اخبار نهاد
1398/6/10 يكشنبه مصطفی رحماندوست عنوان کرد؛ لبخند بچه ها پشتوانه جشنواره «هدهد سفید» است مصطفی رحماندوست، برگزیده جشنواره «هدهد سفید» در بخش کتاب‌های غیر داستانی نوجوان، گفت: دریافت جایزه از این جشنواره برای من طعم دیگری دارد، چرا که پشتوانه این جشنواره لبخند بچه ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مصطفی رحماندوست که کتاب «مثل‌ها و قصه هایشان» از انتشارات محراب قلم، برگزیده نخستین جشنواره «هدهد سفید» در بخش کتاب‌های غیرداستانی نوجوان شد، عنوان کرد: این جشنواره از این نظر برای من بسیار جالب توجه بود که روند انتخاب آثار کاملا توسط بچه ها و البته بچه های کتابخوان صورت گرفت.
وی افزود: بچه ها در هر برنامه بزرگسالانه‌ای که مشارکت داده شوند بسیار خوشحال می‌شوند و این موضوع برای آینده آنها بسیار مهم و مفید خواهد بود؛ اما من به این موضوع فکر نمی کنم، چیزی که برای من مهم است و به آن فکر می‌کنم این است که ما نویسنده‌ها باید بفهمیم بچه ها، چقدر کارها و کتاب های ما را خوانده اند و از آن لذت برده اند.
رحماندوست درباره برگزیده شدن اثرش در این جشنواره نیز گفت: این جایزه ای که در این جشنواره به من تعلق گرفت برای من بسیار ارزشمند است؛ چرا که پشت این جشنواره لبخند بچه ها نشسته است.
این نویسندگی حوزه کودکان و نوجوانان درباره  اعتبار انتخاب کودکان  در این جشنواره  توضیح داد: متاسفانه امروزه تیراژ کتاب دیگر نمی‌تواند دلیل بر موفقیت یک کتاب باشد؛ چرا که ارتباطات یک ناشر در توزیع گسترده و یا عدم توزیع گسترده و فروش یک کتاب، بر تیراژ کتاب موثر است. اما این گونه جشنواره ها مانند می‌تواند نشان دهد که یک کتاب چقدر در بین مخاطبان خود با اقبال مواجه شده است.
رحماندوست همچنین با اشاره به سلامت داوری‌ها در این جشنواره گفت: داوری این جشنواره ها نیز از هرگونه حب و بغض به دور است و حتی نویسندگانی که از چرخه این رقابت حذف می شوند دلخوری و ناراحتی از بچه‌ها به دل نمی گیرند؛ امیدوارم سلامت داوری این جشنواره نیز همچنان در سال‌های آینده حفظ شود.

 [PageVisit]