اخبار نهاد
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عنوان کرد؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ضمن تشریح شرایط فرهنگی، سیاسی و اجتماعی حاکم بر کشور، بر اهمیت توجه به تداوم فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان وظیفۀ مهم دستگاه های فرهنگی تاکید کرد.
پیام تسلیت دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پیامی ضمن تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی آورده است: حاج قاسم تنها یک فرمانده نظامی نبود بلکه مرام و مسلک او مرام جوانمردی، اخلاق مداری، مردم داری، ایران دوستی و عشق به فرهنگ ایرانی-اسلامی و دوستدار کتاب و کتابخوانی بود و برای بسیاری از جوانان، الگوی تراز مومن انقلابی به حساب می آید. به گزارش پایگاه اطلاع
علی اکبر تورانیان عنوان کرد؛
عضو هیأت مدیره ناشران دانشگاهی، گفت: حمله به کتابخانه به عنوان قلب فرهنگی جامعه، اوج عداوت و دشمنی آشوبگران با فرهنگ و باورهای مردم بود. امیدواریم به اتفاق دوستان انقلابی‌مان، به دشمنان نشان می‌دهیم که اگر هزار بار دیگر دست به چنین جنایت‌هایی بزنید، ما پای ارزش‌ها و فرهنگ‌مان ایستاده‌ایم.
در پیامی صورت گرفت؛
در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس رهبر انقلاب پیامی صادر کردند.
میثم نیلی عنوان کرد؛
مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی گفت: ناشران برای ساختن این کتابخانه در کنار عزیزان در نهاد کتابخانه‌های عمومی و مسئولان این منطقه ایستاده‌اند تا ان‌شاءالله به زودی شاهد بازگشایی یک کتابخانه زیباتر، موثرتر و یک پایگاه قوی فرهنگی در منطقه نصیرآباد و شهریار، باشیم.
پس از انتشار فراخوان و به همت گروه ها و اقشار مختلف مردمی انجام شد؛
با انتشار فراخوان عمومی برای جلب مشارکت در بازسازی کتابخانه عمومی تفکر شهریار، گروه ها و اقشار مختلف مردم با ارائه کمک های نقدی و اهدای کتاب به پویش بازسازی کتابخانه تفکر پیوستند. بر این اساس تا کنون بیش از ۶۵۰۰ جلد کتاب از زمان اعلام فراخوان بازسازی کتابخانه تفکر توسط اقشار و گروه های مختلف مردم به این کتابخانه اهدا شده است.
محسن پرویز عنوان کرد؛
رئیس هیأت مدیره انجمن قلم، طی بازدید از بقایای کتابخانه عمومی «تفکر»، با اشاره به آسیب‌های این اقدام جاهلانه برای مردم این منطقه، گفت: آتش‌زدن کتابخانه «تفکر» نشان از دشمنی آشوبگران با کتاب و فرهنگ بود که نقاب را از چهره واقعی این افراد برداشت.
مختارپور در نشست مشترک روابط عمومی های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
نشست مشترک روابط عمومی های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، همایون امیرزاده رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه و مسئولان روابط عمومی دستگاه های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به میزبانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران برگزار شد.
سید غلامرضا حسینی تأکید کرد؛
مدیر عامل انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی پس از بازدید از بقایای کتابخانه عمومی «تفکر» باغستان شهریار، با اشاره به شرایط خاص فرهنگی حاکم بر این منطقه و خسارات فرهنگی ناشی از آتش‌سوزی این کتابخانه، بر لزوم بازسازی هرچه سریع‌تر آن با مشارکت دستگاه‌های مختلف تأکید کرد.
با ارائه ۴ اثر؛
کتاب‌های «ایمنی در خانه»، «به بهانه مسیح»، «پرواز باپاراموتور را دوست دارم» و «دیدار در هاید پارک: آخرالزمان» در طرح کتاب‌خوان دی ماه، معرفی شد.
فیلم/
مقام‌ معظم‌ رهبری‌ در جمع‌ پرشور و صمیمی‌ مردم‌ کاشان، آران‌ و بیدگل‌ در ۲۰ آبان ۱۳۸۰ فرموده اند: به بعضی از شخصیّت های تاریخی کاشان ظلم شده است؛ یعنی حقّ آنها چنان که باید، شناخته نشده است. یکی از آنها مرحوم فیض کاشانی است.
با حضور جمعی از شاعران کشور؛
آیین بزرگداشت مقام ادبی علامه فیض کاشانی و مراسم آغاز به کار محفل ادبی فیض با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد.
