اخبار نهاد
1398/8/21 سه‌شنبه همزمان با آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار برگزار می شود؛ اختتامیه سومین جشنواره خاطره نویسی کتابداران و اعضای کتابخانه‌ها در ۲۳ آبان ماه اختتامیه سومین جشنواره خاطره نویسی کتابداران و اعضای کتابخانه‌ها همزمان با آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار ۲۳ آبان ماه در یزد برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، همزمان با آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، اختتامیه سومین جشنواره خاطره نویسی کتابداران و اعضای کتابخانه‌ها، با معرفی برترین آثار در دو بخش برگزیده و شایسته تقدیر برگزار خواهد شد.

مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد، در این خصوص گفت: سومین جشنواره خاطره نویسی کتابداران و اعضای کتابخانه‌ها، در دو بخش عمومی و ویژه برگزار و در مجموع ۷ هزار و ۲۷۲ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که این رقم نسبت به دوره گذشته ۷۵ درصد رشد داشته است. پس از انجام داوری آثار در دو مرحله، ۴۵ نفر به مرحله نهایی راه یافتند. در بخش عمومی ۴۰ نفر شامل ۳۳ کتابدار و ۷ عضو و در بخش ویژه نیز دو کتابدار و سه عضو، به عنوان برگزیده معرفی خواهند شد.

رمضانی افزود: در بخش عمومی سومین جشنواره خاطره نویسی کتابداران و اعضای کتابخانه‌ها و از میان کتابداران،‌ در  موضوع «کتابدار و کودک» یک برگزیده و ۵ شایسته تقدیر؛ در موضوع «ارزشمند ترین تجربه کاری» یک برگزیده و ۵ شایسته تقدیر؛ در موضوع «اهدای کتاب» یک شایسته تقدیر؛ در موضوع «کتابدار و دنیای مجازی» یک شایسته تقدیر؛ در موضوع «کتابدار و خانواده» یک شایسته تقدیر؛ در موضوع «نقش کتابدرا در تغییر تصمیمات و سبک زندگی اعضا» ۲ شایسته تقدیر؛ در موضوع «خاطرات من از اجرای برنامه های فرهنگی- ترویجی در کتابخانه» ۳ شایسته تقدیر؛ در موضوع «ارتباط با نهاد کتابخانه های عمومی کشور» یک شایسته تقدیر و در موضوع «ارتباط با مخاطب» ۲ برگزیده و ۱۰ شایسته تقدیر انتخاب شد. همچنین از میان خاطرات ارسالی از سوی اعضای کتابخانه ها، در موضوع «نخستین تجربه حضور» یک شایسته تقدیر؛ در موضوع «دوستان کتابخانه» ۲ شایسته تقدیر؛ در موضوع «من و کتابدار» یک برگزیده و یک شایسته تقدیر و در موضوع «روزهای کتابخانه ای من» ۲ نفر شایسته تقدیر شناخته شدند.

معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد ادامه داد: در بخش ویژه جشنواره نیز در موضوع «خاطرات سفر اربعین» ۱ کتابدار و ۱ عضو، شایسته تقدیر و در موضوع «خاطرات سفر به مشهد مقدس» یک کتابدار و یک عضو برگزیده و یک عضو به عنوان شایسته تقدیر شناخته شدند.

وی تصریح کرد: همزمان با آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار هفت نفر از برگزیدگان در استان یزد و ۳۸ نفر شایسته تقدیر در سایر استان‌ها تجلیل خواهند شد.

 [PageVisit]