اخبار نهاد
1398/8/23 پنجشنبه شهردار یزد تاکید کرد؛ کتابداران و فضای کتابخانه‌های ما عاملی برای ایجاد نهضت کتابخوانی در کشورمان هستند جمال‌الدین عزیزی، شهردار یزد در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: این کتابداران با انگیزه هستند که می‌توانند مراجعین را جذب فضای دلنشین کتابخانه‌ها کنند و با معرفی کتاب‌های مناسب به آنها، زمینه کتابخوان شدن آنها را فراهم کنند.

در این مراسم جمال‌الدین عزیزی، شهردار یزد ضمن خیر مقدم به میهمانان حاضر در این مراسم طی سخنانی گفت: شهر یزد در کنار همه عناوین شایسته‌ای که به آن نسبت داده می‌شود، امسال به عنوان پایتخت کتاب ایران نیز معرفی شده است. امیدوارم این عنوان برای یزد یک عنوان جاودانه بماند و به عنوان الگوی کتابخوانی برای سایر شهرها نیز شناخته شود.

عزیزی با اشاره به اینکه کتابخانه، کتابدار و کتاب ابزاری برای پرورش «کتابخوان» هستند، گفت: بر این اساس داشتن افراد کتابخوان می‌تواند گواهی بر نتیجه مطلوب فعالیت‌های حوزه کتاب و کتابخوانی باشد. اما متأسفانه امروز با وجود همه اقدامات و زحمات صورت گرفته در این حوزه، وضعیت خوبی در حوزه کتابخوانی نداریم. باید کاری انجام دهیم که نهضت کتابخوانی در شهرها و کشورمان ایجاد شود. به نظر می‌رسد در این زمینه یکی از مهم‌ترین عوامل در ایجاد این حرکت، کتابداران و فضای کتابخانه‌های ما هستند.

وی در پایان تاکید کرد: این کتابداران با انگیزه هستند که می‌توانند مراجعین را جذب فضای دلنشین کتابخانه‌ها کنند و با معرفی کتاب‌های مناسب به آنها، زمینه کتابخوان شدن آنها را فراهم کنند. در این راستا معرفی و تقدیر از کتابخوان‌های برتر می‌تواند باعث اتفاقات خوبی در این حوزه شود و ما در شهرداری یزد، آمادگی کامل خود را برای همکاری در زمینه معرفی و تقدیر از کتابخوانان برتر اعلام می‌کنیم.

گفتنی است در مراسم گرامیداشت روز کتاب و روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار که امروز (پنجشنبه ۲۳ آبان ماه) به میزبانی استان یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال ۱۳۹۸ برگزار می‌شود، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور، محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدعلی طالبی استاندار یزد،‌ احمد ترحمی معاون سیاسی امنیتی استاندار، همایون امیرزاده رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد اسلامی، علی غیاثی مدیرکل مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ مجید جوادیان‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، جمال‌الدین عزیزی شهردار یزد، سیدمحمد رستگاری فرماندار یزد، عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش یزد، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مهری پریرخ عضو هیات امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور،‌ معاونین و مدیران نهاد، کتابداران برگزیده و منتخب سراسر کشور، مسئولان فرهنگی کشور و مسئولان استانی یزد حضور دارند.

 [PageVisit]