با حضور شاعران برجسته کشور و نویسنده اثر؛
کتاب «حدیث فیض» نوشته حجت الاسلام حمید سبحانی‌صدر با موضوع زندگی حکیم فیض کاشانی که توسط انتشارات «واژه‌پرداز اندیشه» منتشر شد، در مراسم آغاز فعالیت محفل ادبی فیض و آیین بزرگداشت علامه فیض کاشانی رونمایی شد.
شعری از قاسم صرافان/
قاسم صرافان از شاعران کشورمان در مراسم بزرگداشت علامه فیض کاشانی به قرائت شعری از خود پرداخت.
شعری از سارا جلوداریان/
سارا جلوداریان از شاعران کشورمان در مراسم بزرگداشت علامه فیض کاشانی به قرائت شعری از خود پرداخت.
شعری از لیلا حضرتی/
لیلا حضرتی از شاعران کشورمان در مراسم بزرگداشت علامه فیض کاشانی به قرائت شعری از خود پرداخت.
شعری از فریبا یوسفی/
فریبا یوسفی از شاعران کشورمان در مراسم بزرگداشت علامه فیض کاشانی به قرائت شعری از خود پرداخت.
در نشست رونمایی از مدل «نظام رتبه بندی کتابخانه های عمومی» مطرح شد؛
دکتر مجید سالاری در نشست رونمایی از مدل «نظام رتبه بندی کتابخانه های عمومی» ضمن تبیین مدل و نتایح روند طراحی و استقرار نظام رتبه بندی کتابخانه های عمومی پرداخت و گفت: ما در این مدل ضمن بررسی اجمالی پژوهش های پیشین، اهداف طرح را تبیین کرده و در پایان یافته های پژوهش را در اختیار قرار داده ایم.
دکتر مهدی حجت در نشست «فضا و معماری کتابخانه های عمومی ایران» عنوان کرد؛
دکتر مهدی حجت با اشاره به کارکرد ویژه کتابخانه‌های عمومی در دنیای امروز و مواجهه با فضای مجازی گفت: کتابخانه‌ها زیارتگاه‌های امروز هستند و اگر ما در بالاترین صورت زیارتگاه، مساجد و بقاع متبرک را می‌شناسیم، مرتبه بعد از آنها کتابخانه‌ها هستند که انسان را به راه راست هدایت می‌کنند.
با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های متقابل پژوهشی، مطالعاتی و تخصصی؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و دانشگاه هنر با هدف بهره‌گیری متقابل از منابع اطلاعاتی، ظرفیت‌ها و فرصت‌های پژوهشی، مطالعاتی و تخصصی طرفین، تفاهمنامه همکاری خود را به مدت ۳ سال به امضا رساندند.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عنوان کرد؛
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طی گفت‌وگویی با نشریه «رشد جوانه» از همکاری‌های بیشتر بین دبیرخانه طرح ساماندهی منابع آموزشی و تربیتی و این نهاد استقبال کرد و به بیان مواردی درخصوص نحوه تعامل و همکاری‌های بیشتر در این حوزه پرداخت.
با حضور دکتر غلامرضا فدایی؛
محمد جوهرچی در نشست هم‌اندیشی «ایجاد شبکه متخصصان و پژوهشگران کتابخانه‌های عمومی» گفت: ما قصد داریم تا از طریق ایجاد شبکه متخصصان و پژوهشگران نهاد (خبرگان)، به مشارکت فعال نخبگان با تأکید بر مسئله‌ محوری و بهره‌گیری از تخصص افراد نهادی و غیرنهادی برای حل مسائل پیش روی نهاد دست پیدا کنیم.
همزمان با فرارسیدن روز پژوهش و فناوری؛
با همکاری مشترک نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و دانشگاه هنر نشست «فضا و معماری کتابخانه‌های عمومی در ایران» با حضور مسئولان دو نهاد، به همراه میزگرد و گفتگو درباره معماری کتابخانه‌های عمومی با حضور کارشناسان این عرصه، به میزبانی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه هنر برگزار می‌شود.
همزمان با هفته پژوهش صورت می گیرد؛
همزمان با هفته پژوهش در ۹ نشست تخصصی موضوعات پژوهشی نهاد کتابخانه های عمومی کشور بررسی می شوند.
از سوی ستاد اقامه نماز کشور؛
مسابقه «کتابخوانی نماز» با معرفی هشت عنوان کتاب ویژه خانواده‌ها و فرزندان کارکنان دستگاه‌های اجرایی کشور، به همراه ارائه سیر مطالعاتی ویژه مدیران و ائمه جماعات این دستگاه‌ها، برگزار می‌شود.
123456789>>>
 
تعداد بازديد اين صفحه: 16743