اخبار نهاد
دبیرکل نهاد در پیامی به مناسبت روز جهانی عصای سفید مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد، در پیامی به مناسبت روز جهانی عصای سفید، ضمن قدردانی از تلاش های کتابداران نابینا و کم بینای کتابخانه های عمومی کشور بر توسعه و ارتقاء خدمات و فضاهای کتابخانه ای با هدف خدمت به روشندلان سراسر کشور تأکید کرد.
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد تصریح کرد؛
مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد ضمن تبریک روز جهانی عصای سفید به جامعه نابینایان کشور، به تشریح اقدامات نهاد در این حوزه پرداخت.
دکتر غلامعلی حداد عادل در مراسم رونمایی از ۳ ترجمه کتاب «به صحرا شدم عشق باریده بود» تصریح کرد؛
حداد عادل تصریح کرد: وقتی صحبت از ریزش و رویش می شود ذهن مان سراغ اشخاص می شود. در حالی که من معتقدم مصادیق ریزش و رویش تنها افراد نیستند. اتفاقات اجتماعی انقلاب نیز  مصداق ریزش و رویش هستند. اربعین یکی از مصداق های روشن رویش های انقلاب است.
روایت حضور در کنفرانس بین المللی ایفلا؛
فاطمه پازوکی، عضو دو کمیته استانداردها و کتابخانه های عمومی ایفلا با ارائه مقاله ای با موضوع «نقش کتابخانه های عمومی در زمان بحران»، تجربه کتابخانه های عمومی ایران در مدیریت بحران را در ایفلای ۲۰۱۹ به اشتراک گذاشت.
با هدف معرفی آثار مرتبط با قیام امام حسین (ع) انجام شد؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، به منظور انجام فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی در ایام ماه محرم و صفر، کتابچه «شور و شعورعاشورایی» شامل معرفی ۲۲ عنوان کتاب با موضوع عاشورای حسینی را تهیه و در اختیار کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور قرار داده است.
سعید بی‌نیاز عنوان کرد؛
سرپرست گروه روان شناسان مجموعه کارگاه‌های «زندگی بازی» گفت: انتظار ما این است که بچه‌ها طی آموزش‌های این کارگاه‌ها خود را بهتر بشناسند؛ چرا که این موضوع کمک می‌کند آنها حسرتی نداشته باشند، آینده بهتری برای خود ترسیم کنند، احساسات خود را کنترل کنند و در نهایت نحوه صحیح تفکر را بیاموزند تا از آسیب‌های پیش روی زندگی در امان بمانند.
معاون وزیر اقتصاد در بازدید از کتابخانه مرکزی پارک شهر عنوان کرد؛
سید رحمت الله اکرمی، معاون وزیر اقتصاد و خزانه دار کل کشور، با ابراز خرسندی از بازسازی کتابخانه مرکزی پارک شهر، صرف هزینه در حوزه ترویج کتابخوانی را سرمایه گذاری برای فرهنگ کشور دانست.
در قالب سی‌امین سفر استانی؛
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در قالب سی‌امین سفر استانی خود، با سفر به استان خراسان جنوبی با کتابداران این استان دیدار و گفتگو کرد.
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد خبر داد؛
مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد، از برگزاری آیین ملی تجلیل از خادمان عرصه کتاب و کتابخوانی و کتابداران برگزیده سراسر کشور به مناسبت هفته کتاب در ۲۳ آبان ماه سال جاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور در یزد خبر داد.
با پیگیری نهاد در خصوص مرگ سیده منصوره حسینی؛
پس از پیگیری‌های دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه ای ضمن تایید قصور پزشکی در مرگ سیده منصوره حسینی، دستورالعمل آموزشی به همراه راهکارهای اصلاحی با هدف یادگیری و پیشگیری از وقوع مجدد وقایع مشابه را تهیه و به کلیه دستگاه‌ها، مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان همدان، ابلاغ کرد.
به همت دفتر پژوهش و آموزش برگزار می‌شود؛
در نشستی با حضور رئیس گروه استاندارد نهاد و عضو اصلی کمیته استانداردهای ایفلا در روز چهارشنبه ۱۰ مهر ماه، دستاوردهای حضور در فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و مؤسسات کتابداری (ایفلا) بررسی می‌شود.
استاد زنده‌یاد سیدمحمد محیط طباطبایی می‌گوید: در ایران، کتاب‌فروش بیش‌تر از کتاب‌نویس سود برده است؛ برای اینکه او می‌داند مردم چه وقت، چه کتاب‌هایی را می‌خوانند و بی‌آنکه به صحیح بودن یا نبودن کلمات بجا یا بی‌جا بودن معانی و مفید بودن یا نبودن مطالب توجهی داشته باشد، کتاب منتشر می‌کند.
12345678910...>>>
 
تعداد بازديد اين صفحه: 13819