فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با هفته کتاب؛

کتابخانه مشارکتی پالایشگاه امام خمینی(ره) در شهر مهاجران افتتاح شد

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، کتابخانه مشارکتی پالایشگاه امام خمینی(ره) در شهر مهاجران افتتاح شد

گزارش تصویری این مراسم را اینجا مشاهده کنید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، با حضور مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ محمد رجاییان، شهردار مهاجران؛ سعید عزیزی، رئیس شورای اسلامی شهر مهاجران؛ هیبت اله عباسیان، مسئول مجتمع فرهنگی ورزشی پالایشگاه امام خمینی(ره)؛ محسن ساریخانی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شازند و جمعی از مسئولان، کتابخانه مشارکتی پالایشگاه امام خمینی(ره) در شهر مهاجران افتتاح شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این مراسم گفت: قبل از اینکه از خانواده کتابدارها بخواهیم در جهت ارتقا و تغییر ذائقه مردم حرکت کنند، لازم است قدم دیگری برداریم، چرا که خیلی از افرادحتی با وجودی که در نزدیکی یک کتابخانه زندگی می کنند، به قدری مسئله کتاب و مطالعه برای شان از اهمیت پایینی برخوردار بوده که تا بحال متوجه این نبودند که در کوچه یا خیابانی که زندگی می کنند یک کتابخانه هست.
ثامنی افزود: فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در جامعه ما به شکل یک ضرورت و نیاز مورد توجه قرار نگرفته است. خیلی از افراد در اینترنت به دنبال پاسخ به دغدغه های ذهنی خود هستند، در حالی که در فضای مجازی فرد همواره با مطالبی روبرو می شود که بیشترین بازخوردها را داشته است، در صورتی که افراد می توانند در کتابخانه ها به رفرنس ها مراجعه کنند.
وی ادامه داد: اکنون و در این مرحله تمام تلاش ما این است که به مردم بگوییم 73 باب کتابخانه در سراسر استان مرکزی منتظر شماست، حتی در شرایط کرونا، ثبت نام، عضویت، جست و جوی منابع به آسانی از طریق فضای مجازی و سامانه samanpl.ir قابل انجام است.
ثامنی بیان کرد: اتفاقی که در شرایط کرونا افتاده این است که کتابخانه سیار ما با درخواست مراجعین حتی در صورت عدم مراجعه به کتابخانه،کتاب های مورد نیاز آن ها را به در منازل شان برده تا در شرایط بحرانی اکنون در این امر به مشکل خاصی برخورد نکنند.
وی با بیان اینکه، کتابخانه ها از مولفه های زندگی شهری محسوب می شوند، افزود: چرا نباید کتابخانه ها پاتوق افراد در محله ها باشند. لازمه تحقق این امر آگاه سازی مردم است طوری که مردم کتابخانه ها را خانه خود بدانند. هر چند این چشم انداز با توجه به وضعیت کنونی آرمانی است،اما ما با مطالبه گری آن را دنبال می کنیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی در پایان از مسئولان پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند، مدیر مجتمع فرهنگی ورزشی شهر مهاجران و شهردار و شورای اسلامی شهر مهاجران تشکر و قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود تا تفاهم نامه همکاری مشترک در سالهای آتی نیز ادامه داشته باشد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