاهدیم یک حرکت جمعی و اراده جدی برای بهره برداری و تجهیز کتابخانه مرکزی یزد شکل گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، محمدعلی طالبی استاندار یزد در مراسم گرامیداشت روز کتاب،‌ کتابخوانی و کتابدار طی سخنانی عنوان کرد: از همه کسانی که برای برگزاری این مراسم زحمت کشیدند و افتخار میزبانی را به استان یزد دادند تشکر می‌کنم؛ به ویژه از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مدیر کل محترم کتابخانه های عمومی استان، دستگاه‌های فرهنگی استان که با همکاری خود اتفاق مبارکی را در حوزه کتاب و کتابخوانی در استان رقم زدند.

وی با اشاره به ویژگی‌های برگزاری مراسم روز کتاب کتابخوانی و کتابدار در یزد گفت: برگزاری این مراسم در استان یزد از چند جهت برای ما دارای اهمیت است. اول از همه برگزاری این مراسم فرهنگی، خارج از پایتخت با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی سایر استان‌های دیگر است. ما از کشورهایی هستیم که عمده رویدادهای فرهنگی و اجتماعی را در مرکز و پایتخت کشور برگزار می کنیم در صورتی که در کشورهای پیشرفته اینگونه نیست. به همین دلیل ما در برگزاری رویدادهای فرهنگی و اجتماعی در کشور نیاز به تمرکز زدایی داریم و امیدواریم با توجه به ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی سایر استان‌های کشور این موضوع مورد اهتمام همه مسئولان کشور قرار گیرد.

استاندار یزد تصریح کرد: از سوی دیگر برگزاری این مراسم در استان یزد در حالی برگزار می شود که شهر یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شده که از موضوعات مورد اهمیت در این رویداد است. بر این اساس از عنایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای انتخاب شایسته یزد به عنوان میزبان مراسم گرامیداشت روز کتاب،‌کتابخوانی و کتابدار کمال تشکر را دارم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه امروز کتاب پای ثابت اغلب فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی قرار گرفته و نام کتاب بهانه ای برای بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی در استان یزد شده است. امیداوریم با همت همه دستگاه‌های دولتی، مردم نهاد و خیرین تا پایان امسال کتابخانه مرکزی یزد را نیز تکمیل کرده و تحول مردم عزیز یزد قرار دهیم؛ امروز شاهدیم یک حرکت جمعی و اراده جدی برای بهره برداری و تجهیز کتابخانه مرکزی یزد شکل گرفته است.

گفتنی است در مراسم گرامیداشت روز کتاب و روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار که امروز (پنجشنبه ۲۳ آبان ماه) به میزبانی استان یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال ۱۳۹۸ برگزار می‌شود، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور، محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدعلی طالبی استاندار یزد،‌ احمد ترحمی معاون سیاسی امنیتی استاندار، همایون امیرزاده رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد اسلامی، علی غیاثی مدیرکل مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ مجید جوادیان‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، جمال‌الدین عزیزی شهردار یزد، سیدمحمد رستگاری فرماندار یزد، عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش یزد، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مهری پریرخ عضو هیات امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور،‌ معاونین و مدیران نهاد، کتابداران برگزیده و منتخب سراسر کشور، مسئولان فرهنگی کشور و مسئولان استانی یزد حضور دارند.

 [PageVisit]