اخبار نهاد
مشارکت گسترده اهالی فرهنگ در پویش بهار مهربانی همچنان ادامه دارد؛ دست‌هایی که کمک می‌کنند، از دست‌هایی که تنها دعا می‌کنند، مقدس‌تر هستند جمعی از اهالی فرهنگ با هدف امدادرسانی فرهنگی طی انتشار ویدیوهایی،‌ مردم را به مشارکت در پویش «بهار مهربانی» دعوت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، پویش «بهار مهربانی» با هدف تسلّی دل غم‌دیدگان، کمک به کودکان آسیب دیده، کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق سیل‌زده، پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان در میان هیاهوی آواربرداری و امداد رسانی، از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و در قالب اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارسال بسته‌های کتاب و اسباب بازی برای آسیب‌دیدگان این مناطق، راه اندازی شده است.

افسانه شعبان نژاد، محمود پوروهاب، محمد میرکیایی، سید علی کاشفی خوانساری، مجید ملامحمدی، حمیدرضا شاه آبادی، نویسندگان حوزه کودک و نوجوان و راحله امینیان و محمد سلوکی، از مجریان رسانه ملی با انتشار ویدیوهایی ضمن حمایت از پویش «بهار مهربانی»، مردم را به شرکت در این پویش دعوت کردند.

افسانه شعبان نژاد:

مهربانی را به کودکان سیل زده هدیه کنیم

گاهی باد مهربان است و گاهی نامهربان، گاهی آب مهربان است و گاهی نامهربان، بیایید ما همیشه مهربان باشیم. دست های کوچک کودکان سیل زده، منتظر کتاب ها و اسباب بازی های ما هستند؛ کتاب ها و اسباب بازی ها را به نزدیک ترین کتابخانه عمومی تحویل دهید، تا مهربانی را به کودکان سیل زده هدیه کنیم.

راحله امینیان:

همراه و همدل کودکان و نوجوانان در مناطق سیل زده باشیم

این روزها که همه ما تلاش می کنیم در حد بضاعت در کنار هموطنان سیل زده در استان های گلستان، لرستان، مازندران و خوزستان باشیم، از کودکان و نوجوانان این مناطق نیز نباید غافل شویم. از شما دعوت می کنم که به کمپین «بهار مهربانی» بپیوندید و با اهدای کتاب و اسباب بازی به نزدیک ترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود، همراه و همدل کودکان و نوجوانان عزیزمان در مناطق سیل زده باشید.

حمیدرضا شاه آبادی:

کتاب و اسباب بازی، کودکان را از نظر روحی بازسازی می کند

حادثه سیلی که در نقاط مختلف کشورمان اتفاق افتاد، همه ما را غمگین کرده است. همه از صمیم قلب می خواهیم نیازهای هموطنان عزیزمان در این مناطق را،‌ رفع کنیم. برخی نیازها همچون نیاز به غذا، پوشاک،‌ وسایل گرمایشی و ... بسیار سریع دیده می شود؛ نیازهایی هم هست که به رغم اهمیت، ممکن است به چشم نیاید؛ همچون نیاز به کتاب و اسباب بازی و آنچه کودکان را از نظر روحی بازسازی کند. خواهش می کنم چنانچه در منزل، کتاب و یا اسباب بازی اضافه دارید، آن را به نزدیک ترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود بسپارید،‌ تا در اولین فرصت توسط نهاد کتابخانه های عمومی به مناطق سیل زده ارسال شود.

سید علی کاشفی خوانساری:

کتاب،‌ اسباب بازی و برنامه های فرهنگی نقشی در امدادرسانی دارد

هموطنان ما که این روزها دچار سیل و مشکلات ناشی از آن هستند، به کمک های زیادی احتیاج دارند؛ کتاب،‌ اسباب بازی و برنامه های فرهنگی نیز نقشی در امدادرسانی دارد؛ مردم آسیب دیده بیش از دیگران، می توانند با کمک شعر، قصه، بازی و سرگرمی روحیه خود را بازیابند و احساس بهتری را به فرزندان خود انتقال دهند. از شما خواهش می کنم چنانچه برایتان مقدور است هر تعداد کتاب و اسباب بازی که در خانه دارید و مورد استفاده قرار نمی گیرد را برای ارسال به مناطق زلزله زده به نزدیک ترین کتابخانه عمومی در محله خود تحویل دهید.

