اخبار نهاد
اسماعیل امینی عنوان کرد؛
اسماعیل امینی گسترش محافل ادبی با محوریت کتابخانه‌ها را گامی مؤثر در گسترش عدالت فرهنگی دانست و گفت: کتابخانه‌ها با تشکیل محافل ادبی می‌توانند به کشف، پرورش و شکوفایی استعدادهای ادبی جوان گمنام در نقاط محروم و دوردست کشور کمک کنند.
در آستانه روز خبرنگار و با هدف تکریم جهادگران عرصه رسانه صورت می گیرد؛
در آستانه روز خبرنگار و با هدف تکریم خبرنگاران انقلابی و جهادگر عرصه رسانه، نهاد کتابخانه های عمومی کشور کتابخانه ای را در تهران به نام روح الله رجایی نامگذاری می کند.
از سوی دفتر پژوهش و آموزش؛
دفتر پژوهش و آموزش بر اساس نیازهای پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پژوهشگران را به مشارکت در طرح‌های پژوهشی سال ۱۳۹۹ فرا خواند.
پویش شعر طنزی که با استقبال استادان شعر مواجه شد؛
نخستین ابیات شاعران کشور برای حمایت از کادر درمان و همراه شدن با بسیج همگانیِ دعوت به استفاده از ماسک برای مقابله با ویروس کرونا سروده و به پویش ادبی «اقتراح ماسک» ارسال شد.
در آستانه انتشار فراخوان منتشر شد؛
معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد در آستانه انتشار فراخوان طرح‌های پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گزارشی از وضعیت طرح‌های پژوهشی نهاد را منتشر کرد.
به انگیزه راه اندازی پویش ادبی «اقتراح ماسک» توسط محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور/
رضا اسماعیلی با ارسال یادداشتی به بهانه راه اندازی پویش ادبی اقتراح ماسک توسط محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ضمن تشریح جاذبه، قدرت و توانمندی شعر طنز به ارائه نمونه های موفقی در این زمینه پرداخت.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در دیدار با دبیرکل نهاد تاکید کرد؛
عصر روز گذشته علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد در نشستی با دکتر حمیدرضا حاجی بابایی رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به تشریح شرایط، مشکلات قانونی و کمبود بودجه نهاد پرداخت.
مجید ملامحمدی مطرح کرد؛
نویسنده و شاعر حوزه کودک و نوجوان با اشاره به مطالبات رهبری مبنی بر حمایت از جریان‌های اصیل ادبی در کشور، گفت: اقدام نهاد به عنوان متولی درجه اول حوزه کتاب و کتابخوانی در راه‌اندازی محافل ادبی و تحقق منویات و مطالبات رهبری اقدام بسیار شایسته و کاربردی است.
با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛
نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف آشنایی با کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی، از جشنواره بازی جدی سال ۱۳۹۹ حمایت می‌کند.
در نشست هم اندیشی مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی با مدیران کل استان‌ها مطرح شد؛
نشست هم ‌اندیشی معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی با مدیران کل استان‌ها از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد.
راضیه تجار عنوان کرد؛
راضیه تجار، نویسنده و منتقد ادبی درباره اقدام نهاد در راه‌اندازی محافل ادبی با محوریت کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشور گفت: معتقدم نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به عنوان نهادی معتمد و متعهد، بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای راه‌اندازی محافل ادبی در کشور است و کتابخانه‌ها امن‌ترین مکان برای رویش استعدادهای ادبی خواهند بود.
12345678910...>>>
 [PageVisit]