اخبار نهاد
دبیر طرح آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی خبر داد؛
امیر انصاری، دبیر طرح آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی، از به سرانجام رسیدن این طرح تا پایان پاییز ۱۳۹۹، در ۱۴ درصد از پهنه کشور خبر داد.
با حضور کارشناسان روابط عمومی برگزار شد؛
مهدی توکلیان مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نشست مجازی با مدیران ادارات کل استانی نهاد، ضمن تبیین برخی نکات و مباحث مطرح در حوزه فعالیت‌های روابط عمومی در نهاد، به تشریح برخی از طرح‌ها و فعالیت‌های در دست اجرا در این حوزه پرداخت.
در راستای توسعه همکاری ها برگزار شد؛
نشست مشترک نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در راستای توسعه همکاری های دو جانبه برگزار شد.
با حکم دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مهدی توکلیان را به عنوان دبیر نخستین جشنواره «کتابخوان و رسانه» منصوب کرد.
دبیرکل نهاد در مراسم معارفه سرپرست معاونت اداری و مالی مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور در مراسم معارفه سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد، اظهار داشت: امید است با وجود مجلس جدید و همکاری های در حال شکل گیری، اتفاقات مثبتی رقم بخورد و بتوانیم ضمن رفع موانع حقوقی، بودجه بیشتری را به صورت پایدار برای نهاد تأمین کنیم.
اسماعیل امینی عنوان کرد؛
اسماعیل امینی گسترش محافل ادبی با محوریت کتابخانه‌ها را گامی مؤثر در گسترش عدالت فرهنگی دانست و گفت: کتابخانه‌ها با تشکیل محافل ادبی می‌توانند به کشف، پرورش و شکوفایی استعدادهای ادبی جوان گمنام در نقاط محروم و دوردست کشور کمک کنند.
در آستانه روز خبرنگار و با هدف تکریم جهادگران عرصه رسانه صورت می گیرد؛
در آستانه روز خبرنگار و با هدف تکریم خبرنگاران انقلابی و جهادگر عرصه رسانه، نهاد کتابخانه های عمومی کشور کتابخانه ای را در تهران به نام روح الله رجایی نامگذاری می کند.
از سوی دفتر پژوهش و آموزش؛
دفتر پژوهش و آموزش بر اساس نیازهای پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پژوهشگران را به مشارکت در طرح‌های پژوهشی سال ۱۳۹۹ فرا خواند.
پویش شعر طنزی که با استقبال استادان شعر مواجه شد؛
نخستین ابیات شاعران کشور برای حمایت از کادر درمان و همراه شدن با بسیج همگانیِ دعوت به استفاده از ماسک برای مقابله با ویروس کرونا سروده و به پویش ادبی «اقتراح ماسک» ارسال شد.
در آستانه انتشار فراخوان منتشر شد؛
معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد در آستانه انتشار فراخوان طرح‌های پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گزارشی از وضعیت طرح‌های پژوهشی نهاد را منتشر کرد.
به انگیزه راه اندازی پویش ادبی «اقتراح ماسک» توسط محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور/
رضا اسماعیلی با ارسال یادداشتی به بهانه راه اندازی پویش ادبی اقتراح ماسک توسط محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ضمن تشریح جاذبه، قدرت و توانمندی شعر طنز به ارائه نمونه های موفقی در این زمینه پرداخت.
12345678910...>>>
 [PageVisit]