اخبار نهاد
مصطفی رحماندوست عنوان کرد؛ پویش «بهار مهربانی» مراقبت از امنیت روانی کودکان است مصطفی رحماندوست با دعوت از عموم مردم برای مشارکت در پویش «بهار مهربانی» گفت: اقدامات پیش‌بینی شده در این پویش می‌تواند از امنیت روانی کودکان سیل‌زده مراقبت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مصطفی رحماندوست، شاعر، قصه نویس و مترجم کتاب‌های کودکان و نوجوانان، با ابراز تأسف از وقوع سیل در برخی استان‌های کشور که موجب داغدار شدن هموطنان و تحمیل خسارت‌های سنگین به آنها شده، گفت: آب، نان، پوشاک، مسکن و امنیت مواردی هستند که همه ما برای ادامه حیات به آن نیاز داریم؛ اگرچه امروز بسیاری از هموطنان ما به بلای سیل گرفتار شده‌اند، اما مسلما همت و غیرت ایرانیان نمی‌گذراد بچه‌های ما بی نان و آب، مسکن و پوشاک بمانند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به کودکان در هنگام وقوع این گونه بلایای طبیعی، گفت: اما گاهی در بحبوبحه تأمین نیازهای اولیه این عزیزان فراموش می‌کنیم که پرداختن به موضوع «امنیت» نیز بسیار مهم است؛ شاید بخشی از امنیت انتظامی باشد، اما بخش اعظمی از آن امنیت «روانی» است.

شاعر، قصه نویس و مترجم کتاب‌های کودکان و نوجوانان با دعوت از عموم مردم برای مشارکت در پویش «بهار مهربانی» گفت: بچه های ما به امنیت روانی نیاز دارند و این امنیت روانی تأمین نمی‌شود مگر با گفتن، شنیدن، قصه‌گفتن، کتاب خواندن، آرامش داشتن و به سیل فکر نکردن. اقداماتی که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این «پویش مهربانی» پیش‌بینی کرده است.

رحماندوست با دعوت از عموم مردم برای شرکت در پویش «بهار مهربانی» گفت: از همه شما عزیزان خواهش می‌کنم دفترهای سفید و تمیز و مدادرنگی‌های خود و کتاب‌های خوب و خواندنی و امیدبخش‌تان را به کتابخانه‌های عمومی محل خودتان ببرید تا به دست سیل‌زده ها برسی. چرا که بچه ها منتظر آرامش و امنیت روانی هستند که ما باید به آنها بدهیم. 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 742