مجید ملامحمدی:

با ارسال کتاب و اسباب بازی در کنار کودکان مناطق سیل زده باشیم

وقوع سیل در استان های گلستان، لرستان، خوزستان، ایلام و ... برایمان بسیار ناگوار بود. از مردم ایران به دلیل کمک هایشان تشکر می کنم و از آن ها می خواهم کتاب ها و اسباب بازی هایی را برای کودکان در مناطق سیل زده تهیه کرده و به نزدیک ترین کتابخانه محل زندگی خود تقدیم کنند تا بتوانیم اندکی از دردهای آنان کم کرده و در کنارشان باشیم.

محمد سلوکی:

«بهار مهربانی» در صدد کاهش دردهای مردم آسیب دیده در سیل های اخیر است

دوستان عزیز من در نهاد کتابخانه های عمومی کشور با راه اندازی کمپین «بهار مهربانی» در صدد کاهش دردهای مردم آسیب دیده در سیل های اخیر هستند. از شما مردم عزیز دعوت می کنم که در صورت امکان کتاب، اسباب بازی، لوازم التحریر و هر آنچه می تواند درد کودکان آسیب دیده در این حوادث را حتی برای لحظاتی از آنان دور کند، را تهیه و از طریق کتابخانه های عمومی به این مناطق ارسال کنید.

محمد میرکیایی:

کمپین مهربانی منتظر دست های مهربان شما است

سلام به بچه های عزیز ایران زمین. از شما کودکان برای همراهی در کمپین «بهار مهربانی» دعوت می کنم؛ در بهار امسال سیل ویرانگر، چند استان کشور را درنوردید و مردم بسیاری از شهرها و روستاهای ایران آسیب دیدند؛ در کنار این رنج ها، آسیب های روحی و روانی وارد شده بر کودکان و همنوعان و همسالان شما قابل توجه است؛ از شما درخواست می کنم که اگر در منزل کتاب و یا اسباب بازی نو دارید، آن را به هم سالان خود هدیه کنید. کمپین مهربانی منتظر دست های مهربان شما است. کتاب ها و اسباب بازی های خود را به نزدیک ترین کتابخانه عمومی تحویل دهید تا هرچه زودتر به دست دوستان مهربان شما برسد.

محمود پوروهاب:

دست هایی که کمک می کنند، از دست هایی که تنها دعا می کنند، مقدس تر هستند

نوروز امسال سیل ویرانگر، شادی را در کام مردم بعضی از شهرهای کشور عزیزمان تلخ کرد و این حادثه آسیب های فراوان مالی، جانی،‌ روحی و روانی را به همراه داشت. مسلما کودکان به لحاظ روحی و روانی آسیب پذیرتر هستند؛ بنابراین از شما مردم عزیز خواهش می کنم که در کمپین «بهار مهربانی» شرکت کنید و کتاب ها و اسباب بازی های تازه خود را به کودکان شهرهای سیل زده تقدیم کنید. امیدوارم بتوانیم گام های موثری در این زمینه برداریم؛ لطفا هدایای خود را به نزدیک ترین کتابخانه عمومی محل سکونت خود برسانید. مسلما دست هایی که کمک می کنند، از دست هایی که تنها دعا می کنند مقدس تر هستند.

گفتنی است، هموطنان در صورت تمایل می‌توانند کتاب‌ها و اسباب بازی‌های اهدایی قابل استفاده (در حد نو) خود را به نزدیکترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود تحویل دهند. کتاب‌ها و اسباب بازی‌های اهدایی دریافتی پس از تایید کارشناس منابع استان، از طریق ستاد آن استان تجمیع، آماده سازی و به ادارات کل کتابخانه‌های عمومی استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان، ایلام و مازندران ارسال خواهد شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 61